Reklama

Marian Salwik

Pod patronatem „Niedzieli”

Kongres z polskim kodem

2019-09-25 09:51

Marian Salwik
Niedziela Ogólnopolska 39/2019, str. 38

Kongres 590 nie bez powodu nazywany jest wydarzeniem z polskim kodem. Jego nazwa nawiązuje do prefiksu kodu kreskowego – owego 590 – którym oznaczane są towary wytwarzane bądź dystrybuowane przez polskie przedsiębiorstwa

Sukces trzech wcześniejszych edycji Kongresu 590 sprawił, że jest on określany jako najbardziej prestiżowe wydarzenie gospodarcze w Polsce. Jego 4. edycja odbędzie się w dniach 7-8 października br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. Sprzyja temu otoczenie – wymieniona już G2A Arena, której imponujące architekturą wnętrze pozwala na przygotowanie różnorodnych co do formuły propozycji programowych, ale także bliskie sąsiedztwo innowacyjnego inkubatora technologicznego AEROPOLIS, którego obiekty tworzą Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny.

Kongres 590 zapowiada się rekordowo. Ubiegłoroczne „osiągi”: ponad 6 tys. uczestników i blisko 600 dziennikarzy z pewnością zostaną przekroczone. Wydarzenie jest unikalnym forum wymiany wiedzy, doświadczeń, idei i argumentów między przedstawicielami biznesu, nauki, polityki i administracji. To miejsce, gdzie o przyszłości rozmawiają politycy, eksperci, innowatorzy, praktycy biznesu, twórcy kultury i liderzy opinii.

Program Kongresu obejmuje dziewięć bloków tematycznych: nowe wyzwania; klimat – energia – racja stanu; nowoczesny biznes: instytucje i relacje; potencjał 590; Polska – Europa – świat; międzypokoleniowa solidarność społeczna; nauka; zrównoważony system finansowy; strefa debat. Prelekcje, dyskusje panelowe, sesje networkingowe, spotkania kuluarowe, a także nowy, niekonwencjonalny format spotkań – specjalne fora tematyczne, dotyczące elektromobilności, gamingu czy handlu, to szansa, by nie umknął żaden z „gorących” tematów bieżącej debaty, toczącej się na styku polityki, ekonomii i życia społecznego.

Reklama

W Jasionce nie zabraknie gości specjalnych ze świata. W tym roku będą to m.in. amerykański generał George F. Close – prezes SPECTRUM Group, zajmujący się tworzeniem innowacyjnych strategii rozwoju biznesu, motywacją i integracją zespołów ludzkich, stymulacją wzrostu wartości przedsiębiorstw, a także Thomas J. Lee – jeden z wizjonerów technologii blockchain, współtwórca i partner zarządzający Fundstrat Global Advisers.

Udział w Kongresie 590 zapowiedzieli premier Mateusz Morawiecki oraz liczni ministrowie rządu RP, jak również prezydent Andrzej Duda, który objął to wydarzenie patronatem honorowym, a 7 października o godz. 20, podczas uroczystej gali Kongresu 590, wręczy polskim przedsiębiorcom – podobnie jak w latach poprzednich – nagrody gospodarcze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

* * *

W tym roku stawiamy na bardzo pogłębioną dyskusję o tym, co wynika z doświadczeń 30 lat wolnej Polski, 20 lat naszej obecności w NATO i piętnastolecia członkostwa w Unii Europejskiej. Będziemy rozmawiać m.in. o tym, jaka powinna być rola Polski w Europie, jak rozwijać gospodarkę, by sprostać rosnącym aspiracjom Polaków, a także w jaki sposób możemy wygrać dla Polski czas dynamicznych zmian geopolitycznych i kolejnej rewolucji przemysłowej.

Łukasz Oprawski, prezes spółki Kongres 590, organizatora wydarzenia

* * *

Propozycja dla młodych i odważnych

W ramach Kongresu 590 organizowany jest hackathon 590 GOLD BUG TROPHY. Zmagania młodych programistów odbywać się będą w dniach 6-8 października 2019 r. w AEROPOLIS – Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym. Temat: „Prywatność i bezpieczeństwo w sieci”. Finaliści zaprezentują swoje rozwiązania na sali plenarnej podczas obrad kongresu. Dla najlepszych przewidziano nagrody. Więcej na: hackathon.kongres590.pl

Szansa wzbogacenia dziedzictwa polskich twórców Enigmy – bezcenna!

Tagi:
kongres

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Bł. Edmund  Bojanowski w Częstochowie

Bł. Edmund Bojanowski w Częstochowie

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Patriotyzm z Polakami

Patriotyzm z Polakami

Pięknie jest być starszym

Pięknie jest być starszym

"Spotkanie z Niedzielą"

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Plakaty

Plakaty

"Spiżarnia Caritas" w Głogowie.

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem