Ksiądz dr Mariusz Rak, nowy wikariusz biskupi ds. osób konsekrowanych w diecezji, w rozmowie z „Niedzielą” podkreślał, że papież Jan Paweł II, ustanawiając Dzień Życia Konsekrowanego w 1997 r. przypadający w uroczystość Ofiarowania Pańskiego „wyciągnął na światło dzienne piękno życia konsekrowanego”. – Przeżywamy ten dzień, by uwielbić Boga za każdą osobę konsekrowaną i jej powołanie, ponieważ ubogaca i raduje ono Kościół – mówi ks. Rak. To wydarzenie, jak zaznaczył, „pokazuje piękno życia radami ewangelicznymi: czystości, ubóstwa, posłuszeństwa”.
Co wolno, a czego nie wolno na zwolnieniu lekarskim? Od ponad miesiąca można już pracować na tzw. L4
2025-02-04 19:05
Andrzej Sosnowski
Adobe Stock
Od 1 stycznia 2025 roku wprowadzono istotne zmiany w zasadach wypłaty zasiłku chorobowego. Podwyżka minimalnego wynagrodzenia wpłynęła na wysokość świadczeń, a nowe regulacje umożliwiają pracownikom wykonywanie pewnych obowiązków służbowych podczas L4 bez ryzyka utraty zasiłku. Co dokładnie zmieniło się w systemie? Wyjaśniamy.
Rosyjski pocisk zabił mu mamę. W tym samym ataku rakietowym 8-letni wówczas Roman Oleksiw doznał oparzeń czwartego stopnia blisko połowy ciała. Dziś dzieciom na całym świecie chce powiedzieć: „Bez względu na to, co się wydarzy, nie poddawajcie się”. Młody Ukrainiec mówi Radiu Watykańskiemu, że wszystkiego uczy się od swego taty, który jest dla niego najlepszym przykładem. Tata Jarosław wyznaje: „Marzę, aby ta dobroć, ta energia, którą ma teraz, trwała przez całe jego życie”.