Reklama

koncert

Śpiewajmy razem

Cicha noc – koncert kolęd na chór i orkiestrę smyczkową
Łódź

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Artyści łódzkiego Teatru Wielkiego (pl. Dąbrowskiego) zapraszają na wspólne kolędowanie. „Jesteście Państwo z nami przez cały rok, będziemy także razem w czasie, kiedy nasze myśli coraz bardziej kierują się ku świątecznej atmosferze refleksji, osobistej zadumie i specyficznemu nastrojowi ciepłych, choć zimowych Świąt Bożego Narodzenia...” – zachęcają. Koncerty kolęd Cicha noc – na chór i orkiestrę smyczkową odbędą się 21 i 22 grudnia. Cicha... to cieszący się sporą popularnością zbiór kolęd opracowany przez Macieja Małeckiego – wybitnego kompozytora i pianistę, twórcę muzyki instrumentalnej, orkiestrowej, rozrywkowej, teatralnej, radiowej, telewizyjnej i filmowej. Wykonają je Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego oraz Łódzki Teatralny Chór Verdiana. Cicha noc nie jest wprawdzie polską kolędą – zaznaczają organizatorzy – ale tak wrosła w naszą tradycję, że warto było ją zamieścić w programie, a także posłużyć się jej tytułem i nadać go całemu koncertowi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2023-12-12 09:19

Wybrane dla Ciebie

Tatry: Mandaty za rozświetlenie krzyża na Giewoncie w rocznicę śmierci Jana Pawła II 

2025-04-08 12:15

Agata Kowalska

Straż Tatrzańskiego Parku Narodowego ukarała mandatami po 500 zł dwie osoby, które w 20. rocznicę śmierci Jana Pawła II - 2 kwietnia o godz. 21.37 – rozświetliły krzyż na Giewoncie - dowiedziała się PAP. W tym celu dwóch mężczyzn na szczyt wyniosło lampy akumulatorowe.

Więcej ...

Abp Galbas podczas Mszy w rocznicę katastrofy smoleńskiej: To nie śmierć rozdziela ludzi, ale brak pamięci i brak miłości

2025-04-10 20:43

PAP/Radek Pietruszka

“Dziś czujemy się duchowo związani z ofiarami ludobójstwa Katynia i z ofiarami katastrofy lotniczej spod Smoleńska. To nie śmierć rozdziela ludzi, ale brak pamięci i brak miłości” - mówił abp Adrian Galbas, który przewodniczył Mszy o pokój, w rocznicę zbrodni katyńskiej i 15 rocznicę katastrofy smoleńskiej. W liturgii udział wziął prezydent Andrzej Duda z małżonką.

Więcej ...

Dlaczego krzyż nazywamy Drzewem Życia?

2025-04-11 10:31

Karol Porwich/Niedziela

Od kiedy krzyż zaczęto przedstawiać jako Drzewo Życia? Z czym jest to związane i jakie ma znaczenie? Jak słowa Pisma Świętego odnajdywać w formie przedstawianego krzyża? Wyjaśnia to w swojej najnowszej książce o. Eugeniusz Grzywacz, pijar, historyk sztuki.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

PILNE! Opat tyniecki podał się do dymisji

Kościół

PILNE! Opat tyniecki podał się do dymisji

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Niedziela Wrocławska

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Dlaczego Jezus musiał nas zbawić właśnie na krzyżu?

Wiara

Dlaczego Jezus musiał nas zbawić właśnie na krzyżu?

Czy należy oddawać cześć relikwiom?

Wiara

Czy należy oddawać cześć relikwiom?

Tatry: Mandaty za rozświetlenie krzyża na Giewoncie w...

Wiadomości

Tatry: Mandaty za rozświetlenie krzyża na Giewoncie w...

Masowa likwidacja szkół wiejskich

Felietony

Masowa likwidacja szkół wiejskich

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

Wiadomości

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

Małopolskie: Podczas Mszy św. wszedł na ołtarz,...

Wiadomości

Małopolskie: Podczas Mszy św. wszedł na ołtarz,...

Dlaczego Kościół sprzeciwia się stosunkom...

Wiara

Dlaczego Kościół sprzeciwia się stosunkom...