Reklama

Aleksandrów Łódzki

Jubileusz "Serca"

Niedziela łódzka 17/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zbudujemy wspólnie potężny most,
Łącząc cegły miłością i dobrem,
Uśmiechami dzieląc się jak opłatkiem
Bez ocierania oczu ukradkiem.

Słowa tej piosenki napisała dziesięć lat temu Joanna Wawrzyńczak z Katolickiej Wspólnoty Niepełnosprawnych "Serce" w Aleksandrowie Łódzkim. Dziś, kiedy Wspólnota obchodzi dziesięć lat swojej działalności, można powiedzieć, że to, co wyrażono w słowach piosenki, udało się w pełni zrealizować. Ideą Wspólnoty jest integracja osób niepełnosprawnych i zdrowych. Nawiązano więc współpracę z Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Wychowawczym w Aleksandrowie Łódzkim i Domem Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Rąbieniu. Dla młodzieży ze Wspólnoty spotkania z dziećmi z ośrodka stały się wspaniałą "lekcją" bycia opiekunem, przyjacielem dziecka upośledzonego, niepełnosprawnego.
Od 1994 r. wolontariusze pomagają rodzinie chorej Igi w realizacji programu ćwiczeń rehabilitacyjnych.
Funkcjonowanie Wspólnoty umożliwiają regularne spotkania w świetlicy. Tutaj organizowane są zajęcia muzyczne, plastyczne, sportowe. Dzieci mające trudności w nauce korzystają z bezpłatnych korepetycji. W okresie letnim organizowany jest wspólny wypoczynek.
Myślą przewodnią stowarzyszenia stały się biblijne słowa: "Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego" (Mt 22-39). Dla wszystkich osób, które we Wspólnocie spotkały się z ludźmi niepełnosprawnymi, chorymi, ubogimi bądź samotnymi, słowa te stały się nową wartością życia. Pozwoliły dostrzec wokół siebie ludzi potrzebujących akceptacji, życzliwości i wsparcia.
Opiekunowie z Katolickiej Wspólnoty Niepełnosprawnych "Serce" działają całkowicie społecznie. W dniu jubileuszu prezes Monika Adamska i dwudziestu wolontariuszy zostali obdarowani przez swoich podopiecznych kwiatami, drobnymi upominkami, często własnoręcznie wykonanymi.
Osoby chcące uczestniczyć w spotkaniach Wspólnoty, mogą zgłosić się w każdy poniedziałek w godz. 17.00-20.00 i w piątek w godz. 17.00-20.30 do świetlicy przy ul. Marii Konopnickiej 8 w Aleksandrowie Łódzkim.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2003-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Cudowne odnalezienie relikwii i wyjątkowa kanonizacja. W kwietniu mijają ważne rocznice związane ze św. Andrzejem Bobolą

2025-04-11 12:00
św. Andrzej Bobola

Karol Porwich/Niedziela

św. Andrzej Bobola

W kwietniu mijają dwie ważne rocznice związane z patronem Polski św. Andrzejem Bobolą - 17 kwietnia rocznica jego kanonizacji w 1938 r. w Rzymie, a 19 kwietnia rocznica odnalezienia w Pińsku (obecnie na Białorusi) jego ciała, zachowanego od rozkładu. Oba te wydarzenia odbyły się w niezwykłych okolicznościach - przypomina portal andrzejbobola.info.

Więcej ...

Watykan: kard. Nycz papieskim legatem na stulecie archidiecezji katowickiej

2025-04-12 12:55
Kard. Kazmierz Nycz

flickr.com/episkopatnews

Kard. Kazmierz Nycz

Ojciec Święty mianował kard. Kazimierza Nycza, emerytowanego arcybiskupa metropolitę warszawskiego, swoim specjalnym wysłannikiem na obchody stulecia archidiecezji katowickiej, które odbędą się 11 czerwca 2025 r. - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Więcej ...

Kard. Ryś: potrzebujemy ponownie odkryć wartość celebracji!

2025-04-12 13:05
Kard. Grzegorz Ryś

BP KEP

Kard. Grzegorz Ryś

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Skoro Bóg wszystko wie i wszystko może, dlaczego nie...

Wiara

Skoro Bóg wszystko wie i wszystko może, dlaczego nie...

Zakrwawiony mężczyzna wtargnął na ambonę w Gliwicach....

Kościół

Zakrwawiony mężczyzna wtargnął na ambonę w Gliwicach....

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Niedziela Wrocławska

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Wiara

"Różowe zakonnice" - nieprzerwana modlitwa, która...

Tatry: Mandaty za rozświetlenie krzyża na Giewoncie w...

Wiadomości

Tatry: Mandaty za rozświetlenie krzyża na Giewoncie w...

Masowa likwidacja szkół wiejskich

Felietony

Masowa likwidacja szkół wiejskich

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

Wiadomości

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

Małopolskie: Podczas Mszy św. wszedł na ołtarz,...

Wiadomości

Małopolskie: Podczas Mszy św. wszedł na ołtarz,...

Dlaczego Kościół sprzeciwia się stosunkom...

Wiara

Dlaczego Kościół sprzeciwia się stosunkom...