Reklama

Niedziela Małopolska

Pełni w Bogu

Podczas każdych rekolekcji cała wspólnota „obowiązkowo” idzie w góry

Archiwum wspólnoty Pełni w Bogu

Podczas każdych rekolekcji cała wspólnota „obowiązkowo” idzie w góry

Czy jest powołanie do samotności? Gdzie może osoba stanu wolnego szukać relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem? Na te pytania odpowiada krakowska wspólnota singli Pełni w Bogu.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nie ma powołania do bycia samotnym, bo naszym pierwszym i najważniejszym powołaniem jest powołanie do świętości, czyli przyjaźni z Bogiem i do realizacji osobistej misji w życiu” – tak wspominałam jedno z kazań o. Wawrzyńca. Wtedy zasłuchałam się i… zostałam we wspólnocie – wspomina Monika. Grupa powstała w maju 2022 r. To katolicka wspólnota osób stanu wolnego, której głównym celem jest dążyć do bycia pełnymi w Bogu poprzez spotkanie z Panem, drugim człowiekiem oraz duchową formację. Jest skierowana do ludzi poszukujących swego powołania.

Wspólnota

Formują się przez modlitwę, dzielenie się słowem Bożym, warsztaty, wykłady i konferencje. To przecież poprzez budowanie relacji z Bogiem uczymy się tworzyć dojrzałe więzi z drugim człowiekiem. Zatem Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu i ewangelizacja są stałymi punktami programu wszystkich spotkań, a każde z nich rozpoczyna się Eucharystią w intencji o dobrego męża i żonę. Nad członkami duszpasterstwa czuwa o. Wawrzyniec Pryczkowski, Legionista Chrystusa. W parze z modlitwą idą warsztaty psychologiczne i zajęcia z rozwoju osobowości, jak na przykład te prowadzone przez Kasię, psychoterapeutkę i członka wspólnoty.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Pierwsze spotkania zaczęły się od katolickich „speed randek”, potem pojawiły się pomysły rekolekcji, inicjatyw apostolskich, wspólnych wyjazdów. Odbyły się również rekolekcje, które były pełne modlitwy, ale i obfitowały w okazje do poznawania nowych ludzi. Oprócz tego wyjścia w góry, ogniska oraz warsztaty, podczas których mężczyźni i kobiety odpowiadali na pytania: czym jest trwała relacja, jaki jest fundament małżeństwa i jak rozeznawać swoje powołanie?

We wrześniu bieżącego roku wspólnota zorganizowała rekolekcje „Czego chcesz od nas…Panie?” w Witowie, w czasie których uczestnicy zastanawiali się, jak rozeznać wolę Bożą w życiu, w jaki sposób Bóg mówi dzisiaj do nas. – Bezradność to początek działania Boga w życiu. Cieszę się, że mogłam do tego dojść w sakramencie pokuty, i że czas ten pomógł mi odnowić moją relację z Bogiem – mówi Agnieszka, po jednym z weekendów.

Tutaj nie ma nieudanych inicjatyw. Wyjazd na kajaki, wskutek złej pogody, zamieniono na integrację przy grach planszowych oraz kręglach. Wspólnota szybko się rozrasta. Dołączają ludzie od 25 do 50 roku życia. W spotkaniach uczestniczy każdorazowo około 50-60 osób. Przyjeżdżają single nie tylko z Krakowa, ale z całej Małopolski, Śląska i Podkarpacia. Prężnie działa też grupa organizatorów.

Każdy z członków niezmiernie cieszy się otrzymanym darem, jakim jest wspólnota i podejmowanymi przez wszystkich postępami duchowymi. To powoduje, że nikt nie chce i nie może zatrzymać tego daru dla siebie. Stąd inicjatywy, w których łatwo jest poznać Pełnych w Bogu – poznać wspólnotę, dołączyć i wspólnie odkrywać ścieżki przygotowane nam przez Pana Boga. Najnowszym pomysłem jest bal dla singli, który pod koniec września odbył się w Modlnicy, koło Krakowa. Pod wodzą wspaniałego wodzireja bawiło się wówczas blisko 80 osób!

Dom Apostołów, lokal od św. Józefa

Reklama

Spotkania Pełnych w Bogu odbywają się w Krakowie w „Domu Apostołów” (pl. Kossaka 5 – wejście od ul. Wygoda) – centrum formacyjnym prowadzonym przez ruch Regnum Christi. W domu jest kaplica, sale konferencyjne, kawiarenka…, a nad tym wszystkim czuwa św. Józef, którego figura stoi w głębi holu. To właśnie dzięki wstawiennictwu świętego i jego pomocy wspólnota pozyskała miejsce, które służy do spotkań i rozwoju. To nie przypadek, że w niecały rok od otwarcia Domu Apostołów św. Józef przywołał do siebie ludzi stanu wolnego, którzy poszukują małżonka lub małżonki, a przecież on jest patronem poszukujących.

W myśl powiedzenia: „Jeśli cię nie ma na Facebooku, nie istniejesz”, wspólnota Pełnych w Bogu widnieje także w wirtualnym świecie. Możecie znaleźć ich stronę na Facebooku, wyszukując: @pelniwbogu. Tam regularnie dzielą się tym, co robią, oraz można poczytać o ciekawych inicjatywach kierowanych do ludzi stanu wolnego – czy to własnych, czy innych siostrzanych grup dla singli. Są też plany powstania strony internetowej, choć zdjęcia z wyjazdów można już zobaczyć na stronie samego Regnum Christi, pod adresem: www.regnumchristi.pl.

Legioniści Chrystusa

Regnum Christi jest eklezjalnym ruchem apostolskim, w którym działają poruszeni tym samym charyzmatem, a zgodnie ze swoim powołaniem księża Legioniści Chrystusa oraz świeccy. „Wypełniając naszą misję, staramy się uobecniać misterium Chrystusa, który wychodzi innym osobom na spotkanie, objawia im miłość swego Serca, gromadzi ich i formuje na apostołów, liderów chrześcijańskich, posyła i towarzyszy im we współpracy z Nim w ewangelizacji ludzi i całego społeczeństwa” – tak o misji ruchu czytamy w statutach Regnum Christi (nr 8).

Reklama

Dlatego wspólnota Pełni w Bogu za główny cel nie stawia znalezienia współmałżonka. Zgodnie z założeniami „ruchu eklezjalnyego” Regnum Christi jest organizacją mężczyzn i kobiet, którzy zrzeszają się, by jak najpełniej, zgodnie ze swoim powołaniem, realizować powszechne powołanie do naśladowania Chrystusa i uczestniczenia w Kościele. Członkowie czynnie włączają się w misję ewangelizacyjną Kościoła, pragnąc pracować gorliwie, zgodnie ze swoim duchem i apostolską metodologią, aby zgodnie z nazwą osiągnąć pełnię w Bogu.

Legioniści Chrystusa to zgromadzenie zakonne księży, które zostało założone w Meksyku w 1941 r. Papież Franciszek zatwierdził odnowione Konstytucje Zgromadzenia w październiku 2014 r. W krakowskim domu zakonnym Zgromadzenia Księży Legionistów Chrystusa pracuje obecnie czterech księży. Jednym nich jest o. Wawrzyniec. Młody zakonnik to serce i spiritus movens wspólnoty Pełnych w Bogu. Słynie z daru wygłaszania kazań wpadających do serca i rozpalania ognisk, także tych ewangelizacyjnych. Nie tylko sprawuje pieczę formacyjną nad członkami wspólnoty, również spowiada, a na rozmowy z nim, podczas rekolekcji, są zawsze zapisy i długie kolejki, ale nikt nie odchodzi bez pokrzepiającego spotkania w cztery oczy.

Wspólnota Księży Legionistów w Krakowie została założona w 1996 r. Od tego roku prowadzi działalność duszpasterską i misyjną. Księża zajmują się formacją dzieci, młodzieży i osób dorosłych, ale również organizują wyjazdy misyjne. Dom Apostołów to miejsce wielu akcji charytatywnych, aktywnej działalności duszpasterskiej i ewangelizacyjnej.

Nikt nie idzie sam do nieba

W jednym ze świadectw na Facebooku wspólnoty można znaleźć takie słowa: „«Nikt nie idzie sam do nieba», jak mówił św. Brat Albert. Wspólnota daje mi możliwość rozwijania i znajdowania swoich talentów, ciekawych i bogatych w treść rozmów, spędzania czasu wolnego na chwałę Bożą, ale wesoło. Naprawdę warto z nami się spotkać”.

Podziel się:

Oceń:

2023-10-10 14:04

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kraków: Msza św. z okazji 800-lecia przybycia dominikanów do Polski

archidiecezjakrakow/flickr

W bazylice Świętej Trójcy abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. z okazji 800-lecia przybycia św. Jacka do Krakowa. W homilii przypomniał historię pierwszych polskich dominikanów - św. Jacka i bł. Czesława. Zwrócił też uwagę, że historia czasów, w których żyli - choć odległa, wydaje się bliska ze względów na podobieństwo problemów, m.in. tych związanych z rozpowszechnianymi błędami antropologicznymi.

Więcej ...

Św. Augustyn - mistrz wiary, rozumu i poszukiwania Boga dla dzisiejszego Kościoła

2024-11-22 17:04
Wizja św. Augustyna”
Philippe
de Champaigne

pl.wikipedia.org

Wizja św. Augustyna” Philippe de Champaigne

Ponad stu ekspertów, naukowców, zakonników, zakonnic i świeckich z różnych krajów świata wzięło udział w Międzynarodowym Kongresie „Sub Regula Augustini. Recepcja postaci i doktryny św. Augustyna w życiu zakonnym na przestrzeni dziejów” w Papieskim Instytucie Patrystycznym Augustinianum w Rzymie.

Więcej ...

22 listopada - Święto Muzyki Kościelnej

2024-11-22 20:17

BPJG

Święto Muzyki Kościelnej wpisuje się w obchody liturgicznego wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki i religijnego śpiewu przypadające 22 listopada. Najważniejszym momentem obchodów na Jasnej Górze będzie Msza św. w intencji wszystkich muzyków kościelnych w Polsce.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Wiara

Nowenna do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Św. Cecylia - patronka muzyki kościelnej

Święci i błogosławieni

Św. Cecylia - patronka muzyki kościelnej

Nowenna do św. Andrzeja Apostoła

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Apostoła

Jak troszczę się o swoje serce, w którym mieszka Bóg?

Wiara

Jak troszczę się o swoje serce, w którym mieszka Bóg?

W czasie, kiedy to czytasz, wydarza się kolejny cud św....

Wiara

W czasie, kiedy to czytasz, wydarza się kolejny cud św....

Azylant zaatakował figurę Matki Bożej. Założył też...

Europa

Azylant zaatakował figurę Matki Bożej. Założył też...

Przerażający opis obrażeń, jakich doznał zamordowany...

Kościół

Przerażający opis obrażeń, jakich doznał zamordowany...

Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

Wiara

Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

Panie, ucz mnie, bym mówił mądrze i był odpowiedzialny...

Wiara

Panie, ucz mnie, bym mówił mądrze i był odpowiedzialny...