Praca Centrum – jak podkreśla Joanna Szałata – konsekwentnie dotyka wszystkich aspektów życia rodzinnego. Kontynuowane są porady prawne i kuratora rodzinnego, które m.in. dotykają bolesnych sfer pomocy ofiarom i sprawcom przemocy. Pomagamy przygotować pisma urzędowe, wypełnić wnioski i pozwy oraz oferujemy szeroko rozumianą pomoc prawną w tym spraw dotyczących alimentów, eksmisji, zadłużeń, spadków, a także z zakresu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Inny dział to porady psychologiczne w aspekcie konfliktów, dylematów natury moralno-etycznej, kryzysów. Poza tym prowadzimy doradztwo rodzinne, porady specjalisty ds. przemocy w rodzinie, mediacji, porady pedagoga, pomoc dzieciom w radzeniu sobie z trudnościami, jest obecna również profilaktyka HIV/AIDS. Jednym z ważniejszych kierunków naszych działań jest działalność Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego dotyczące skutków problemów alkoholowych. W każdy piątek o godz. 18 można do nas przyjść na wykładowe spotkanie otwarte ze specjalistą oraz dwa razy w tygodniu skorzystać z indywidualnej rozmowy w Punkcie Konsultacyjnym. Ważnym aspektem jest także możliwość kontaktu z kapłanem w szeroko pojętych problemach życia duchowego wpływającego także na tożsamość życia małżeńskiego.
Podczas otwarcia Centrum zaprezentowano także zespół specjalistów, którzy pełnić będą dyżury z pełna gamą porad. Uroczystość w pięknie odrestaurowanym Starym Młynie zgromadziła znamienitych gości z abp. Andrzejem Dzięgą, wiceprezydentem Szczecina Krzysztofem Soską, Krzysztofem Pucem byłym prezesem „Civitas Christiana”, ks. dr. hab. prof. US Grzegorzem Chojnackim – p.o. dziekana WTUS. Przedstawiciel władz miasta Krzysztof Soska, notabene jeden z dawnych twórców tegoż Centrum, w sentymentalnym słowie, wspominając wagę działalności tego miejsca, zwrócił uwagę na to, że Szczecin szczyci się tytułem miasta przyjaznego rodzinie i że priorytetem będą wszystkie poczynania wspomagające instytucję małżeństwa i rodziny. Chcemy zawsze widzieć rodzinę jako całość. Metropolita Szczecińsko-Kamieński dokonał poświęcenia pomieszczeń Centrum i w medytacyjnym słowie wskazał na historyczne znaczenie ponad 40-letniej działalności na rzecz rodziny, która odtąd znajduje swoje istotne, stałe miejsce. Podziękował także twórcom tego dzieła: „Dziękuję, że daliście szyld, bezpieczeństwo i absolutnie bardzo konkretną, silną pomoc. Cierpliwie podejmowaliście troskę o rozwój rodzin i widzimy tego owoce. Niech to dzieło trwa!”. Dopełnieniem uroczystości było głębokie, pełne wspomnień słowo twórcy szczecińskiej troski o rodziny Krzysztofa Puca.
Szczecińskie Centrum Wspierania Rodziny przy Wspólnocie „Domus Mariae” mieści się na Krzekowie w siedzibie Starego Młyna przy ul. Szerokiej 19. Gama porad jest różnorodna, a dostępna jest na stronie FB, natomiast rejestracja wizyt jest możliwa pod numerem tel. 504-361-653.
Pomóż w rozwoju naszego portalu