Reklama

Duchowość

Strefa Młodych Serc w Okulicach: Czy dziś jest moda na czystość?

Jakub Hałun/pl.wikiepdia.org

Czy warto żyć w czystości, czy dziś jest moda na czystość? Zastanawiają się nad młodzi ludzie z całej diecezji tarnowskiej, którzy przyjechali do sanktuarium Matki Bożej w Okulicach. W Strefie Młodych Serc uczestniczy trzysta trzydzieści osób. Dziś z młodzieżą spotkała się Anna Golędzinowska, była modelka, która – jak sama mówi – „została ocalona z piekła”.

„Czystość to bardzo ważna wartość i zasada w życiu, dla jednych to łatwe, dla innych to wyzwanie. Dzisiaj promowana jest wręcz odwrotna postawa” – uważa 15-letnia Emilia.

W czwartkowe przedpołudnie z młodzieżą spotkała się Anna Golędzinowska, była modelka. „Jak poszłam się wyspowiadać po 15 latach, ksiądz mi powiedział: Ania, wiesz kto to jest Maria Magdalena? Ty jesteś gorsza. Wtedy mnie zatkało: Jak on sobie tak pozwala, ale miał rację. Chociaż nie pracowałam jako prostytutka, to tak się zachowywałam, jak większość dziewczyn dzisiaj. Nie mają szacunku do siebie, do swojego ciała, szukają miłości i szacunku, ale jak sama siebie nie kochasz, zmieniasz chłopaków jak rękawiczki i za każdym razem to jest miłość na całe życie i trwa miesiąc, to myślę, że tak się zachowałam jak Maria Magdalena, kiedy nie była jeszcze świętą” – powiedziała. Od tamtej pory była modelka postanowiła zmienić swoje życie i jak podkreśla dostała wielką łaskę życia w czystości.

Reklama

Strefa Młodych Serc to spotkania z zaproszonymi gośćmi, koncerty oraz wspólna modlitwa i zabawa.

Ks. Krzysztof Czech, wieloletni diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ocenił, że w Polsce na razie mody na czystość nie ma. Podkreślił jednak, że są ludzie młodzi, którzy pragną czystości.

Wśród uczestników spotkania przy sanktuarium Matki Bożej w Okulicach dominują dziewczęta. „Czystość jest trudna. W dzisiejszym świecie nie jest to łatwe i wiele osób ulega takiej modzie, bo moda na czystość jest hasłem tego spotkania, ale wydaje mi się, że to nie jest to coś popularnego i niełatwo o to walczyć. Myślę, że w głębi serca każdy chciałby zachować czystość do ślubu” – dodają inne uczestniczki spotkania.

W piątek gośćmi Strefy będą ks. Jakub Bartczak i Tomasz Terlikowski. W sobotę z młodymi spotka się ks. Piotr Pawlukiewicz. Na scenie zagrają zespoły Exodus 15, SMS, Kerem i Maleo Reggae Rockers.

2015-07-23 18:04

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Papież do młodych: miejcie serce marynarza, odważne i sięgające daleko

Grzegorz Gałązka

Franciszek spotkał się z młodzieżą Genui w tamtejszym sanktuarium maryjnym. Głównymi uczestnikami tego wydarzenia byli młodzi, którzy podjęli się bycia misjonarzami wśród swych rówieśników. Zwracając się do nich, Papież zauważył, że aby być misjonarzem trzeba najpierw zmienić własne postrzeganie świata, nie przechodzić przez życie jak turysta.

Więcej ...

Episkopat Włoch: Msze i nabożeństwa bez paszportów covidowych

2021-08-03 18:27

Karol Porwich /Niedziela

We Włoszech trwają ostatnie przygotowania do wejścia w życie w piątek obowiązku posiadania paszportu covidowego w wielu miejscach użyteczności publicznej. Episkopat Włoch zapewnił, że nie będzie on wymagany do udziału w Mszach, nabożeństwach i procesjach religijnych.

Więcej ...

Pielgrzym Story 3

2021-08-03 23:42

Michalina Stopka

Czy na pielgrzymce tylko się modlimy i śpiewamy? Filmik z dzisiejszej trasy, gdzie pielgrzymi z grupy XIV - 41. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, przeszli z Dobrosławic do Trzebnicy pokazuje, że tak.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Tokio: olimpijskie złoto studenta UKSW

Tokio: olimpijskie złoto studenta UKSW

Bp Zając: prośmy o dar wyniesienia kard. Macharskiego do...

Bp Zając: prośmy o dar wyniesienia kard. Macharskiego do...

Abp Gądecki: Synod ogłoszony przez papieża Franciszka...

Kościół

Abp Gądecki: Synod ogłoszony przez papieża Franciszka...

#NiezbędnikMaryjny: odnajdź z nami drogę do Maryi!

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: odnajdź z nami drogę do Maryi!

Odpust Porcjunkuli

Święta i uroczystości

Odpust Porcjunkuli

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

Franciszek na Jasnej Górze

Franciszek

Franciszek na Jasnej Górze

Warszawa: Ks. abp Henryk Hoser w szpitalu w ciężkim stanie

Polska

Warszawa: Ks. abp Henryk Hoser w szpitalu w ciężkim stanie

Rzym: zmarł najstarszy z kardynałów

Kościół

Rzym: zmarł najstarszy z kardynałów