Reklama

Głos z Torunia

Apostołowie na motocyklach

Motocykliści wręczyli burmistrzowi Grodziska Wielkopolskiego płaskorzeźbę
przedstawiającą o. Bernarda

Archiwum rajdu

Motocykliści wręczyli burmistrzowi Grodziska Wielkopolskiego płaskorzeźbę przedstawiającą o. Bernarda

Po raz czwarty motocykliści z naszej diecezji uczestniczyli w Rajdzie Motocyklowym Śladami Ojca Bernarda z Wąbrzeźna.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Motocykliści wyruszyli w drogę wraz ze swoim kapelanem ks. Pawłem Dąbrowskim. Wyjazd zorganizowany był w dniach 3-5 września pod patronatem Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, a jego organizatorami byli Andrzej Michewicz i Lech Nowak. Rozpoczął się Mszą św. w kościele Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie, którą koncelebrowali proboszcz miejsca ks. kan. Jan Kalinowski oraz ks. Paweł Dąbrowski, diecezjalny duszpasterz motocyklistów.

W homilii ks. kan. Kalinowski powiedział, że motocykliści są współczesnymi apostołami, którzy nie chodzą pieszo tak jak w czasach Chrystusa, ale jeżdżą na motocyklach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Trasa rajdu wiodła przez Rywałd Królewski, miejsce kaźni w Łopatkach, Grodzisk Wielkopolski i Kórnik. Najważniejszym punktem rajdu była modlitwa w opactwie Benedyktynów w Lubiniu, w którym o. Bernard zmarł w opinii świętości w 1603 r. i został tam pochowany.

Wspólna modlitwa

Jak każdego roku w pierwszą sobotę września do opactwa w Lubiniu przybyli również mieszkańcy i władze samorządowe Grodziska Wielkopolskiego oraz przedstawiciele władz województwa wielkopolskiego, by modlić się o ustanie pandemii i pokój na świecie oraz o pomyślne zakończenie procesu beatyfikacyjnego o. Bernarda.

Motocykliści wspólnie z przybyłymi tego dnia pielgrzymami wzięli udział we Mszy św., której przewodniczył poznański biskup pomocniczy Grzegorz Balcerek.

Reklama

Po Eucharystii wszyscy zgromadzeni mieli okazję wysłuchać informacji na temat postępów w toczącym się procesie beatyfikacyjnym, o których opowiedział jego postulator br. Paweł Mruk. Był również czas na osobistą modlitwę i złożenie kwiatów na grobie sługi Bożego.

Żywa pamięć

Z Lubinia motocykliści pojechali na tradycyjne spotkanie z władzami Grodziska Wielkopolskiego przy pomniku i studni o. Bernarda. Z okazji tego spotkania wręczyli burmistrzowi miasta pamiątkową płaskorzeźbę przedstawiającą sługę Bożego. Kult o. Bernarda jest żywy, chociaż jego postać nie jest jeszcze powszechnie znana. Mamy nadzieję, że odbywające się rajdy oraz organizowane pielgrzymki przyczynią się do tego, by szersze grono ludzi poznało sługę Bożego.

Ojciec Bernard jest doskonałym orędownikiem w czasie epidemii, z którą i nasze pokolenie musi się zmagać. Jest on skutecznym rzecznikiem w wielu potrzebach i warto prosić Boga o potrzebne nam łaski za jego pośrednictwem. Motocykliści już dzisiaj zapraszają wszystkich chętnych na kolejny rajd do Lubinia, który odbędzie się w przyszłym roku.

Podziel się:

Oceń:

2021-09-13 18:30

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Od Krzyża do Krzyża

Cała grupa pielgrzymkowa po ślubie uczestników w kościele św. Krzyża w Zakopanem

Archiwum ks. M. Augustyna

Cała grupa pielgrzymkowa po ślubie uczestników w kościele św. Krzyża w Zakopanem

Wzbudzamy na trasie powszechne zainteresowanie. Ważnym akcentem dla nas jest ewangelizowanie, co naprawdę może dokonywać się podczas jazdy motorem – mówi ks. kan. Marian Augustyn, komandor rajdu.

Więcej ...

Kalendarz Adwentowy: Litość, która staje się misją

2025-12-05 21:00

B.M. Sztajner

Więcej ...

„Pojedynek” – opowieść o odwadze i moralnych wyborach w czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim

2025-12-09 16:27

Materiał prasowy

Do sieci trafia finalny zwiastun i plakat thrillera historycznego „Pojedynek”, stworzonego na podstawie prawdziwych wydarzeń przez jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów – Łukasza Palkowskiego („Bogowie”, „Najlepszy”). W filmie, który niepokojąco łączy wydarzenia sprzed lat z aktualną sytuacją międzynarodową, wystąpiła plejada wybitnych aktorów. Na ekranie, oprócz Jakuba Gierszała, zobaczymy gwiazdę „Gry o tron” Aidana Gillena. Towarzyszą im m.in. Bogusław Linda, Julia Pietrucha, Wojciech Mecwaldowski, Antoni Pawlicki, Anna Próchniak, Mateusz Kościukiewicz, a także Tomasz Kot.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Godzina Łaski

Kościół

Godzina Łaski

Kalendarz Adwentowy: Od początku w łasce

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Od początku w łasce

Instrukcja zabicia dziecka społecznie nieszkodliwa?...

Wiadomości

Instrukcja zabicia dziecka społecznie nieszkodliwa?...

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski spotka się z...

Kościół

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski spotka się z...

Presja ma sens. Prokuratura zmienia termin przesłuchania...

Wiadomości

Presja ma sens. Prokuratura zmienia termin przesłuchania...

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Kalendarz Adwentowy: Nowy początek!

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Nowy początek!

Kalendarz Adwentowy: Uczta, która ociera łzy

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Uczta, która ociera łzy

Kalendarz Adwentowy: Wiara, która otwiera oczy

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Wiara, która otwiera oczy