Reklama

Niedziela Wrocławska

Oława

Lizbona czeka

Księża Michał i Jakub wraz z młodzieżą

Archiwum parafii Miłosierdzia Bożego w Oławie

Księża Michał i Jakub wraz z młodzieżą

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w przyszłym roku w Lizbonie, ale już teraz rozpoczynają się przygotowania do tego wydarzenia.

Przy parafii Miłosierdzia Bożego został powołany sztab, który będzie odpowiadał za duchowe i techniczne przygotowanie do wyjazdu do Lizbony. Odpowiedzialny za niego jest ks. Michał Marciniak, wikariusz parafii i kilkukrotny uczestnik ŚDM. – Główny punkt przygotowań działa w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej „pod Czwórką” i odpowiada za nie ks. Mariusz Sobkowiak, diecezjalny duszpasterz młodzieży wraz z młodzieżą z Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży. Utworzenie mniejszych punktów przygotowań, takich jak np. w Oławie ma pomóc, aby z każdej strony archidiecezji młodzież mogła blisko swojego zamieszkania uczestniczyć w przygotowaniach do tego międzynarodowego spotkania – zaznacza ks. Marciniak i dodaje: – Nasze działanie poszerzone jest o okoliczne dekanaty: Jelcz-Laskowice, Brzeg, Ziębice, Strzelin.

W pierwszym spotkaniu uczestniczyło kilkanaście osób. W jego trakcie ks. Michał podzielił się swoim doświadczeniem ŚDM, a także wyświetlił film z ŚDM w Panamie (2019 r.). Dodatkowo przygotowana została wystawa pamiątek i symboli ŚDM, które pochodziły ze zbiorów ks. Michała Marciniaka oraz ks. proboszcza Zbigniewa Kowala, który przez kilka lat pełnił funkcję Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży i był odpowiedzialny za przygotowania do ŚDM w archidiecezji wrocławskiej.

2022-06-07 12:35

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

W drodze do Lizbony

2022-11-22 14:17

Niedziela wrocławska 48/2022, str. IV

Młodzież bawiąca się w Oławie

Ks. Łukasz Romańczuk/Niedziela

Młodzież bawiąca się w Oławie

Za nami 37. Światowy Dzień Młodzieży. W archidiecezji wrocławskiej odbył się on w trzech miejscach: Wrocław, Oława i Wołów. Łącznie wzięło w nim udział ponad 700 osób. Był to czas modlitwy, spotkania i dobrej zabawy.

Więcej ...

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

2022-11-24 15:01

Archidiecezja Lubelska

Ks. Marcin Modrzejewski był wikariuszem parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. Zmarł w czwartek, 24 listopada 2022 r. nad ranem.

Więcej ...

Zgierz: 20 lat działalności parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

2022-11-27 18:30

Archidiecezja Łódzka

Więcej ...

Reklama