Reklama

Niedziela Sandomierska

Rudnik nad Sanem

Złoci jubilaci

Odznaczenia dokonał Waldemar Grochowski

Agata Piotrowska

Odznaczenia dokonał Waldemar Grochowski

Pięć par z terenu miasta i gminy obchodziło jubileusze 50. lat małżeństwa.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uroczystość wręczenia honorowych odznaczeń przyznawanych przez Prezydenta RP odbyła się w restauracji Orle Gniazdo. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jubilatom wręczył Waldemar Grochowski, burmistrz miasta. – Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Życzę Państwu długich i pogodnych lat życia w dobrym zdrowiu i szczęściu, w poczuciu zasłużonego zadowolenia oraz niegasnącej miłości – mówił Waldemar Grochowski. Wręczone zostały również pamiątkowe dyplomy i bukiety kwiatów. Miłym akcentem uroczystości był jubileuszowy tort oraz płynące życzenia pomyślności dla dostojnych jubilatów. W zaszczytnym gronie złotych jubilatów, znaleźli się: Maria i Jan Koń, Bogusława i Ryszard Kupiec, Krystyna i Tadeusz Marchut, Maria i Ryszard Mękal, Elżbieta i Ryszard Worsa. Jak sami przyznają, receptą na taki staż małżeński jest przede wszystkim słuchanie siebie i czasami dla dobra wspólnego, ustąpienie w jakiejś spornej kwestii. Jednak 50 lat, to nie tylko dni radości. Wśród nich znajdują się też i takie, kiedy łzy płynęły z oczu, albo nerwy puszczały. Jednak dzięki pomocy Bożej dało się wytrwać i nie poddawać się w chwilowych przeciwnościach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2021-12-20 20:05

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Przed jubileuszem 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Wieluniu

Archiwum parafii Nawiedzenia NMP w Wieluniu

Chrześcijańskie korzenie Wielunia sięgają głębokiego średniowiecza. O istnieniu parafii mówi dokument z wymienionym nazwiskiem proboszcza z 1308 r. Parafia wieluńska nosząca wezwanie św. Michała Archanioła podlegała kolegiacie Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rudzie.

Więcej ...

Sondaż: Polacy w większości za zakazem korzystania z mediów społecznościowych dla dzieci

2026-02-26 07:47

Adobe Stock

77 proc. ankietowanych w sondażu IBRIS dla Radia ZET opowiedziało się za wprowadzeniem zakazu korzystania z mediów społecznościowych dla dzieci poniżej 15. roku życia.11,4 proc. badanych jest temu przeciwna, a 11,6 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Więcej ...

Bp Erik Varden – rekolekcjonista papieża

2026-02-26 21:05
Bp Erik Varden oraz Leon XIV

Vatican Media

Bp Erik Varden oraz Leon XIV

Bp Erik Varden, norweski trapista, teolog i autor, który obecnie prowadzi rekolekcje wielkopostne dla papieża Leona XIV oraz watykańskiej Kurii, jest już obecny na polskim rynku wydawniczym z książką „Uzdrawiające rany”. To lektura, która nie ucieka od tematów bólu, zranienia i doświadczenia traumy, lecz proponuje drogę ich przemiany w świetle wiary i ciszy.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Od 1 marca w Kościele będzie można nakładać kary...

Kościół

Od 1 marca w Kościele będzie można nakładać kary...

Leon XIV radzi starszym księżom, jak radzić sobie z...

Kościół

Leon XIV radzi starszym księżom, jak radzić sobie z...

Nasza dobroć ma wypływać z tego, że sami żyjemy z...

Wiara

Nasza dobroć ma wypływać z tego, że sami żyjemy z...

Modlitwa nie ucieka od odpowiedzialności; przygotowuje do...

Wiara

Modlitwa nie ucieka od odpowiedzialności; przygotowuje do...

Kacper Tomasiak: robię znak krzyża przed skokami, żeby...

Wiara

Kacper Tomasiak: robię znak krzyża przed skokami, żeby...

95. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego

Wiara

95. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego

Twórcy filmu

Kościół

Twórcy filmu "Najświętsze Serce": szatan nie chciał...

Polska premiera filmu „Najświętsze Serce”

W wolnej chwili

Polska premiera filmu „Najświętsze Serce”

„Miał serce Boga”. Parafianie oddają muzyczny hołd...

Kościół

„Miał serce Boga”. Parafianie oddają muzyczny hołd...