Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Gramy dla Mamy

Gwiazdy jak zwykle nie zawiodły, występy przyjęto owacją

Piotr Lorenc/Niedziela

Gwiazdy jak zwykle nie zawiodły, występy przyjęto owacją

Już po raz 10. odbył się doroczny koncert charytatywny „Gramy dla Mamy”. Tym razem gwiazdą wieczoru była Anna Wyszkoni.

Wydarzenie odbyło się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu i składało się z dwóch części. Wspomniany recital poprzedziła prezentacja idei koncertu, czyli działalności Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka i aukcja na rzecz domu, którą poprowadził ks. Paweł Sobierajski.

– Pierwsza edycja koncertu została zorganizowana przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu wspólnie z Odnową w Duchu Świętym. Od 9 lat wydarzenie przygotowuje diecezjalna Caritas. Początkowo zbieraliśmy fundusze na budowę Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka, teraz na jego funkcjonowanie, bowiem dom działa już od ponad 7 lat. W ciągu tych 7 lat z pomocy skorzystało ponad 70 matek i 100 dzieci. Obecnie przebywa w nim 9 mam i 18 pociech, w tym kilka z Ukrainy – powiedział ks. Tomasz Folga, dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej. – Warto w tym miejscu wspomnieć, że u początków tego pomysłu był obecny także ks. Andrzej Cieślik, wówczas dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin oraz Wiesława Spyra. To ona nosiła w sercu właśnie taką ideę i inspirację, aby taki dom powstał. I zaczęła się wtedy wielka praca. I udało się nam – dodał szef diecezjalnej Caritas.

Obecny na koncercie biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak podkreślił rolę matki w życiu każdego człowieka. – Mama to osoba najwspanialsza jaką mamy na ziemi. Święty Jan Paweł II tłumacząc młodzieży dlaczego należy czcić swoją matkę powiedział tak: „Czcij matkę, bo ona cię urodziła i wykarmiła”. I te słowa, jakże proste, ale jednocześnie jakże głębokie oddają to, co dla nas wszystkich nasze mamy uczyniły. Wielkie Bóg zapłać za waszą troskę, za waszą miłość, za opiekę, za poświęcenie i za trud. I niech dobry Bóg wam – drogie, kochane mamy – błogosławi. Niech wspiera i wspomaga, tak, abyście wszystkie problemy pokonywały. Niech dobry Bóg obdarzy was także wszelką radością i pomyślnością, ale przede wszystkim miłością waszych dzieci – powiedział Pasterz Kościoła sosnowieckiego.

Reklama

Doroczna aukcja na rzecz Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka także i w tym roku wypadła bardzo dobrze. Hojni sponsorzy, dopingowani przez ks. Pawła Sobierajskiego – prowadzącego licytację, nie szczędzili datków. W sumie udało się zebrać ponad 14 tys. zł. Najwięcej emocji wzbudziła licytacja daru aukcyjnego bp. Grzegorza Kaszaka. Był to album-klaser „Jan Paweł II na znaczkach Poczty Polskiej 1979–2014”; limitowana edycja 566 egzemplarzy; jedwabna oprawa; oryginalne znaczki w hawidach, czyli koszulkach ochronnych zabezpieczających przed zniszczeniem; gratka nie tylko dla filatelistów. Ostatecznie po długiej licytacji album został sprzedany za 3 tys. 300 zł.

Ostatnim punktem spotkania był wyczekiwany występ Anny Wyszkoni. Wokalistka zaprezentowała zarówno nowe, jak starsze przeboje. Jej występ porwał publiczność, która śpiewała razem z artystką część utworów.

2022-05-31 14:44

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Koncert „żywych kwiatów”

Niedziela sosnowiecka 20/2015, str. 8

Podczas koncertu głos zabrał m.in. bp Grzegorz Kaszak

Agnieszka Raczyńska-Lorek

Podczas koncertu głos zabrał m.in. bp Grzegorz Kaszak

„Chwalcie łąki umajone” – ta piękna, majowa pieśń maryjna w wykonaniu Chóru „Barka” zainaugurowała niezwykłą ucztę duchową w siewierskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszym dniu maja.

Więcej ...

Polski rzymianin

Stanisław August Morawski

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem

Więcej ...

Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne

2022-11-27 17:00
Koncert finałowy kończący Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne przy parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu

Marzena Cyfert

Koncert finałowy kończący Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne przy parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu

Przy parafii św. Karola Boromeusza zakończyły się Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne połączone z rekolekcjami. Ich zwieńczeniem była uroczysta Eucharystia i koncert pieśni adwentowych w wykonaniu chóru utworzonego przez uczestników warsztatów.

Więcej ...

Reklama