Reklama

Niedziela Małopolska

Dziękczynienie i upamiętnienie

Udział w pielgrzymce zgłosili już czciciele Bożego Miłosierdzia z różnych stron świata i Polski

Małgorzata Pabis

Udział w pielgrzymce zgłosili już czciciele Bożego Miłosierdzia z różnych stron świata i Polski

X Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie--Łagiewnikach odbędzie się w sobotę 19 sierpnia.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zapraszamy na ten dzień do łagiewnickiego Wieczernika sanktuaria i parafie pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia, wspólnoty związane z Bożym Miłosierdziem oraz wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia – mówi ks. dr Zbigniew Bielas, rektor łagiewnickiego sanktuarium.

Program

Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św., której przewodniczył będzie abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. W czasie Eucharystii zostaną poświęcone dwa Dzwony Nadziei – jeden dla Polskiego Sanktuarium Narodowego na Kahlenbergu, ufundowany z okazji 340. rocznicy odsieczy wiedeńskiej i 40. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II na Kahlenberg, oraz drugi – dla kościoła w Australii.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na zakończenie Mszy św. będzie miało miejsce zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu i wręczenie medali „Beati misericordes”.

Reklama

Po Mszy św. w Auli św. Jana Pawła II jest zaplanowana prezentacja materiałów przygotowanych przez sanktuarium na 20-lecie zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, m.in. „Droga Krzyżowa z Papieżem Miłosierdzia”, „Miłosierdzie nadzieją dla świata”, „Modlitwy na 20-lecie zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu 2002 – 2022 – Godzina Miłosierdzia i Nowenna Tygodni” oraz publikacja z konferencji naukowej podsumowującej ten jubileusz. Wyświetlony zostanie także film Pokój Wam, zrealizowany we współpracy z Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej, oraz film Siostra Faustyna (o godz. 19) powstały w brazylijskiej telewizji Cançao Nova.

W programie pielgrzymki znajduje się także modlitwa w Godzinie Miłosierdzia, a o godz. 16 – koncert organowy w bazylice. Ponadto przez cały dzień przed bazyliką będą prezentowane dzieła miłosierdzia, związane z sanktuarium, a w dolnej bazylice można zwiedzać wystawę Miłosierdzie nadzieją dla świata. Udział w pielgrzymce zgłosili już czciciele Bożego Miłosierdzia z Austrii, Holandii, Szwecji, a także z Białegostoku.

Idea i życzenia

Patronat honorowy sprawuje abp Marek Jędraszewski, który w specjalnym liście napisał: „Z radością obejmuję patronatem honorowym X Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach (…). Święty Jan Paweł II Wielki podczas IV Pielgrzymki do Ojczyzny powiedział: «Oblicze Ojca, którego my tu, na ziemi, nie widzimy, jest radością królestwa niebieskiego, jest tym ostatecznym szczęściem, do którego dążymy przez wiarę w całym ziemskim pielgrzymowaniu» (św. Jan Paweł II, Olsztyn 6 czerwca 1991 r.). Życzę Organizatorom oraz wszystkim Uczestnikom Pielgrzymki, aby pogłębiona medytacja nad orędziem Bożego Miłosierdzia pomogła osiągnąć cel, jakim jest uczestnictwo w pełnej radości królestwa Bożego”.

Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia jest przede wszystkim dziękczynieniem za dar konsekracji bazyliki Bożego Miłosierdzia, której dokonał 17 sierpnia 2002 r. św. Jan Paweł II. Ojciec Święty modlił się wtedy, aby nowy kościół był zawsze miejscem głoszenia orędzia o miłosiernej miłości Boga; miejscem nawrócenia i pokuty; miejscem sprawowania ofiary eucharystycznej – źródła miłosierdzia; miejscem modlitwy – wytrwałego błagania o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Ponadto pielgrzymka upamiętnia wielkie wydarzenie, jakim było uroczyste zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II. Papieska modlitwa jest odmawiana w bazylice codziennie w czasie każdej Mszy św. i w Godzinie Miłosierdzia.

Podziel się:

Oceń:

2023-08-01 08:06

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Z Eucharystią do Łagiewnik

Robert Karp

Nieście ze sobą nie tylko osobiste intencje, ale także naszego Kościoła Bielsko-Żywieckiego, naszej Ojczyzny

Więcej ...

Kościół czci patronkę Europy - św. Katarzynę ze Sieny

pl.wikipedia.org

Kościół katolicki wspomina dziś św. Katarzynę ze Sieny (1347-80), mistyczkę i stygmatyczkę, doktora Kościoła i patronkę Europy. Choć była niepiśmienna, utrzymywała kontakty z najwybitniejszymi ludźmi swojej epoki. Przyczyniła się znacząco do odnowy moralnej XIV-wiecznej Europy i odbudowania autorytetu Kościoła.

Więcej ...

Boże dzieło na dwóch kołach

2024-04-29 23:47

Mateusz Góra

- Wyprawa na motocyklu to świetna okazja, aby wyrwać się z domu i przewietrzyć głowę, zobaczyć jak piękny świat nas otacza, jaka wspaniała jest nasza ojczyzna i jej krajobrazy, a przede wszystkim zamieszkujący Polskę ludzie – tłumaczy ks. Broński.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

św. Katarzyna ze Sieny - współpatronka Europy

św. Katarzyna ze Sieny - współpatronka Europy

Każde cierpienie połączone z Chrystusowym krzyżem...

Wiara

Każde cierpienie połączone z Chrystusowym krzyżem...

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

W czasie Roku Świętego 2025 nie będzie specjalnego...

Kościół

W czasie Roku Świętego 2025 nie będzie specjalnego...

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Sosnowiec: bp Artur Ważny – nowym biskupem sosnowieckim

Kościół

Sosnowiec: bp Artur Ważny – nowym biskupem sosnowieckim

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Niedziela Sosnowiecka

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Legenda św. Jerzego

Święci i błogosławieni

Legenda św. Jerzego