Reklama

Wiadomości

Pod patronatem „Niedzieli”

Kongres z polskim kodem

Marian Salwik

Kongres 590 nie bez powodu nazywany jest wydarzeniem z polskim kodem. Jego nazwa nawiązuje do prefiksu kodu kreskowego – owego 590 – którym oznaczane są towary wytwarzane bądź dystrybuowane przez polskie przedsiębiorstwa

Sukces trzech wcześniejszych edycji Kongresu 590 sprawił, że jest on określany jako najbardziej prestiżowe wydarzenie gospodarcze w Polsce. Jego 4. edycja odbędzie się w dniach 7-8 października br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. Sprzyja temu otoczenie – wymieniona już G2A Arena, której imponujące architekturą wnętrze pozwala na przygotowanie różnorodnych co do formuły propozycji programowych, ale także bliskie sąsiedztwo innowacyjnego inkubatora technologicznego AEROPOLIS, którego obiekty tworzą Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny.

Kongres 590 zapowiada się rekordowo. Ubiegłoroczne „osiągi”: ponad 6 tys. uczestników i blisko 600 dziennikarzy z pewnością zostaną przekroczone. Wydarzenie jest unikalnym forum wymiany wiedzy, doświadczeń, idei i argumentów między przedstawicielami biznesu, nauki, polityki i administracji. To miejsce, gdzie o przyszłości rozmawiają politycy, eksperci, innowatorzy, praktycy biznesu, twórcy kultury i liderzy opinii.

Program Kongresu obejmuje dziewięć bloków tematycznych: nowe wyzwania; klimat – energia – racja stanu; nowoczesny biznes: instytucje i relacje; potencjał 590; Polska – Europa – świat; międzypokoleniowa solidarność społeczna; nauka; zrównoważony system finansowy; strefa debat. Prelekcje, dyskusje panelowe, sesje networkingowe, spotkania kuluarowe, a także nowy, niekonwencjonalny format spotkań – specjalne fora tematyczne, dotyczące elektromobilności, gamingu czy handlu, to szansa, by nie umknął żaden z „gorących” tematów bieżącej debaty, toczącej się na styku polityki, ekonomii i życia społecznego.

Reklama

W Jasionce nie zabraknie gości specjalnych ze świata. W tym roku będą to m.in. amerykański generał George F. Close – prezes SPECTRUM Group, zajmujący się tworzeniem innowacyjnych strategii rozwoju biznesu, motywacją i integracją zespołów ludzkich, stymulacją wzrostu wartości przedsiębiorstw, a także Thomas J. Lee – jeden z wizjonerów technologii blockchain, współtwórca i partner zarządzający Fundstrat Global Advisers.

Udział w Kongresie 590 zapowiedzieli premier Mateusz Morawiecki oraz liczni ministrowie rządu RP, jak również prezydent Andrzej Duda, który objął to wydarzenie patronatem honorowym, a 7 października o godz. 20, podczas uroczystej gali Kongresu 590, wręczy polskim przedsiębiorcom – podobnie jak w latach poprzednich – nagrody gospodarcze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

* * *

W tym roku stawiamy na bardzo pogłębioną dyskusję o tym, co wynika z doświadczeń 30 lat wolnej Polski, 20 lat naszej obecności w NATO i piętnastolecia członkostwa w Unii Europejskiej. Będziemy rozmawiać m.in. o tym, jaka powinna być rola Polski w Europie, jak rozwijać gospodarkę, by sprostać rosnącym aspiracjom Polaków, a także w jaki sposób możemy wygrać dla Polski czas dynamicznych zmian geopolitycznych i kolejnej rewolucji przemysłowej.

Reklama

Łukasz Oprawski, prezes spółki Kongres 590, organizatora wydarzenia

* * *

Propozycja dla młodych i odważnych

W ramach Kongresu 590 organizowany jest hackathon 590 GOLD BUG TROPHY. Zmagania młodych programistów odbywać się będą w dniach 6-8 października 2019 r. w AEROPOLIS – Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym. Temat: „Prywatność i bezpieczeństwo w sieci”. Finaliści zaprezentują swoje rozwiązania na sali plenarnej podczas obrad kongresu. Dla najlepszych przewidziano nagrody. Więcej na: hackathon.kongres590.pl

Szansa wzbogacenia dziedzictwa polskich twórców Enigmy – bezcenna!

2019-09-25 09:51

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

IV Kongres Ruchu "Europa Christi"

2020-07-07 08:58

Redakcja

W dn. 17-19 lipca odbędzie się IV kongres Ruchu "Europa Christi".

Więcej ...

Polityczny testament

Wydawnictwo Biały Kruk/Adam Bujak

Zaangażowanie katolików w sprawy publiczne i polityczne to także część testamentu św. Jana Pawła II. Jaka więc powinna być polityka według papieża?

Więcej ...

Trzaskowski do Dudy: spotkanie to dobry pomysł, najodpowiedniejszy moment to czas po ogłoszeniu wyników przez PKW

2020-07-12 22:04

PAP/Radek Pietruszka

Spotkanie to dobry pomysł, dziękuję; najodpowiedniejszym momentem wydaje się czas zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW - napisał kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski odpowiadając na zaproszenie go przez prezydenta Andrzeja Dudę na spotkanie w niedzielę na godz. 23.00.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Trzaskowski do Dudy: spotkanie to dobry pomysł,...

Wiadomości

Trzaskowski do Dudy: spotkanie to dobry pomysł,...

Duda: wygrać wybory prezydenckie przy 70 proc. frekwencji...

Wiadomości

Duda: wygrać wybory prezydenckie przy 70 proc. frekwencji...

Nierozważny Siewca?

Wiara

Nierozważny Siewca?

Jak hojny jest Bóg!

Duchowość

Jak hojny jest Bóg!

Już jest w dobrych rękach. Śp. ks. Wojciech Szlachetka

Niedziela Lubelska

Już jest w dobrych rękach. Śp. ks. Wojciech Szlachetka

To jest CUD!

Kościół

To jest CUD!

Bp Ignacy Dec: Katolik powinien głosować na kandydata...

Kościół

Bp Ignacy Dec: Katolik powinien głosować na kandydata...

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Wiara

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Benedykt XVI: małżeństwa homoseksualne i aborcja to...

Benedykt XVI

Benedykt XVI: małżeństwa homoseksualne i aborcja to...