Reklama

Głos z Torunia

Wszystkim dla wszystkich

Bp Wiesław Śmigiel posługiwał w diecezji toruńskiej przez siedem lat

Krzysztof Mania

Bp Wiesław Śmigiel posługiwał w diecezji toruńskiej przez siedem lat

Ojciec Święty Franciszek mianował dotychczasowego biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla arcybiskupem metropolitą szczecińsko-kamieńskim.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nominacja została ogłoszona przez Nuncjaturę Apostolską w Polsce w południe 13 września. Tego dnia w liturgii Kościoła odczytywany był fragment pierwszego listu św. Pawła Apostoła do Koryntian, w którym zawarte są słowa: „Stałem się wszystkim dla wszystkich”. Słowa te przyjął jako swoje zawołanie biskupie bp Wiesław Śmigiel. Jak sam podkreślił, odczytuje ten fakt jako znak od Boga: – Kiedy wybierałem to zawołanie, chyba nie do końca zdawałem sobie sprawę, jak trudne będzie ono w realizacji. Teraz wiem, że z jednej strony jest ono trudne, ale jednocześnie uważam, że jest to hasło na dzisiejsze czasy potrzebne. Idę z nadzieją i ufnością naprzód ku wyznaczonym mi przez Boga celom.

Naszemu pasterzowi Wiesławowi dziękujemy za siedem lat wiernej, pełnej oddania i serdeczności służby w diecezji toruńskiej. Ufamy, że dobry Bóg umocni Księdza Arcybiskupa swoimi darami w nowej posłudze i pozwoli wiernym archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej doświadczyć Bożej miłości dzięki posłudze nowego pasterza.

Życzymy wytrwałości, odwagi wiary i mocy Ducha Świętego, by każdy dzień posługi był dla Księdza Arcybiskupa pełną radości realizacją swojego zawołania. Niech każdy, kto spotka się ze swoim pasterzem, odkryje prawdę ukrytą w słowach: „Stałem się wszystkim dla wszystkich”.

Zapraszamy wszystkich wiernych diecezji toruńskiej na uroczystą Mszę św., podczas której dziękować będziemy za dar posługi bp. Wiesława Śmigla w naszej diecezji. Msza św. zostanie odprawiona w toruńskiej katedrze

5 października o godz. 18.00.

Ingres do katedry w Szczecinie odbędzie się 26 października o godz. 11.00.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2024-09-24 14:12

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Apel biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla

Bp Wiesław Śmigiel

BP KEP

Bp Wiesław Śmigiel

Trwamy jeszcze w zadumie i modlitwie w intencji dziewcząt, które zginęły w Koszalinie, a wczoraj dowiedzieliśmy się o przestępczym ataku na pana Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Ta smutna wiadomość porusza ludzkie serca, a ludzi wierzących wzywa do modlitwy.

Więcej ...

Polak twórcą "Global Rosary" - międzynarodowej modlitwy różańcowej; jedynej takiej aplikacji na świecie

2026-01-27 21:27

Mat.prasowy

Projekt Global Rosary to strona internetowa oraz aplikacja mobilna, której celem jest budowanie żywej, międzynarodowej wspólnoty modlitwy różańcowej. Jedyna taka aplikacja na świecie. Twórcą projektu jest Polak - Marek Gacek.

Więcej ...

Radomsko: akt oskarżenia po sierpniowym wypadku z udziałem pielgrzymów

2026-01-29 12:23

Karol Porwich/Niedziela

„Kierowca nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na kolumnę pieszych” - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim Dorota Mrówczyńska. Prokuratura Rejonowa w Radomsku skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi R. w związku z wypadkiem, do którego doszło 10 sierpnia 2025 roku.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Fatima: sztorm Kristin wyrządził szkody na terenie...

Wiadomości

Fatima: sztorm Kristin wyrządził szkody na terenie...

Ciąg dalszy sprawy krzyża. Nauczycielka ze szkoły w...

Wiadomości

Ciąg dalszy sprawy krzyża. Nauczycielka ze szkoły w...

Ruszył proces ws. Fundacji Profeto. Prokurator odczytał...

Wiadomości

Ruszył proces ws. Fundacji Profeto. Prokurator odczytał...

Zamość: grupa internetowa „Zdrowaś Maryjo Łaski...

Kościół

Zamość: grupa internetowa „Zdrowaś Maryjo Łaski...

Znany charyzmatyk i twórca Szkół Nowej Ewangelizacji...

Kościół

Znany charyzmatyk i twórca Szkół Nowej Ewangelizacji...

Co dalej w sprawie ks. Teodora?

Niedziela Wrocławska

Co dalej w sprawie ks. Teodora?

Proces ks. Michała Olszewskiego: Zaawansowane stadium...

Wiadomości

Proces ks. Michała Olszewskiego: Zaawansowane stadium...

Sprawiedliwość po okrutnej tragedii. Prawomocny wyrok za...

Kościół

Sprawiedliwość po okrutnej tragedii. Prawomocny wyrok za...

Nagły zwrot w sprawie ks. Piotra Glasa. Będzie ponowny...

Kościół

Nagły zwrot w sprawie ks. Piotra Glasa. Będzie ponowny...