Reklama

RADOSŁAW KUCHA

Rzeszów: stypendyści FDNT rozpoczynają letni obóz

2015-07-16 10:28

osz / Rzeszów / KAI

„Bądź chrześcijaninem naprawdę!” – to hasło tegorocznego, głównego obozu wakacyjnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który odbędzie się w Rzeszowie w dniach 17-28 lipca. W tym czasie Stolica Podkarpacia będzie gościła ponad 1000 gimnazjalistów i licealistów – podopiecznych Fundacji z całej Polski.

Rzeszów to już trzynaste miasto, które odwiedzą stypendyści. Obóz ten jest głównym integracyjno-formacyjnym spotkaniem organizowanym przez Fundację. Dotychczas obozy odbywały się m.in. w Krakowie, Częstochowie, Łodzi, Bydgoszczy, Lublinie oraz Szczecinie.

Obóz, mający miejsce w Rzeszowie w dniach 17-28 lipca, będzie wyjątkowym czasem dla stypendystów. Oprócz okazji do wypoczynku będzie szansą poznania bogatej historii i kultury Podkarpacia. Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska, jako jedne prężnie rozwijających się ośrodków akademickich w Polsce, poprzez szereg zajęć i wykładów zaprezentują stypendystom nie tylko nowoczesne rozwiązania, ale przede wszystkim wysoki poziom kształcenia i rozwoju.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od początku istnienia programu stypendialnego organizuje obozy wakacyjne dla stypendystów. Głównym celem obozów jest zapoznanie z największymi ośrodkami naukowymi, kulturowymi i gospodarczymi Polski, a także formacja duchowa i integracja. "W tym czasie gimnazjaliści i licealiści poznają miasta i uczelnie, gdzie mogą studiować w przyszłości" – tłumaczy Katarzyna Kieler, menadżer ds. obozów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Reklama

Obozy to również czas intensywnej formacji duchowej. Stypendyści będą uczestniczyć w dniu skupienia, kręgach biblijnych, codziennych nabożeństwach, a także w uwielbieniowo-ewangelizacyjnym koncercie, który 21 lipca odbędzie się na rzeszowskim rynku. Stypendyści wspólnie z mieszkańcami miasta będą muzyką i śpiewem dziękować za czas obozu. Dużą atrakcją tegorocznego obozu w Rzeszowie będą wycieczki wyjazdowe po Podkarpaciu w dniach 23 i 25 lipca.

Fundacja Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomaga blisko 2500 gimnazjalistów, licealistów i studentów. Idea jej istnienia opiera się na upamiętnieniu Pontyfikatu św. Jana Pawła II oraz wyrównywaniu szans edukacyjnych zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin i małych miejscowości.

Fundacja została powołana do istnienia przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku. Oprócz programu stypendialnego i formacyjnego co roku organizuje ogólnopolski Dzień Papieski, podczas którego zbierane są fundusze na stypendia.

Więcej informacji o obozach na stronie www.obozy2015.dzielo.pl

Tagi:
stypendyści

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Proobronni

Proobronni

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Obchody 25-lecia istnienia Centralnej Szkoły Państwowej Szkoły Pożarnej

Obchody 25-lecia istnienia Centralnej Szkoły Państwowej Szkoły Pożarnej

Odpust ku czci św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie

Odpust ku czci św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie

Bp Przybylski w DA Emaus: Twoja wiara może cię uzdrowić

Bp Przybylski w DA Emaus: Twoja wiara może cię uzdrowić

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem