Reklama

Nie ma lepszego

Sięgają po niego nie tylko pszczelarze, ale wszyscy, którym bliskie są naturalne lecznictwo, przyroda i tradycja.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nareszcie ukazał się Kalendarz pszczelarza polskiego na 2023 r., który przez wielu czytelników jest zamawiany już w lipcu, a w pojedynczych przypadkach – nawet w maju. Świadczy to o tym, że ci, którzy zdążyli go poznać, wierzą autorom i wydawcy, iż jego kolejna odsłona będzie równie dobra, przydatna, praktyczna, piękna, starannie zredagowana i wydana jak poprzednia. I dzięki im za to! Jak sądzę – i tym razem się nie zawiodą.

Co zatem zawiera kalendarz? Jak zawsze: na początku piękną modlitwę pszczelarza, a następnie – w rozdziale Kalendarium – wszystko to, co w praktycznym kalendarzu powinno się znajdować: dni, tygodnie, imiona i święta ubogacone zdjęciami kwitnących w danym miesiącu roślin, poprzeplatane pszczelarskimi sentencjami i cytatami mądrych autorów. Oczywiście, w każdym miesiącu znajdą się też odpowiednie pszczelarskie przysłowia. Strony między kalendarzowymi informacjami wypełnią natomiast profesjonalne porady doświadczonego pszczelarza, co należy w danym miesiącu robić przy pszczołach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Następny rozdział to Apiterapia. Jak sugeruje tytuł, znajdziemy tu kolejną porcję informacji o pszczelich cudownościach, w których, dzięki intensywnym badaniom uczonych na całym świecie, odkrywane są ich kolejne właściwości lecznicze. Mam tutaj na myśli rewelacyjne działanie nieznanej dotąd Polakom nalewki na larwach barciaka większego, która wspomaga leczenie co najmniej kilku chorób, m.in. COVID-19. Udrażnia również naczynia krwionośne przez rozpuszczanie skrzepów krwi i zapobieganie ich wytwarzaniu, co w efekcie umożliwia pełniejsze dokrwienie różnych organów naszego organizmu, np. mózgu, serca; zapobiega też wylewom czy zawałom. Z kolei prowadzone badania propolisu wykazały jego lecznicze i profilaktyczne działanie, w tym to niszczące koronawirusa. Obok wymienionych informacji w rozdziale zamieszczone są także opisy technologii hodowli larw barciaka i ekstrakcji ich leczniczych składników. Ich autorką jest Elżbieta Hołderna-Kędzia, która ponadto szczegółowo opisuje, w jaki sposób przygotowywać i stosować pyłek, pierzgę, miód czy propolis, aby wytworzyć w organizmie odporność na choroby lub też leczyć się tymi pszczelimi wytworami.

Reklama

W kolejnym rozdziale: Wokół uli zamieszczonych zostało kilkanaście artykułów na różne tematy, które każdy pszczelarz powinien znać. Pszczelarze w naszej historii zawsze, poza uczciwością, wyróżniali się wiedzą nt. wielu zagadnień, w tym, oczywiście, także nt. zdrowia. Do tego właśnie nawiązują artykuły zawarte w tym rozdziale. Jest ich zbyt dużo, aby je tu – choćby krótko – opisać.

W ostatniej części kalendarza czytelnicy – a zwłaszcza czytelniczki – znajdą m.in. (w większym wyborze niż w poprzednich edycjach), jak w obejściu, w domu czy kuchni stosować naturalne, wypróbowane przez żyjące przed nami pokolenia metody, z uniknięciem łatwych w stosowaniu, ale jakże szkodliwych dla naszych organizmów środków chemicznych. Kto ma „oczy szeroko otwarte” i chce przeżyć w zdrowiu długie lata, ucieszy się z naszych podpowiedzi.

Drodzy Czytelnicy Niedzieli! Nie sposób w kilkunastu zdaniach opisać całej zawartości KPP na czekający nas Rok Pański 2023. Proszę mi wierzyć – znam wiele kalendarzy, z których niektóre nie powinny się nawet kalendarzami nazywać – lepszego niż ten w Polsce nie znajdziecie! Mam na myśli także te, które są kierowane do pszczelarzy. Kalendarz pszczelarza polskiego kosztuje 35 zł, czyli wartość ok. 0,5 kg miodu. Zamawiając go za pośrednictwem Fundacji Pomocy Człowiekowi i Środowisku „Humana Divinis”, pod podanymi niżej adresem czy telefonami, zyskujecie dużą dawkę wiedzy, której nigdy za dużo i której nigdzie poza tym kalendarzem nie znajdziecie.

Szczęść Boże!

Fundacja Pomocy Człowiekowi i Środowisku „Humana Divinis” 87-100 Toruń, ul. Biała 1A Tel. 695 475 695, 512 233 111, 56 651 40 46 e-mail: humana.divinis@op.pl
Przy zamówieniu 10 lub więcej egzemplarzy, rabat 5 zł na egzemplarzu.

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2022-11-29 13:33

Wybrane dla Ciebie

Droga nawrócenia św. Augustyna

Więcej ...

W Lublinie rozpoczęło się spotkanie grupy kontaktowej Episkopatów Polski i Niemiec

2024-04-24 17:59

Konferencja Episkopatu Polski/Facebook

W dniach 23-25 kwietnia br. odbywa się coroczne spotkanie grupy kontaktowej Episkopatów Polski i Niemiec. Gospodarzem spotkania jest w tym roku abp Stanisław Budzik, przewodniczący Zespołu KEP ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec.

Więcej ...

„Prawo i Kościół”

2024-04-25 08:39

Archiwum AKW

Ponad 140 osób wzięło udział w konferencji naukowej, której celem było stworzenie przestrzeni do debaty nad szeroko rozumianym tematem prawa w relacji do Kościoła.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

W siedzibie MEN przedstawiono szokujący ranking szkół...

Wiadomości

W siedzibie MEN przedstawiono szokujący ranking szkół...

Bóg pragnie naszego zbawienia

Wiara

Bóg pragnie naszego zbawienia

Droga nawrócenia św. Augustyna

Święci i błogosławieni

Droga nawrócenia św. Augustyna

W Lublinie rozpoczęło się spotkanie grupy kontaktowej...

Kościół

W Lublinie rozpoczęło się spotkanie grupy kontaktowej...

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Kościół

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Kościół

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie...

Wiara

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie...