We wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, 13 czerwca br., w rzeszowskiej katedrze duchowni diecezji rzeszowskiej przeżywali swój Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Tegoroczne spotkanie było naznaczone oczekiwaniem na nawiedzenie diecezji przez Matkę Bożą w kopii Obrazu Jasnogórskiego. Dni Świętości Kapłańskiej obchodzone są w poszczególnych diecezjach w różnych terminach, choć mają ścisły związek z ustanowionym przez Jana Pawła II w 1995 r. Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów wyznaczonym na uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego.
Pomóż w rozwoju naszego portalu





