Reklama

Z różańcem do Ojca Świętego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dniu 3 października br. wyruszyła do Rzymu Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Łódzkiej. 90 pielgrzymów w 2 autokarach udało się do Wiecznego Miasta, aby w Roku Różańca Świętego spotkać się z Ojcem Świętym, który tak umiłował modlitwę różańcową.
Na trasie naszej 10-dniowej, pielgrzymiej drogi znalazły się m.in. sanktuaria nawiązujące w swej historii do modlitwy różańcowej i osób z nią związanych. Pielgrzymkę rozpoczęliśmy od nawiedzenia Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Następnie byliśmy w sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Heiligenkreutz oraz w sanktuarium Maryjnym w Loreto. Nawiedziliśmy też słynny Domek Loretański, odmawiając w nim Litanię do Matki Bożej, która powstała w kręgu tego sanktuarium. Dalsza trasa naszej pielgrzymki wiodła wzdłuż przepięknego wybrzeża Morza Adriatyckiego, wprost do San Giovanni Rotondo i sanktuarium św. o. Pio - apostoła modlitwy różańcowej.
6 października, w drodze do Pompei, nawiedziliśmy jeszcze sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte San Angelo oraz katedrę w Salerno, w podziemiach której przechowywane są relikwie św. Mateusza - Apostoła i Ewangelisty. Pomimo że wszystkie wspomniane miejsca warte są zobaczenia, to jednak dla nas najważniejsza była perspektywa spotkania z Papieżem Janem Pawłem II - 7 października w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Tego dnia o godz. 8.00 rano byliśmy już przy placu sanktuaryjnym, oczekując przy barierkach na przyjazd Ojca Świętego. Ku naszej wielkiej radości, o godz. 10.30 Papież, jadąc odkrytym papamobile od strony ruin starożytnych Pompeji, przejechał tuż obok nas. Kilkanaście minut później uczestniczyliśmy wraz z wielką rzeszą pielgrzymów w papieskim Różańcu, odmawiając tajemnice światła. Nagrodą za gorące pragnienie modlitwy z Ojcem Świętym był jego powrotny przejazd obok naszej grupy. Papież zauważył naszą obecność i patrząc na nas wołających: „Niech żyje Papież” oraz „Kochamy Ciebie”, delikatnie się uśmiechnął. Widząc jego radość, byliśmy niemal pewni, że wkrótce ponownie się z nim spotkamy. Po takich przeżyciach nikt nie zważał na trud koniecznej wcześniejszej pobudki następnego dnia. Nie chcieliśmy się bowiem spóźnić na to najważniejsze spotkanie z Papieżem, podczas środowej audiencji generalnej. Kiedy o godz. 10.30 Ojciec Święty wjechał na Plac św. Piotra, zapanował ogromny entuzjazm. Wznieśliśmy jak najwyżej przywieziony z Polski transparent z hasłem: „Archidiecezja Łódzka Pielgrzymka Kół Żywego Różańca” wierząc, że Papież nas widzi. Kilka chwil później słuchaliśmy papieskiej katechezy na temat hymnów, psalmów i nieszporów, będącej początkiem nowego cyklu katechez.
W drugiej części audiencji Papież skierował swoje pozdrowienia do pielgrzymów, którzy tradycyjnie przyjechali z całego świata. Dzieląc ich radość, czekaliśmy kiedy pozdrowi naszą grupę. Gdy to nastąpiło, zaśpiewaliśmy z całego serca radosną pieśń Oto jest dzień, który dał nam Pan. Przeżywana przez wszystkich radość spotkania z Papieżem była tym większa, że po błogosławieństwie papieskim, na zakończenie audiencji, kilka osób z naszej grupy udało się do Ojca Świętego z koszem wypełnionym 250 różańcami i prośbą o ich poświęcenie. Papież pobłogosławił różańce, my zaś nabraliśmy przekonania, że w Roku Różańca Świętego dostąpiliśmy wyjątkowej łaski. Pamięć o niej pozostanie na zawsze w naszych sercach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2003-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Karol Porwich/Niedziela

Publikujemy kalendarz uroczystości i świąt kościelnych w 2025 roku.

Więcej ...

“Chrystus spowity całunem” wystawiony w Rzymie

2025-04-18 22:00
“Chrystus spowity całunem”

Włodzimierz Rędzioch

“Chrystus spowity całunem”

W samym sercu Neapolu, w Kaplicy Sansevero znajduje się jedna z najbardziej niezwykłych rzeźb jaką kiedykolwiek wykuto w marmurze – to „Chystus spowity całunem” („Cristo Velato”). Jej twórcą jest włoski rzeźbiarz Giuseppe Sammartino, który skończył swoje dzieło w 1753 r. Ludziom trudno było uwierzyć, że można było z twardego marmuru „wydobyć” przezroczysty całun, który lekko pokrywał ciało zmarłego Chystusa. Ponieważ zleceniodawcą rzeźby był książe Raimondo di Sangro, sławny alchemik, powstała legenda, że całun powstał w alchemicznym procesie „marmoryzacji” tkaniny.

Więcej ...

Życzenia Biskupa Sandomierskiego

2025-04-20 10:41

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Wandale zdewastowali kościół w Wielką Sobotę

Aspekty

Wandale zdewastowali kościół w Wielką Sobotę

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Wiara

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Procesja rezurekcyjna - rano czy wieczorem?

Wiara

Procesja rezurekcyjna - rano czy wieczorem?

Co z postem w Wielką Sobotę?

Wiara

Co z postem w Wielką Sobotę?

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

Wiadomości

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

Odpusty Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy

Kościół

Odpusty Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy

Kto jest winny aborcji w 9. miesiącu ciąży w Oleśnicy?

Wiadomości

Kto jest winny aborcji w 9. miesiącu ciąży w Oleśnicy?

Zakaz fotografowania wchodzi w życie. Za złamanie...

Wiadomości

Zakaz fotografowania wchodzi w życie. Za złamanie...

Zmarła aktorka Jadwiga Jankowska-Cieślak

Wiadomości

Zmarła aktorka Jadwiga Jankowska-Cieślak