Reklama

Ferie bez nudy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ponad 150 punktów dziennego pobytu w szkołach dla 14 tys. dzieci, ponad 160 punktów specjalistycznych w szkołach, bibliotekach, domach kultury, ośrodkach sportu i rekreacji dla 16 tys. dzieci, liczne imprezy ogólnomiejskie. Program akcji „Zima w Mieście 2004” wyklucza nudę w stolicy dla tych dzieci, które pozostaną w mieście.
„Zima w Mieście” to wspólna akcja Biura Sportu, Turystyki i Wypoczynku, Biura Edukacji oraz Biura Kultury. - W tym roku na akcję władze miasta wydadzą ok. 5 mln zł - mówi Barbara Krawczyk, koordynator akcji, zastępca dyrektora Biura Sportu Turystyki i Wypoczynku. Dzieci mogą korzystać z zajęć nieodpłatnie, w 130 punktach otrzymają obiad oraz śniadanie lub podwieczorek. Uczestnicy zajęć akcji „Zima w Mieście” mają zapewnione bezpłatne przejazdy miejską komunikacją.
Przygotowania do tegorocznej akcji „Zima w Mieście” rozpoczęły się przed trzema miesiącami. Koordynatorzy akcji w dzielnicach spotkali się z prezydentem Andrzejem Urbańskim. Potem odbyły się spotkania z Anną Tomczyk, naczelnikiem Wydziału Oświaty Pozaszkolnej.
Punkty dziennego pobytu zlokalizowano w ponad 150 szkołach i gimnazjach. Tu z zajęć będzie mogło skorzystać ponad 14 tys. dzieci dziennie. Punkty będą czynne od godz. 7.00, 7.30 lub 8.00 do godz. 16.00 lub 17.00 przez pięć dni w tygodniu. W większości z nich odbędą się zajęcia wychowawczo-opiekuńcze i dydaktyczne. Program będzie obejmował między innymi zajęcia sportowe, muzyczne, plastyczne, teatralne, wycieczki, wyjścia do kina, teatru, muzeum, spotkania ze Strażą Miejską, Policją. Dzieci uczestniczące w zajęciach otrzymają po dwa posiłki dziennie.
Ponad 160 punktów z zajęciami specjalistycznymi zlokalizowano w szkołach, bibliotekach, domach kultury, ośrodkach sportu i rekreacji. Będzie mogło z nich korzystać codziennie ponad 16 tys. dzieci i młodzieży. Punkty te będą czynne przez pięć dni w tygodniu lub w określonych dniach i godzinach. Oferta skierowana jest do dzieci starszych i młodzieży, a więc do tych uczestników, którzy przemieszczając się samodzielnie lub w grupach, będą mogli skorzystać z kilku atrakcji w ciągu dnia.
Oprócz zajęć w placówkach poszczególnych dzielnic, organizowane są liczne imprezy ogólnomiejskie. Tor lodowy „Stegny”, przy ul. Inspektowej 1 udostępniony będzie dzieciom i młodzieży w czasie ferii nieodpłatnie, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00 (z przerwą techniczną trwającą około 30 min.). Lodowisko na „Torwarze”, przy ul. Łazienkowskiej 6a - również zaprasza na nieodpłatne zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach 9.45-12.15 oraz 15.45-18.15.
Warszawski Ogród Zoologiczny organizuje bezpłatne zajęcia edukacyjne dla grup dzieci (4 grupy po 20 dzieci dziennie przez 10 dni ferii).
Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 4 przygotowało Feryjne Otwarte Spotkania Artystyczne „FOSA 2004”. Będą to interdyscyplinarne warsztaty teatralno-plastyczne dla dzieci i młodzieży, zakończone przygotowanym przez uczestników spektaklem teatralnym.
Przewodnickie Biuro Turystyczne „Trakt” proponuje w dniach od poniedziałku do piątku spacery krajoznawcze po Warszawie z przewodnikiem dla grup dzieci i młodzieży oraz „autobus turystyczny” (obsługa przewodnicka w autobusie linii 100 - oferta dla uczestników indywidualnych). Tel. do Biura „Trakt” - 827-79-27.
Dom Kultury Śródmieście, przy ul. Smolnej 9, organizuje konkurs pod nazwą z „Dziecka Król” zakończony paradą walentynkową 14 lutego. Ośrodki Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy udostępnią dzieciom i młodzieży w okresie ferii szkolnych swoje obiekty (pływalnie i sale w godz. 8.00-16.00) oraz lodowiska przy ul. Roksowskiej 10 i Esperanto 5.
Pałac Młodzieży zorganizuje w trakcie ferii od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-13.30 zajęcia dla indywidualnych uczestników. W programie są między innymi zajęcia w pracowniach: modelarstwa lotniczego (latawce), tańca kreatywnego, nauki gry na gitarze, malarstwa, ceramiki, internetowej.
Park Kultury w Powsinie zaprasza do korzystania z kortów tenisowych i kręgielni w pawilonie rekreacyjnym. Dla grup zorganizowanych uczestniczących w akcji udzielana będzie zniżka. Dla wszystkich zainteresowanych udostępnione zostanie nieodpłatnie lodowisko naturalne.
Warszawskie Ośrodki Wypoczynku „Wisła” przygotowały zajęcia dla dzieci upośledzonych umysłowo (turnus 10-dniowy). Szczegółowe informacje w kasie ośrodka i pod nr. tel. 831-92-92 w. 102. Nabór ograniczony. Zapisy osobiście w kasie ośrodka w godz. 8.00-20.00. Ośrodek przyjmuje dzieci poruszające się samodzielnie. Zajęcia prowadzone będą przy ul. Inflanckiej 8 w dniach 2-13 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
W tym roku poszerzona jest oferta zajęć w integracyjnych punktach dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych. W akcję włączyły się Fundacja Integracji Środowisk i Centrum Wolontariatu. Zorganizowany ma być dowóz dzieci niepełnosprawnych. Ośrodki Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga Południe i Praga Północ będą prowadziły zajęcia na pływalniach i halach sportowych w okresie od 2 do 13 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. W programie (w zależności od ośrodka) zajęcia: sportowe (pływanie, gry zespołowe, tenis stołowy), gry i zabawy dydaktyczne, zajęcia rekreacyjne, spacery, zajęcia rehabilitacyjne. Ze względu na duże zainteresowanie obowiązują zapisy do dnia 28.01.2004. OSiR Praga Południe ul. Siennicka 40 tel. 870-13-60, fax: 870-13-27. DOSiR Praga Północ ul. Szanajcy 17/19 tel. 619-11-20.
Akcja „Zima w Mieście 2004” zakończy się 14 lutego o godz. 17.00 na lodowisku przy PKiN.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2004-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Apokaliptyczny czas Powstania Warszawskiego i wielkie miłości

2024-06-27 20:52
Z wystawy w Muzeum Powstania Warszawskiego

Agata Kowalska

Z wystawy w Muzeum Powstania Warszawskiego

Podczas Powstania Warszawskiego zawarto 256 związków małżeńskich. Statystycznie na każdy dzień powstania przypadały cztery śluby.

Więcej ...

Ks. dr Tomasz Podlewski nagrodzony honorowym wyróżnieniem

2024-06-27 21:08
Ks. Tomasz Podelwski (po prawej) z Adamem Bujakiem

Archiwum Ks. Tomasza Podlewskiego

Ks. Tomasz Podelwski (po prawej) z Adamem Bujakiem

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, przy współudziale Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii oraz Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego wyłoniła laureatów nagrody za najlepszą pracę naukową oraz wydawnictwo z dziedziny mediów elektronicznych. Wśród nagrodzonych znalazł się ks. Dr Tomasz Podlewski, współpracownik Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, autor #PodcastUmajony, który na portalu niedziela.pl cieszył się ogromną oglądalnością.

Więcej ...

Ukraina/ Zełenski: szczegółowy plan zakończenia wojny będzie gotowy jeszcze w tym roku

2024-06-28 18:34
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przemawia podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydent Słowenii

PAP/SERGEY DOLZHENKO

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przemawia podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydent Słowenii

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział w piątek, że jasny i szczegółowy plan zakończenia wojny z Rosją opierający się na punktach ogłoszonej przez niego tzw. formuły pokoju zostanie opracowany i przedstawiony jeszcze w tym roku.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Co skłania mnie do podążania za Jezusem?

Wiara

Co skłania mnie do podążania za Jezusem?

Św. Ireneusz, biskup i męczennik

Święci i błogosławieni

Św. Ireneusz, biskup i męczennik

Czy ks. Michał Olszewski wyjdzie z aresztu?

Kościół

Czy ks. Michał Olszewski wyjdzie z aresztu?

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Kościół

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Trzecia tajemnica fatimska

Wiara

Trzecia tajemnica fatimska

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Wiara

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024