Reklama

Joanna Omieciuch
Przejęcie i powitanie symboli ŚDM przed kościołem

Kard. Dziwisz: to ostatni etap duchowych przygotowań do ŚDM

2016-05-11 10:43

pra / Kraków / KAI

„To ostatni etap i ukoronowanie duchowych przygotowań do ŚDM” – tak o peregrynacji symboli ŚDM po archidiecezji krakowskiej mówi kard. Stanisław Dziwisz. Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani odwiedzą wszystkie dekanaty archidiecezji krakowskiej w dniach 20 maja – 25 lipca.

W specjalnym komunikacie kard. Stanisław Dziwisz apeluje o modlitwę wokół Krzyża i Ikony o dobre owoce Światowych Dni Młodzieży, zarówno dla gości, którzy do nas przybędą, jak i dla gospodarzy tego wydarzenia „Niech przypomną, że w przygotowaniach nie jesteśmy pozostawieni tylko naszym ludzkim siłom, ale przede wszystkim wsparci orędownictwem Maryi i świętych patronów ŚDM: Jana Pawła II i siostry Faustyny u Jezusa Miłosiernego” – podkreśla kard. Dziwisz.

Hierarcha zaznaczył, że bardzo mu zależy, aby podczas peregrynacji, blisko symboli znaleźli się ci, którzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć w lipcowych wydarzeniach w Krakowie. „Umożliwcie, proszę, modlitwę przy Krzyżu i Ikonie osobom starszym, chorym, młodzieży z zakładów poprawczych, więźniom i wszystkim, którzy będą pielgrzymowali na Światowe Dni Młodzieży tylko duchowo” – apeluje kard. Dziwisz.

Metropolita krakowski wyraża nadzieję, że peregrynacja będzie pomocą w duchowej integracji wszystkich środowisk lokalnych, pracujących na co dzień przy logistycznych przygotowaniach do przyjęcia pielgrzymów, a także mobilizacją i konsolidacją komitetów parafialnych, liderów, wolontariuszy i wszystkich troszczących się o to dzieło.

Reklama

Powitania symboli ŚDM w archidiecezji krakowskiej odbędzie się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w piątek, 20 maja, o godzinie 17.00. Zostanie wtedy odprawiona uroczysta Msza św. Metropolita krakowski na Eucharystię zaprasza księży dziekanów i wszystkich kapłanów zaangażowanych w przygotowania, wraz z delegacjami młodzieży z poszczególnych dekanatów, parafii, ruchów i stowarzyszeń. A tych, którzy nie będą mogli przybyć, zachęca do duchowej łączność przez transmisję telewizyjną (Eucharystia będzie transmitowana przez TVP Kraków).

W sobotę 21 maja, Krzyż i Ikona zostaną przewiezione do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie będą towarzyszyć kolejnej już edycji oficjalnych rekolekcji przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży, zatytułowanych „Dla nas i całego świata”. W niedzielę 22 maja, Symbole rozpoczną peregrynację po archidiecezji, która potrwa aż do spotkania młodych z Ojcem Świętym na Błoniach i na Campus Misericordiae.

„Niech wstawiennictwo św. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny będzie dla nas źródłem sił w przygotowaniach do tego błogosławionego wydarzenia” – kończy swój komunikat kard. Dziwisz.

Symbole Światowych Dni Młodzieży: drewniany Krzyż, nazwany przez Jana Pawła II „Krzyżem Światowych Dni Młodzieży”, oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – Wybawicielki Ludu Rzymskiego od wielu lat towarzyszą nie tylko Światowym Dniom Młodzieży, ale peregrynują po diecezjach kraju, gdzie mają się one odbyć.

W Polsce ich peregrynacja rozpoczęła się w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2014 roku, kiedy młodzi Polacy przejęli je od Brazylijczyków na Placu św. Piotra w Rzymie.

Tagi:
symbole ŚDM

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Temat numeru 37/2019

media profesja czy misja • 15 września • Dzień Środków Społecznego Przekazu

Kazanie abp Depo podczas Pielgrzymki Tygodnika

Kazanie abp Depo podczas Pielgrzymki Tygodnika "Niedziela" na Jasną Górę

Bezczynność jest winą

Bezczynność jest winą

Ochrona małżeństwa i rodziny

Ochrona małżeństwa i rodziny

Święty Krzyż

Święty Krzyż

Zawód z misją

Zawód z misją

Niedziela nr 37/ 2019

Niedziela nr 37/ 2019

Abp Ziółek: brońmy krzyża, który jest znakiem chrześcijańskiej wiary!

Abp Ziółek: brońmy krzyża, który jest znakiem chrześcijańskiej wiary!

Bp Przybylski: Krzyż jest lekarstwem

Bp Przybylski: Krzyż jest lekarstwem

XI Jarmark Franciszkański w Wieluniu

XI Jarmark Franciszkański w Wieluniu

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem