Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Matka, która zawsze słucha

Ks. Maciej Banach z pielgrzymami

Joanna Ferens

Ks. Maciej Banach z pielgrzymami

Mieszkańcy biłgorajszczyzny już przygotowują się do wyruszenia na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dlatego, aby zasmakować pielgrzymiego trudu, z kościoła św. Jerzego w Biłgoraju wyruszyła piesza pielgrzymka do diecezjalnego sanktuarium Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie. Pątnicy pielgrzymowanie rozpoczęli od Eucharystii i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

– Chcemy pójść i wspólnie pokłonić się Pani Krasnobrodzkiej, gdyż to jest nasza Matka, którą czcimy, do której wielu ma szacunek i oddanie. Chcemy wspólnie wędrować do Niej w dniu Jej święta, bo jest to piękna okazja, by wyruszyć na szlak, chociaż przez chwilę poczuć klimat pielgrzymki, doświadczyć spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Oczywiście, jest to pewien trud, który podejmujemy, ale wiemy, że Maryja nas zawsze słucha, dlatego chcemy Jej wszystko oddawać. To nie jest jakaś wycieczka krajoznawcza czy spacer, ale to jest czas pokuty, umartwienia, żeby przez doświadczenie cierpienia czy trudności oddać nasze sprawy i problemy Panu Bogu przez ręce Maryi . Dlatego warto wyruszyć, aby podjąć ten wysiłek, trud i cieszyć się tym, co mamy od Pana Boga w tym pięknym czasie, czerwca i lipca – tłumaczył ks. Maciej Banach, przewodnik pielgrzymki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

– Istotą pielgrzymowania jest podążanie za Bogiem po to, by odkryć Jego miłość i oddać się w Jego ręce. Idziemy do Maryi, by Ona przyprowadziła nas bliżej Boga. Ona za nami wstawia się i zbiera nasze intencje. Chcemy, jako wspólnota, razem modlić się, śpiewać, rozmawiać, ubogacać siebie i doświadczać tego, jak bardzo Bogu na nas zależy. Jako pielgrzymi musimy mieć otwarte serce na Boga i Jego łaskę – dodał ks. Maciej Banach.

Na pielgrzymi szlak wyruszyła m.in. Julia Oleszkiewicz ze Zwierzyńca: – Wybrałam się na pielgrzymkę do Krasnobrodu, ponieważ zachęcił mnie ksiądz, który uczy religii. Poza tym uważam, że to fajna przygoda. Zawsze poznaje się fajnych ludzi. Mogę też w wartościowy sposób spędzić niedzielę, pomodlić się. Chcę omodlić wszystkie moje intencje, intencje moich bliskich, którzy o modlitwę prosili. Chciałabym to wszystko zanieść do Maryi i tam, przed Jej krasnobrodzkim tronem zostawić. Myślę, że na pewno nie będzie to czas stracony – podkreśliła.

Pątnicy mieli do pokonania ok. 50 km i pielgrzymowali 2 dni. Pierwszego dnia zatrzymali się na nocleg w Tereszpolu, by na drugi dzień dotrzeć do Krasnobrodu na Mszę św. rozpoczynającą uroczystości odpustowe. Wzięli również udział w Drodze Krzyżowej na Krasnobrodzkiej Kalwarii, w Apelu Jasnogórskim, którego rozważania poprowadził pasterz diecezji bp Marian Rojek, procesji różańcowej do Kaplicy Objawień na Wodzie oraz Pasterce Maryjnej. Główne uroczystości miały miejsce we wtorek, 2 lipca, zaś Sumie odpustowej przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej.

Podziel się:

Oceń:

2024-07-17 00:03

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Od Pani Fatimskiej do Królowej Polski

Biskup Henryk Wejman pobłogosławił pielgrzymów na drogę

Maria Palica

Biskup Henryk Wejman pobłogosławił pielgrzymów na drogę

Każdy z was ma swoją intencję, z którą idzie w tej pielgrzymce – powiedział do pielgrzymów podczas Mszy św. bp Henryk Wejman.

Więcej ...

Nowenna do św. Wojciecha

Św. Wojciech

Graziako

Św. Wojciech

W obliczu wyzwań współczesności, Kościół w Polsce nieustannie potrzebuje świadków wiary, odwagi i wierności Ewangelii. Nowenna do św. Wojciecha – biskupa i męczennika, patrona naszej Ojczyzny – jest zaproszeniem do modlitwy o umocnienie ducha, pogłębienie relacji z Bogiem oraz odnowę życia chrześcijańskiego.

Więcej ...

Leon XIV zachęca Kameruńczyków do stawiania w centrum godności osoby

2026-04-18 12:41
Papież Leon XIV

Vatican Media

Papież Leon XIV

Do stawiania zawsze w centrum godności osoby i przezwyciężania nierówności i marginalizacji zachęcił papież wiernych podczas Mszy św. na lotnisku w Jaunde, kończącej jego podróż apostolską w Kamerunie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Hiszpania przygotowuje się na wizytę papieża. Znane są...

Kościół

Hiszpania przygotowuje się na wizytę papieża. Znane są...

Nowenna do św. Wojciecha

Wiara

Nowenna do św. Wojciecha

Leon XIV odwiedził chorych w szpitalu św. Pawła

Kościół

Leon XIV odwiedził chorych w szpitalu św. Pawła

W dobie sztucznej inteligencji papież przypomina:...

Kościół

W dobie sztucznej inteligencji papież przypomina:...

Śp. Jacek Magiera: Najważniejsze decyzje podejmowałem na...

Wiara

Śp. Jacek Magiera: Najważniejsze decyzje podejmowałem na...

Święto Miłosierdzia Bożego - jak uzyskać odpust...

Wiara

Święto Miłosierdzia Bożego - jak uzyskać odpust...

Osiem słów Zmartwychwstałego:

Wiara

Osiem słów Zmartwychwstałego: "Weźmijcie Ducha...

Węgry/ Wyniki wyborów parlamentarnych po podliczeniu 15...

Wiadomości

Węgry/ Wyniki wyborów parlamentarnych po podliczeniu 15...

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

Wiara

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju