Reklama

Wiadomości

Bankowa bezpieczna przystań

Materiał sponsorowany

W obliczu wojny wszyscy jesteśmy solidarni z Ukrainą. Szerokiego wsparcia udziela także Bank Pekao S.A.

Pomoc, którą Polacy okazali Ukraińcom, jest bezprecedensowa. Nikt nie otworzył swoich serc, domów oraz portfeli tak szeroko jak my. Na wschód płynie rzeka darów i pieniędzy. Przyjmujemy setki tysięcy ukraińskich uchodźców. W akcję pomocy ogarniętej wojną Ukrainie włączył się Bank Pekao, który wspiera jej obywateli na płaszczyźnie zarówno bankowości, jak i tej humanitarnej.

Solidarni z Ukrainą

Chcąc umożliwić Ukraińcom funkcjonowanie oraz bezpieczne zarządzanie finansami swoich firm z Polski, przygotowano dedykowane rozwiązania dla osób prywatnych i przedsiębiorców. – Chcemy pomóc obywatelom Ukrainy i ich firmom w każdym możliwym wymiarze. Dlatego zapewniamy im nie tylko dostęp do usług bankowych, bez których trudno funkcjonować we współczesnym świecie, ale także pomoc humanitarną – za pośrednictwem zarówno naszej fundacji, jak i inicjatyw wolontariackich naszych pracowników. Myślimy także o biznesie i uruchamiamy kompleksową ofertę dla wszystkich ukraińskich firm. Dajemy im bezpieczną przystań finansową w niepewnych czasach – powiedziała Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A.

Darmowe bankowanie

Bank Pekao od dłuższego czasu prowadzi politykę przyjazną Ukraińcom, którzy pracują w naszym kraju. Uruchomił np. aplikację mobilną PeoPay i bankowość internetową Pekao24 w języku ukraińskim, a także zapewnia obsługę w tym języku przez konsultantów na infolinii. Do istniejących udogodnień od 1 marca doszły kolejne: dla klientów indywidualnych oraz biznesowych z Ukrainy bank zniósł opłaty za przelewy między Polską a ukraińskimi bankami. Dodatkowo obywatele naszego wschodniego sąsiada nie ponoszą opłaty za obsługę karty i wypłatę gotówki z bankomatów w Polsce oraz za granicą. Pekao zrezygnowało także z pobierania marży i opłat za wymianę walut przy transakcjach kartą do konta za granicą, jak również uprościło procedurę otwierania kont dla klientów indywidualnych z Ukrainy. Zgodnie z nowymi zasadami wystarczy tylko jeden dokument identyfikujący tożsamość obywatela Ukrainy, np. paszport.

Reklama

Wspieramy biznes

Szczególną troską Pekao objęło ukraińskich przedsiębiorców, uruchamiając dedykowaną dla nich ofertę za 0 zł. Niezależenie od wielkości firmy przedsiębiorcy z Ukrainy nie zapłacą za prowadzenie rachunku czy kartę debetową. Bank zapewni im również pełną, a zarazem darmową obsługę gotówkową oraz wesprze ich w nawiązywaniu relacji biznesowych. Dzięki wsparciu banku ukraińscy przedsiębiorcy będą mogli prowadzić swoje biznesy mimo trwającej w ich ojczyźnie wojny.

Anioł dobroczynności

Fundacja Banku Pekao S.A. im. dr. Mariana Kantona wspiera Polski Czerwony Krzyż, którego pracownicy i wolontariusze już od pierwszych chwil wojny pracują w punktach recepcyjnych dla uchodźców. Fundacja wpłaci 0,5 mln zł darowizny na specjalne konto PCK. Za te pieniądze zostaną zakupione materiały opatrunkowe oraz żywność dla osób przekraczających granicę, a także: koce, śpiwory, łóżka polowe, pościel jednorazowa. Pekao zachęca wszystkich, którzy chcą wesprzeć działania PCK na rzecz Ukrainy, o wpłaty na specjalne konto PCK: 68 1240 1037 1111 0010 6644 8887. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: +48 22 591 22 20 (infolinia w językach polskim i ukraińskim) oraz na stronie z ofertą Konta Przekorzystnego dla klientów indywidualnych: www.pekao.com.pl/przekorzystne/ua/ (w języku ukraińskim).

2022-03-08 13:41

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Agata Kornhauser-Duda: „Siostry i Bracia z Ukrainy, jesteśmy i będziemy z Wami!”

Grzegorz Jakubowski/KPRP/prezydent.pl

W Broku schronienie znalazło kilkudziesięciu uciekających przed wojną Ukraińców. Nadbużański Ośrodek Edukacji im. bł. Karoliny Kózkówny odwiedziła dziś Małżonka Prezydenta. – Siostry i Bracia z Ukrainy, jesteśmy i będziemy z Wami! – podkreślała podczas spotkania.

Więcej ...

Polski rzymianin

Stanisław August Morawski

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem

Więcej ...

Prezydent podpisał ustawę w sprawie czternastej emerytury

2022-06-28 14:01

PAP/Rafał Guz

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o kolejnym w 2022 r. dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów, tzw. czternastej emeryturze – poinformowało biuro prasowe KPRP. Dodatkowe świadczenie otrzyma w tym roku ok. 9 mln osób. Wypłaty ruszą pod koniec sierpnia.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kiedy wreszcie nikt nie odważy się podnieść ręki na...

Kościół

Kiedy wreszcie nikt nie odważy się podnieść ręki na...

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Wiara

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Chłopak z wielkim krzyżem znów wyruszył w Polskę

Kościół

Chłopak z wielkim krzyżem znów wyruszył w Polskę

Co oznacza wezwanie Kyrie eleison?

Wiara

Co oznacza wezwanie Kyrie eleison?

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Kościół

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Watykan: sześciolatek z Polski przywiózł list dla...

Aktualności

Watykan: sześciolatek z Polski przywiózł list dla...

Kard. Dziwisz w rocznicę święceń kapłańskich: nasze...

Kościół

Kard. Dziwisz w rocznicę święceń kapłańskich: nasze...

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wiara

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa