Reklama

W kilku zdaniach

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

21 lipca br. 12. Dywizję Zmechanizowaną w Szczecinie odwiedził minister obrony narodowej Jerzy Szmajdziński. Minister przybył zwizytować jednostkę i przyjrzeć się przygotowaniom polskich żołnierzy do wyjazdu do Iraku. Ze Szczecina wyjedzie ok. 1000 wojskowych.

W Parku Narodowym w Międzyzdrojach przyszło na świat kolejne żubrzątko. To już drugie w tym roku narodziny w rezerwacie i prawdopodobnie nie ostatnie.

22 lipca br. 24 mln zł odszkodowania z odsetkami należą się od Szczecina firmie Mat-Trade, której właścicielem jest Les Gondor, do niedawna główny sponsor Pogoni Szczecin. Taką decyzję wydał sąd polubowny w Szczecinie. Miasto zdaniem sądu ma wypłacić pieniądze za niedotrzymanie umowy, która dotyczyła dzierżawy gruntów wokół stadionu Pogoni.

W Szczecinie i w Choszcznie uroczyście obchodzono Dzień Policji w Województwie Zachodniopomorskim. Na uroczystość przybyli szef MSWiA oraz Komendant Główny Policji. Z racji święta policjantom wręczono awanse i odznaczenia. Na Jasnych Błoniach odbył się festyn i pokazy szczecińskich antyterrorystów.

23 lipca br. Ok. 100 rolników pikietowało w Pyrzycach siedzibę urzędu miasta i starostwa powiatowego. Rolnicy domagali się w ten sposób wskazania firm, które będą skupować zboże. Sytuacja powtarza się co roku. Mimo że żniwa już się rozpoczęły, rolnicy nie wiedzą, czy będą mogli sprzedać zboże.

25 lipca br. Na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim archeolodzy z Koszalina odkryli cmentarz sprzed 2000 lat. Cmentarz nosi znamiona wpływów kultury rzymskiej na ówczesne kraje Europy.

26 lipca br. Ze Świnoujścia po raz kolejny wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy przez 19 dni marszu pokonają ponad 600 km. Jak co roku główną intencją modlitw pielgrzymów jest prośba o nowe powołania kapłańskie i zakonne

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2003-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Nowenna o pokój za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej

Karol Porwich/Niedziela

Nowenna do odmawiania między 4 a 12 maja lub w dowolnym terminie.

Więcej ...

Katecheci przekazują premierowi list do Leona XIV. Piszą, że szef rządu firmuje działania ograniczające katechezę

2026-05-05 15:32

pexels.com

Stowarzyszenie Katechetów Świeckich przekazało premierowi Donaldowi Tuskowi list do papieża Leona XIV z prośbą o jego osobiste przekazanie podczas audiencji w Watykanie. Piszą w nim, że szef rządu firmuje działania ograniczające obecność religii w systemie oświaty.

Więcej ...

Proboszcz z Gazy: nie widzimy poprawy sytuacji

2026-05-05 18:25

Adobe Stock

„Tutaj czas jakby się zatrzymał, zatrzymał. Nie widzimy poprawy” - mówi ksiądz Gabriel Romanelli, proboszcz łacińskiej parafii Świętej Rodziny w Gazie. Większość ludności Strefy Gazy pozostaje przesiedlona, zmuszona do życia w nieodpowiednich schronieniach i narażona na poważne zagrożenia dla zdrowia publicznego, związane z rozprzestrzenianiem się pasożytów i gryzoni, a także ciągłymi atakami, bombardowaniami i strzelaninami.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

W Australii dzieci przystępują do bierzmowania... przed...

Kościół

W Australii dzieci przystępują do bierzmowania... przed...

Ukraina/ Zełenski ogłosił wstrzymanie ognia w wojnie z...

Ukraina/ Zełenski ogłosił wstrzymanie ognia w wojnie z...

Nowenna o pokój za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej

Wiara

Nowenna o pokój za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej

Majowe podróże z Maryją: Przystanek w Przemyślu - U...

Kościół

Majowe podróże z Maryją: Przystanek w Przemyślu - U...

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Czy w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej...

Kościół

Czy w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej...

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie ws....

Kościół

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie ws....

W Szwajcarii udzielono Komunii świętej... psom. Nie...

Kościół

W Szwajcarii udzielono Komunii świętej... psom. Nie...

Kolejne podpalenie świątyni katolickiej

Kościół

Kolejne podpalenie świątyni katolickiej