Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Miłość silniejsza od czasu

Wdzięczni jubilaci

Ewa Monastyrska/Niedziela

Wdzięczni jubilaci

W sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim odbyła się uroczystość złotego jubileuszu małżeństwa.

Mszę św. w intencji jubilatów sprawowali proboszczowie tomaszowskich parafii: ks. prał. Czesław Grzyb, proboszcz sanktuarium, ks. Jerzy Sopel z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i ks. Grzegorz Świtalski z parafii św. Ojca Pio. Małżeństwa, które przeżyły ze sobą ponad pół wieku zasługują na docenienie.

– Rodzina jest fundamentem kraju. Rozbijając ją, niszczymy naród. Każdy, kto atakuje rodzinę, jest zdrajcą, bo zabija naród. Nie zgadzamy się na wynaturzenia, wolne związki i brak odpowiedzialności. Złoci jubilaci, kłaniamy się wam i dziękujemy za wasze świadectwo. Wszystkie związki budowane na Ewangelii, sakramentach, mają siłę, by przetrwać najcięższe burze. O własnych siłach nie damy sobie rady. Jeśli nie będzie spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem – powiedział podczas homilii ks. prał. Czesław Grzyb.

Po Eucharystii jubilaci odebrali odznaczenie państwowe, nadane przez prezydenta Polski Andrzeja Dudę, listy gratulacyjne Urzędu Miasta Tomaszowa Lubelskiego oraz starosty tomaszowskiego Henryka Karwana. Pamiątką stały się także filiżanki, opatrzone imionami jubilatów, przygotowane przez Urząd Miasta i burmistrza Tomaszowa Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego.

Reklama

Małżonkowie ze wzruszeniem przyjęli odznaczenia i zdradzili, co jest tajemnicą długowiecznej miłości.

Uczucie się zmienia, ale nie kończy. Wszystko z czasem się zmienia, ale należy dbać o tę miłość jak o roślinkę. Zadbana rozkwita.

Podziel się cytatem

– Ta uroczystość jest ukłonem w stronę małżeństw, które przeżyły wspólnie 50 lat. To odznaczenie prezydenta Andrzeja Dudy ukazuje, jak silne są więzi ludzkie. Przysięga małżeńska nie związała ich na rok czy dwa, ale na pół wieku. Są oni dumą miasta. Ich wierność jest czymś szczególnym, ponieważ stanowią wzór do naśladowania dla nas wszystkich – powiedział burmistrz Tomaszowa Lubelskiego.

– Bez Boga trudno byłoby wszystko przetrwać. Matka Boża zawsze pomagała nam i wspierała. Jesteśmy wdzięczni Jej za obecność – przyznał Zbigniew Skawiński. – Uczucie się zmienia, ale nie kończy. Wszystko z czasem się zmienia, ale należy dbać o tę miłość jak o roślinkę. Zadbana rozkwita – dodała Jadwiga Skawińska.

Dzięki nierozpadającym się małżeństwom powstają silne społeczności budujące Polskę. – Te małżeństwa to podpora pełnych rodzin, na które patrzą młodsze pokolenia. Zgodnie z nauczaniem Jana Pawła II, najważniejsza jest rodzina i jej jedność. Na niej budowane są następne społeczności – podkreślił starosta tomaszowski, Henryk Karwan.

2021-04-06 13:06

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Przed jubileuszem 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Wieluniu

Archiwum parafii Nawiedzenia NMP w Wieluniu

Chrześcijańskie korzenie Wielunia sięgają głębokiego średniowiecza. O istnieniu parafii mówi dokument z wymienionym nazwiskiem proboszcza z 1308 r. Parafia wieluńska nosząca wezwanie św. Michała Archanioła podlegała kolegiacie Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rudzie.

Więcej ...

Otwarcie nowego skrzydła SOSW nr 10 we Wrocławiu

2022-12-07 15:48

Ilona Baran

7 sal lekcyjnych wyposażonych w nowoczesne tablice multimedialne, 2 świetlice i sala do muzykoterapii dla dzieci z niepełnosprawnościami - to wszystko znajduje się w rozbudowanym budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 10 przy ul Parkowej.

Więcej ...

69. rocznica Apelu Jasnogórskiego - wielkiej narodowej modlitwy Polaków

2022-12-07 21:43

Karol Porwich/Niedziela

8 grudnia mija 69. rocznica Apelu Jasnogórskiego, wieczornej modlitwy kierowanej do Maryi, Królowej Polski, w intencji Kościoła i Ojczyzny.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Wiara

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Niedziela Kielecka

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Maria czy Maryja?

Wiara

Maria czy Maryja?

NBP: Jacek Kurski nowym przedstawicielem Polski w Radzie...

Wiadomości

NBP: Jacek Kurski nowym przedstawicielem Polski w Radzie...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...