Reklama

Polska

Ponad 150 tys. młodych z Drogi Neokatechumenalnej

Archiwum

Po raz kolejny Droga Neokatechumenalna jest obecna – licznie i aktywnie – na Światowych Dniach Młodzieży. Ponad 150 tysięcy młodych z Drogi, przybyło z całego świata do Krakowa na wielkie spotkanie pod przewodnictwem papieża Franciszka.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Najwięcej młodych przybyło z Włoch, Hiszpanii, Polski, a także ze Stanów Zjednoczonych i Brazylii. Do Krakowa docierają wciąż młodzi ze wspólnot neokatechumenalnych z całego świata, ze wszystkich kontynentów, z ponad 120 narodów. Także z Afryki - przybyły grupy m.in. z Wybrzeża Kości Słoniowej, Afryki Południowej, Zambii, z Mozambiku. Z Azji przyjechały grupy m.in. z Filipin, Korei Południowej, Japonii, a także z komunistycznego Wietnamu.

Młodzi neokatechumeni z Polski ewangelizują na ulicach i placach różnych miast głosząc Kerygmat, czyli Dobrą Nowinę, dając swoje świadectwo wiary, śpiewając i tańcząc przy akompaniamencie gitar i innych instrumentów.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Po czuwaniu modlitewnym 30 lipca i Mszy św. 31 lipca pod przewodnictwem papieża Franciszka, Droga Neokatechumenalna – jak na każdych ŚDM – będzie celebrować liturgiczne spotkanie młodych, podczas którego młodzi, którzy czują powołanie od Boga, będą wzywani do życia kontemplacyjnego i prezbiteratu, a rodziny, do wyruszenia na misje w każdą stronę świata. Spotkanie rozpocznie się 1 sierpnia o godz. 15:00 na Campus Misericordiae. Będzie w nim uczestniczyć ponad 150 tysięcy młodych ze wspólnot neokatechumenalnych z całego świata.

Spotkaniu będzie przewodniczył arcybiskup krakowski, kard. Stanisław Dziwisz, któremu będą towarzyszyć inni kardynałowie, ponad 60 biskupów i liczni prezbiterzy. Spotkanie będą prowadzili: inicjator Drogi Neokatechumenalnej, Kiko Argüello i o. Mario Pezzi.

Podczas spotkanie będzie wspominana zmarła 19 lipca Carmen Hernandez, współinicjatorka Drogi - razem z Kiko Argüello. Jej pogrzeb odbył się 21 lipca w katedrze Nuestra Señora la Real de la Almudena w Madrycie.

"Doświadczenie dotychczasowych spotkań powołaniowych, które odbywały się po zakończeniu ŚDM w poprzednich latach i w różnych miejscach na świecie, wskazuje, że wielu młodych chłopców i mężczyzn, dziewcząt i kobiet, oraz rodzin poruszonych przez Ducha Świętego z hojnością i gorliwością ofiarowało swoje życie na służbę Nowej Ewangelizacji, Kościołowi i Bogu" - czytamy w serwisie medialnym Drogi Neokatechumenalnej podczas ŚDM w Krakowie.

Reklama

Droga Neokatechumenalna powstała wśród najuboższych w barakach Palomeras Altas w 1964 r. Jej inicjatorzy Kiko Arguello i Carmen Hernandez przybyli do Rzymu w 1968 r., odtąd rozprzestrzeniła się po całym świecie, stanowiąc jedną z najpoważniejszych rzeczywistości Kościoła powszechnego po Soborze Watykańskim II.

Obecnie Droga Neokatechumenalna obecna jest w 124 narodach na wszystkich kontynentach, w 1479 diecezjach. W 6272 parafiach istnieje 20432 wspólnot. Tylko w Europie, w 2600 parafiach istnieje ok. 8,3 tys. wspólnot. W stu diecezjalnych misyjnych seminariach „Redemptoris Mater” przygotowuje się do kapłaństwa 2,3 tys. seminarzystów, a wyświęconych zostało już 1880 kapłanów. Ponad tysiąc rodzin jest w tzw. „misji rodzin” w 93 krajach. Natomiast, łącznie z dzisiaj utworzonymi, istnieją 92 misje ad gentes.

Podziel się:

Oceń:

2016-07-27 11:00

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Papieska niespodzianka na ŚDM

Niedziela Ogólnopolska 5/2016, str. 53

WIKIPEDIA.PL

Papież Franciszek ma dla młodzieży specjalną ofertę. „Bądźcie jak Frassati!” – wzywa. Relikwie bł. Pier Giorgia Frassatiego przyjadą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży

Więcej ...

Były rugi pruskie, są …rugi warszawskie. Stołeczny Ratusz zakazuje symboli religijnych w urzędach podległych Prezydentowi

2024-05-16 10:55
Andrzej Sosnowski

Red.

Andrzej Sosnowski

MEN prowadzi ofensywę wobec nauczania religii w szkołach, MSWiA, któremu podlegają sprawy wyznaniowe - próbuje ograniczyć środki na Fundusz Kościelny. W sukurs organom władzy centralnej idzie największy polski samorząd. Właśnie Prezydent m.st. Warszawy wydał zarządzenie zakazujące umieszczania krzyży w urzędach.

Więcej ...

Łódzko – wileński projekt „Niemen w czterech ścianach”

2024-05-16 17:30

Archiwum szkoły

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Świadectwo: św. Andrzej Bobola przemienia serca

Kościół

Świadectwo: św. Andrzej Bobola przemienia serca

Św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik

Wiara

Św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik

Dopóki żyjemy to wiara i Ewangelia mają być głoszone w...

Wiara

Dopóki żyjemy to wiara i Ewangelia mają być głoszone w...

#PodcastUmajony (odcinek 16.): Śpij, Jasieńku, śpij

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 16.): Śpij, Jasieńku, śpij

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania