Reklama

PB

Święta Boża Rodzicielka - najważniejsza ze wszystkich godności

2016-01-01 15:49

rk / Bielsko-Biała / KAI

Do odkrywania i korzystania ze wstawiennictwa Matki Bożej – „najdoskonalszej uczennicy i najdoskonalszego stworzenia – zachęcił ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel w orędziu noworocznym do wiernych. Duchowny przewodniczył 1 stycznia Mszy św. w kościele pw. św. Jan Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach. Orędzie i pasterskie błogosławieństwo hierarcha przekazał podczas transmisji radiowej i internetowej.

Bp Pindel zaznaczył, że obchodzona dziś przez Kościół uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki przypomina, że właśnie przez Maryję Syn Boży przyszedł na świat. Dodał, że wspominany w Nowy Rok tytuł Maryi jest najważniejszy ze wszystkich godności, jakie Jej przypisujemy.

„Ona jest najdoskonalszą uczennicą i najdoskonalszym stworzeniem, od Niej i od Jej zgody zaczęła się epoka odkupienia. Ona jest też pierwszą, która uwierzyła i przekonywała uczniów, aby uwierzyli w Jezusa. Ona jako pierwsza najpełniej korzysta z łaski związanej z przyjściem na świat naszego Zbawiciela” – dodał. Hierarcha podkreślił, że Maryja jest znakiem wypełnienia Bożych obietnic, pełni czasów. Zauważył, że to Bóg jako pierwszy wybrał, wyróżnił i zaufał tej kobiecie z Nazaretu – powierzył Jej Syna Bożego, aby Go nosiła pod sercem, aby Go karmiła, wychowywała i towarzyszyła, dopóki nie stanie się dorosłym człowiekiem. „To dzięki Niej, Jezus mógł zaznać ciepła domu, miłości matki, poznać, co to znaczy mieć najbliższą kobietą w swoim życiu, dopóki mężczyzna nie znajdzie swej drugiej połowy” – zauważył biskup, nawiązując do Listu św. Pawła do Galatów, gdzie Apostoł Narodów pisze między innymi o wyjątkowej roli Maryi.

Biskup przypomniał, że tytuł Matki, jaką Bóg daje tej jedynej i niepowtarzalnej kobiecie, odwołuje się do najważniejszej godności Maryi. „Gdybyśmy w żadnym Piśmie ani w tradycji ustnej nie zachowali imienia Maryi, to i tak z szacunkiem moglibyśmy mówić o Niej: to ta kobieta, która przyniosła na świat, porodziła Syna Bożego. I tak trzeba byłoby dzielić ten czas istnienia i dziejów świata od tego momentu przed i po - kiedy to Bóg posłał Swego Syna na świat” – dodał.

Reklama

Liturgię w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i w Światowym Dniu Modlitwy o Pokój wspólnie z ordynariuszem celebrowali kapłani pracujący dla diecezjalnego Radia „Anioł Beskidów” oraz związani z komorowicką wspólnotą parafialną.

Biskup bielsko-żywiecki odwiedził też studia i pomieszczenia redakcyjne radia diecezjalnego, błogosławiąc wszystkim, którzy uczestniczą w dziele ewangelizacji na falach eteru. Wziął udział w audycji na żywo, podczas której pytania o jego posługę w Kościele diecezjalnym zadawali dziennikarze „Anioła Beskidów”, „Gościa Niedzielnego” i Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Tagi:
bp Roman Pindel

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Dziękczynienie

Adwent 2019 – Dziękczynienie

II Konferencja Maryjna

II Konferencja Maryjna

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Spotkania z  Maryją...

Spotkania z Maryją...

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

komentarz i życzenia

komentarz i życzenia

XXII Forum Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej

XXII Forum Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej

Koncert w Warszawie

Koncert w Warszawie

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem