Reklama

Niedziela Legnicka

Spotkanie rodzin

Żony otrzymały czerwone róże

Monika Łukaszów/Niedziela

Żony otrzymały czerwone róże

„Radość Miłości” – to hasło przyświecało spotkaniu rodzin, które odbyło się 15 maja w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie.

Małżeństwa z Lubina i okolic spotkały się, by przybliżyć sobie tekst papieskiego dokumentu Amoris Laetitia. – Świętujmy razem Rok Rodziny – Amoris Laetitia, ogłoszony przez papieża Franciszka. Włączając się w jego obchody w diecezji, chcemy razem modlić się za małżeństwa i cieszyć się darem bycia wspólnotą – mówi Agata Szymkowiak, dyrektor Lubińskiej Poradni Rodzinnej.

To spotkanie jest pierwsze z cyklu spotkań poświęconych rodzinie, które zaplanowano na cały rok. Odbywać się one będą w różnych miejscach diecezji i poświęcone będą m.in. rodzicom, dziadkom, teściom, a także rodzinom pragnącym potomstwa.

Dzień Rodzin

– 15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Dlatego chciałem powitać w parafii wszystkie rodziny. Te z naszej parafii, ale także i tych, którzy dziś razem z nami chcą uwielbiać dobrego Boga i prosić, aby nieustannie błogosławił i umacniał nasze rodziny. Abyśmy potrafili to powołanie, jakim zostaliśmy obdarzeni, jak najlepiej zrealizować – mówił ks. Piotr Zawadka, proboszcz parafii.

Proście...

Homilię wygłosił ks. Tomasz Ślazy, diecezjalny moderator Domowego Kościoła, który mówił m.in. o potrzebie wspólnego słuchania słowa Bożego przez małżonków.

– Dziś, kiedy będziecie podchodzić do kapłana, a on zwiąże wam ręce stułą i pobłogosławi, to gest Boga, który was motywuje. Bo przyjdzie niejedna trudność, ciemność, niejedna słabość, a czasem przyjdzie samotność. Ale już dzisiaj doznajecie umocnienia, bo to On będzie z wami. Jeśli zapomnicie o Nim, to będziecie sami. Łatwo to wszystko zagubić, stracić czy zepsuć. Drodzy małżonkowie, mówię wam: „proście o cokolwiek chcecie w imię Moje, a Ojciec wasz da wam” – jest niezwykła odwaga w tym, co mówi Chrystus. Gdyby to było takie proste… ale doskonale wiecie, że nie jest. Gdyby to było takie proste, jakże byłoby lekko. Tymczasem Bóg chce, byśmy starali się, nie odpuszczali i potrzebuje tego poświęcenia, bez względu na to, jaki macie staż małżeński, jakie jest codzienne zmartwienie.

Reklama

Odnowienie przyrzeczeń

W ramach spotkania małżonkowie modlili się w intencji wszystkich małżeństw diecezji, a także odnowili przyrzeczenia. Każda z obecnych w świątyni par, podobnie jak to było w dniu ślubu, stanęła naprzeciw siebie, trzymając się za ręce i powtarzała słowa kapłana. Otrzymali też specjalne indywidualne błogosławieństwo, natomiast mężowie na pamiątkę tego spotkania wręczyli swoim małżonkom czerwone róże.

Na zakończenie odbyło się nabożeństwo w intencji świętości małżeństw, podczas którego wszystkie rodziny zawierzono św. Józefowi.

Organizatorami spotkania były Specjalistyczna Poradnia Rodzinna św. Joanny Beretty Molli wraz ze Stowarzyszeniem PAX, działającym przy parafii św. Maksymiliana Kolbego w Lubinie.

2021-05-26 08:04

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Diecezjalne Święto Rodziny w Jemielnicy

Parafia Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy

Biskup Andrzej Czaja, ordynariusz opolski przewodniczył Mszy św. w kościele Wniebowzięcia NMP z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny.

Więcej ...

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

Karol Porwich/Niedziela

Publikujemy kalendarz uroczystości i świąt kościelnych w 2022 roku.

Więcej ...

Kard. Krajewski w imieniu papieża Franciszka odwiedza Ischię

2022-12-08 16:40

Urszula Buglewicz/Niedziela Lubelska

Na włoskiej wyspie Ischia odbyły się pierwsze pogrzeby ofiar lawiny błotnej, m.in. pary młodych narzeczonych. Jako znak bliskości z cierpiącą wspólnotą, na wyspie w imieniu Ojca Świętego przebywa dzisiaj jałmużnik papieski, kard. Konrad Krajewski.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Wiara

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Maria czy Maryja?

Wiara

Maria czy Maryja?

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

Niepokalana – nasz ideał

Duchowość

Niepokalana – nasz ideał

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Niedziela Kielecka

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...