Reklama

Polska

W Legionowie otwarto okno życia

Graziako

Zdjęcie ilustracyjne

Każdy człowiek, każde dziecko jest godne miłości i przyjęcia - podkreślił abp Henryk Hoser. Biskup warszawsko-praski otworzył i poświęcił 30 września pierwsze w Legionowie Okno Życia, którego patronką została św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Będą się nim opiekowały siostry urszulanki NMP z Gandino. Uroczystości zainaugurowała Msza św. w kościele św. Jana Kantego w intencji obrony każdego życia od chwili jego poczęcia.

W czasie liturgii abp Hoser zaznaczył, że ludzkie życie w oczach Boga ma wielką wartość. - Każdy poczynający się człowiek ma w sobie zarówno Boże tchnienie nieśmiertelności jak i ludzkie ciało, które dali mu jego rodzice. W związku z tym bolesną raną dla całego naszego społeczeństwa jest wielka liczba sierot - dzieci opuszczonych, które tęsknią za kimś, kto je pokocha - powiedział abp Hoser.

Wyraził jednocześnie nadzieję, że nowo otwarte Okno Życia będzie miejscem, gdzie stosunkowo rzadko będzie pojawiało się jakieś dziecko. - Oby zdarzało się to jak najrzadziej. Oby każde poczęte życie znajdowało tych którzy je pokochają, bez względu na okoliczności jego poczęcia. Każde dziecko, każdy człowiek jest godny miłości i przyjęcia - podkreślił biskup warszawsko-praski.

Zwrócił również uwagę na symboliczne znaczenie takich miejsc jak Okna Życia. - Będziemy się modlić, aby ta kaplica spełniała swoja rolę jako swoistego rachunku sumienia. Jaki jest nasz stosunek do życia zarówno własnego jak i życia innych? W jaki sposób jesteśmy odpowiedzialni za życie? Czy tego życia nie niszczymy? Czy go nie marnujemy? - zapytał duchowny.

Reklama

Zaapelował jednocześnie: "Niech to miejsce będzie dla nas oknem na życie, byśmy wartość ludzkiego istnienia doceniali bez względu na okoliczności, bez względu na to, czy jesteśmy młodzi, piękni i zdrowi, czy też starzy, pokrzywieni i chorzy. Czy jesteśmy pełnosprawni czy niepełnosprawni".

Okno Życia powstało staraniem prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego oraz miejskich radnych. Zostało wybudowane przy klasztorze sióstr urszulanek.

2015-10-01 11:05

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Noworodek w oknie życia w domu samotnej matki

Pixabay.com

W oknie życia w domu samotnej matki w Legionowie (Mazowieckie), prowadzonego przez Siostry Urszulanki, jedna z sióstr znalazła noworodka - powiedziała w piątek PAP rzeczniczka legionowskiej policji podkom. Justyna Stopińska. Dodała, że dziewczynka w dobrym stanie trafiła do szpitala.

Więcej ...

Koronawirus w Polsce

PAP

MZ: 265 nowych zakażeń, kolejne 11 osób zmarło; łącznie 37 tys. 216 przypadków i 1562 zgonów.

Więcej ...

Pogłębia się dramat Sudanu Południowego

2020-07-10 16:56

Vatican News

Najmłodsze państwo świata pilnie potrzebuje wsparcia. Caritas Internationalis alarmuje, że bez konkretnej pomocy humanitarnej mieszkańców Sudanu Południowego czeka fala dotkliwego głodu. Jest to m.in. konsekwencja niekończącego się konfliktu. Szacuje się, że aż 7,5 mln na 11 mln Sudańczyków znajduje się na granicy przeżycia.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Siedem

Komentarze

Siedem "grzechów" głównych kampanii Trzaskowskiego

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

O. Kowalczyk SJ: dziś całe narody, niegdyś...

Kościół

O. Kowalczyk SJ: dziś całe narody, niegdyś...

Carlo Acutis, przyszły błogosławiony nastolatek:...

Wiara

Carlo Acutis, przyszły błogosławiony nastolatek:...

To jest CUD!

Kościół

To jest CUD!

Benedykt XVI: małżeństwa homoseksualne i aborcja to...

Benedykt XVI

Benedykt XVI: małżeństwa homoseksualne i aborcja to...

Ratyzbona: szczegóły uroczystości pogrzebowej  ks....

Kościół

Ratyzbona: szczegóły uroczystości pogrzebowej ks....

Bp Ignacy Dec: Katolik powinien głosować na kandydata...

Kościół

Bp Ignacy Dec: Katolik powinien głosować na kandydata...

Wyborcy Bosaka przeciw Rafałowi Trzaskowskiemu. Stworzyli...

Wiadomości

Wyborcy Bosaka przeciw Rafałowi Trzaskowskiemu. Stworzyli...