Reklama

Monika Łukaszów

Ku czci św. Cecylii

2015-11-17 10:02

Monika Łukaszów

„Ave Maristella”, „Alta Trinita Beata”, „Canticorum Iubilo”, „Alleluja” Andrea Gabrielli to tylko niektóre utwory, jakie można było usłyszeć podczas koncertu ku czci św. Cecylii, odbywającego się w ramach XV Zjazdu Chórów Diecezji Legnickiej. Koncert odbył się w sobotę 14 listopada w parafii MB Królowej Polski w Legnicy.

Podczas cecyliańskiego koncertu, który od kilkunastu już lat odbywa się w Legnicy, tym razem wystąpił chór Cantate Deo z Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, pod dyrekcją pana Aleksandra Samostrokova. Podczas występu, artyści zaśpiewali 7 utworów, w tym kilka utworów Giovanni Pierluigi da Palestriny, oraz „Barkę”. Po gromkich brawach, którymi nagrodzono chórzystów, przed zgromadzonymi w świątyni wystąpili wszyscy uczestnicy tegorocznego zjazdu, którzy wspólnie zaśpiewali trzy utwory, w tym „Gaude Mater Polonia” i „Modlitwę o pokój” Norberta Blachy.

Warto dodać, ze koncert poprzedziły spotkania warsztatowe, gdzie śpiewacy przez kilka godzin ćwiczyli technikę wokalną i emisję głosu, oraz występ poszczególnych chórów. Podczas prezentacji każdy z zespołów, a przyjechało ich w tym roku ponad 10, miał okazję zaprezentować swój muzyczny dorobek oraz podzielić się swoimi doświadczeniami.

Reklama

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zobacz zdjęcia: Zjazd Chórów Diecezji Legnickiej

Jak mówi ks. Piotr Dębski z Referatu ds. Muzyki Kościelnej Legnickiej Kurii Biskupiej, „Zjazdy chórów, które corocznie odbywają się w okolicach wspomnienia św. Cecylii, są wspaniałą okazją, by przede wszystkim spotkać się w gronie entuzjastów muzyki. Wśród uczestników są chóry parafialne, miejskie, gminne i szkolne z terenu całej diecezji. Stałymi uczestnikami zjazdów są także chórzyści z diecezji sąsiednich. Spotkania te mają na celu integrację środowiska muzyków kościelnych, a także możliwość podniesienia poziomu techniki wokalnej tak, by rzeczywiście muzyka znalazła należyte miejsce w liturgii”.

XV Zjazd chórów Diecezji legnickiej zakończyła uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. Piotr Dębski. Dodajmy, że śpiewy podczas liturgii zapewnili wszyscy uczestnicy zjazdu.

Tagi:
św. Cecylia chór

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Podsumowanie  385. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

Podsumowanie 385. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

101. rocznica urodzin

101. rocznica urodzin

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Prezentacja nr 47/ 2019

Prezentacja nr 47/ 2019

Wizyta studyjna u duchaczy

Wizyta studyjna u duchaczy

Międzynarodowy kongres

Międzynarodowy kongres "Katolicy a tożsamość wspólnoty narodowej"

INSIEME znaczy razem

INSIEME znaczy razem

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem