Reklama

Serwis

Niedziela podlaska 18/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

15 kwietnia bp Antoni Dydycz wziął udział w Kapitule Braci Mniejszych Reformatów w Krakowie. Podczas spotkania Ksiądz Biskup odprawił Mszę św. i wygłosił do uczestników Kapituły kazanie oraz referat pt.: Głosić Ewangelię dzisiaj.

16 kwietnia w Dziadkowicach miało miejsce otwarcie i pobłogosławienie hali sportowej oraz otwarcie Gminnego Centrum Ruchu Drogowego przy Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Dziadkowicach. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych różnych szczebli. Pobłogosławienia nowego obiektu dokonał bp Antoni Dydycz. Spotkanie uświetnił m.in. program artystyczny w wykonaniu dzieci z miejscowej szkoły oraz zespołu ludowego „Kalina” z Żurobic.

17 kwietnia na Jasnej Górze w Częstochowie miała miejsce VII Międzynarodowa Pielgrzymka Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Z diecezji drohiczyńskiej wzięła w niej udział grupa z Bielska Podlaskiego z ks. Dariuszem Kujawą - moderatorem RRN w diecezji drohiczyńskiej.

17 kwietnia bp Antoni Dydycz uczestniczył w Białymstoku w sesji z okazji 25-lecia sakry biskupiej i 40-lecia kapłaństwa bp. Edwarda Ozorowskiego z Białegostoku.

17 kwietnia w Bielskim Domu Kultury odbyły się eliminacje do XI Festiwalu Piosenki Religijnej „Śpiewajmy Panu” - Podlasie 2004. W pierwszym etapie wzięło udział 27 wykonawców (soliści, schole, zespoły). Przyjechali oni do Bielska Podlaskiego z dekanatów: bielskiego, brańskiego i hajnowskiego. Ich zmaganiom przysłuchiwało się jury w składzie: Jadwiga Kuczkin - kierownik artystyczny Hajnowskiego Domu Kultury, Janina Plutowcz - kierownik działu animacji artystycznej Bielskiego Domu Kultury, Justyna Porzezińska - instruktor muzyki i śpiewu w BDK i ks. Robert Solka - dyrektor ubiegłorocznej edycji festiwalu. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców jury stwierdziło, że poziom festiwalu był wysoki. Wiele problemu sprawiło wytypowanie tych, którzy wezmą udział w finale. Dlatego do finału przeszło dwunastu wykonawców. Werdykt jury oraz galeria zdjęć zostały zamieszczone na stronie KSM w Hajnówce: www.ksm.hajnowka.net.

17 kwietnia bp Antoni Dydycz poświęcił w domu zakonnym Sióstr Sercanek w Brańsku kaplicę pw. Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny, którą erygował dekretem z dnia 8 kwietnia br.

18 kwietnia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim odbyło się zakończenie peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w parafiach diecezji drohiczyńskiej. Uroczystości rozpoczęły się 17 kwietnia przekazaniem Obrazu do nowo budującego się kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. W tym dniu Mszy św. przewodniczył bp Antoni Dydycz, kazanie wygłosił o. Marek Pasiut OFM Cap. - wiceprowincjał Kapucynów z Białorusi. Przez całą noc trwało czuwanie wiernych przed Jezusem Miłosiernym. W dniu zakończenia peregrynacji uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Antoni Dydycz, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Podczas Mszy św. został poświęcony nowy sztandar Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Uroczystości zgromadziły liczne rzesze wiernych i kapłanów z całej diecezji.

19 kwietnia, w trosce o opiekę duszpasterską środowiska hodowców koni oraz zgodnie z postanowieniami I Synodu Diecezji Drohiczyńskiej, bp Antoni Dydycz mianował ks. Andrzeja Ulaczyka - wikariusza parafii Brańsk, duszpasterzem Związku Hodowców Koni w Diecezji Drohiczyńskiej.

20-21 kwietnia bp Antoni Dydycz dokonał wizytacji kanonicznej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Platerowie, podczas której udzielił młodzieży sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Proboszczem parafii powstałej w 1947 r., liczącej obecnie ok. 1200 wiernych, jest ks. mgr Jan Arseniuk.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2004-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Dziś 1 maja, wspomnienie św. Józefa, robotnika

Obraz św. Józefa, patrona parafii

Ks. Waldemar Wesołowski/Niedziela

Obraz św. Józefa, patrona parafii

1 maja Kościół katolicki obchodzi wspomnienie św. Józefa, robotnika. Do kalendarza liturgicznego weszło ono w 1955 roku. Św. Józef jest patronem licznych stowarzyszeń i zgromadzeń zakonnych noszących jego imię. Jest także patronem cieśli, stolarzy, rzemieślników, kołodziei, inżynierów, grabarzy, wychowawców, podróżujących, wypędzonych, bezdomnych, umierających i dobrej śmierci.

Więcej ...

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość + Litania Loretańska

Karol Porwich/Niedziela

Maj jest miesiącem w sposób szczególny poświęconym Maryi. Nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, niezwykle popularne są w tym czasie nabożeństwa majowe. [Treść Litanii Loretańskiej na końcu artykułu]

Więcej ...

Watykan: Koncerty i zwiedzanie Muzeów Watykańskich- propozycja na piątkowe wieczory

2024-05-02 07:09

Adobe Stock

Muzyka wraca do Muzeów Watykańskich, co także w tym roku będzie dodatkową atrakcją dla zwiedzających w piątkowe wieczory. Od 3 maja do 25 października odbędzie się tam 10 koncertów, których można wysłuchać podczas wizyty w papieskich kolekcjach dzieł sztuki.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Św. Józef - Rzemieślnik

Kościół

Św. Józef - Rzemieślnik

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Niedziela Sosnowiecka

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst

Wiara

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst