Reklama

Wiara

Kochane przed urodzeniem

Gdy w wielu krajach liberalizuje się prawo aborcyjne, my tym głośniej powinniśmy promować Ewangelię życia.

Znakomitą okazją do tego jest trwający II Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Modlitewna inicjatywa rozpoczęła się w liturgiczne wspomnienie św. Józefa (19 marca), a zakończy się w Dzień Świętości Życia (25 marca). Każdego dnia odmawiana jest Litania do Świętej Rodziny oraz modlitwa ułożona przez św. Jana Pawła II i zaczerpnięta z encykliki Evangelium vitae. Rozważany jest także fragment adhortacji Amoris laetitia papieża Franciszka. W ramach modlitewnego spotkania wybrzmiewają również rozważania napisane przez związanego ze środowiskiem pro-life o. Krzysztofa Niewiadomskiego, kapucyna.

Historia pokazuje nam, jak przeogromną siłę ma modlitwa. Pod jej wpływem nawet najbardziej zatwardziali aborcjoniści uświadamiają sobie swoje grzechy przeciwko piątemu przykazaniu i nawracają się jak Abby Johnson, amerykańska pro-liferka, która była wcześniej dyrektorką kliniki aborcyjnej Planned Parenthood w Teksasie. Kobieta porzuciła swoją zbrodniczą profesję i zaangażowała się w ochronę życia od poczęcia po ujrzeniu twarzy rozmodlonej zakonnicy, klęczącej przed tą kliniką. Zjednoczeni i zatopieni w centrum modlitwy możemy osiągnąć więcej. Dlatego w świecie, w którym cynicznie igra się z życiem, odmawiając prawa do niego najbardziej bezbronnym ludziom – dzieciom w łonach matek, powinniśmy za nie mówić o tym, że życie jest darem i że „dzieci są kochane, zanim przyjdą na świat”, jak napisał papież Franciszek w Amoris laetitia.

Modlitwą zostały objęte dzieci nienarodzone oraz ich rodzice, szczególnie ci, którzy słyszą z ust lekarza niepomyślną diagnozę prenatalną. – Modlimy się również za młodzież, by była wierna chrześcijańskim wartościom, za pielęgniarki, położne, lekarzy i farmaceutów, a także za polityków i dziennikarzy – mówi Marcin Nowak, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Reklama

Powinniśmy pokazać, że wszystkie dzieci są „chciane”, a włączenie się w tegoroczną edycję Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia jest do tego znakomitą okazją. Ta modlitewna inicjatywa otwiera nas także na inne działania pro-life, dławione przez rządy wielu krajów Unii Europejskiej, jak choćby socjalistyczny rząd Hiszpanii. Potrzeba naszej konsolidacji również wobec działań, które podejmuje choćby prezydent Francji, który postuluje, by prawo do aborcji zostało wpisane do Karty praw podstawowych Unii Europejskiej.

W poprzedniej edycji Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia udział wzięło ponad 100 tys. osób. Miejmy nadzieję, że w tym roku padnie rekord frekwencji. Do modlitewnego spotkania może przystąpić każdy z nas, zapisując się na stronie: www.zazyciem.pro-life.pl oraz telefonicznie – pod numerem 12 311 02 60. Organizatorzy udostępniają broszurę ze wszystkimi modlitwami.

2022-03-15 11:44

Wybrane dla Ciebie

Watykan: zdewastowano wejście do rezydencji ambasadora Ukrainy (krótka)

2022-12-02 13:36

Nieznani sprawcy zdewastowali wejście do rezydencji ambasadora Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrija Jurasza. Dyplomata potwierdził tę informację w rozmowie z włoską agencją ANSA.

Więcej ...

Prof. M. Melnyk: Zrozumieć Papieża. Rytuały, symbole, gesty…

2022-12-03 08:00

Grzegorz Gałązka

„Papieskie słowa i obrzędy związane z wojną rosyjsko-ukraińską są nierozłączne. Papież często więcej komunikuje przez obrzęd, gest i symbole religijne niżeli przez tekst werbalny. Papież wojnę przeżywa w sakralnej przestrzeni znaków i symboli. Papieskie myśli można «widzieć» na kilku poziomach komunikacyjnych” – pisze prof. Marek Melnyk w artykule pt. „Zrozumieć Papieża. Rytuały, symbole, gesty…”.

Więcej ...

Bp Muskus: w Kościele potrzebna jest ekologiczna praca u podstaw

Jest wielka potrzeba pogłębiania świadomości ekologicznej w parafiach, zaktywizowania ich i działalności blisko ludzi – mówił bp Damian Muskus OFM w Krakowie podczas konferencji „Creatio Continua. Czas przełomu”. Krakowski biskup podkreślał, że nauczanie papieża Franciszka nie przekłada się na zaangażowanie Kościoła „w terenie”.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

Modlitwa

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wielki misjonarz

Święci i błogosławieni

Wielki misjonarz

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Dwa paradoksy Adwentu

Rok liturgiczny

Dwa paradoksy Adwentu

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Symbole i zwyczaje Adwentu

Wiara

Symbole i zwyczaje Adwentu