Reklama

Łukasz Krzysztofka

Polskie znaczy dobre

2017-11-23 07:28

Łukasz Krzysztofka

W Hotelu Polonia Palace w Warszawie odbyła się gala "100% Polski Produkt", podczas której nagrodzono przedsiębiorców , którzy wspierają polską gospodarkę przez wytwarzanie całkowicie polskim produktów.

Ideą konkursu jest wyróżnianie polskich towarów, które w całości powstają w naszym kraju. Jest on skierowany do firm prywatnych, spółdzielni oraz przedsiębiorstw z udziałem skarbu państwa, opartych na polskim kapitale, które konsekwentnie budują swoje pozycje rynkowe stawiając na rodzime produkty i produkcje.

W plebiscycie, organizowanym przez tygodnik „Do Rzeczy”, przyznana została nagroda główna („100% Polski Produkt. Nagroda Główna 2017”) dla firmy posiadającej w portfolio „100% Polski Produkt”, a także wyróżniającej się zrównoważoną strategią działania, budując markę polskich produktów na rynku.

Przyznano też nagrodę specjalną („100% Polski Produkt. Nowość 2017”) za produkt spełniający kryteria wymienione w nagrodzie głównej, a który na rynku ukazał się w ciągu ostatniego roku.

Reklama

- Polacy mają zdolność nagłych zaangażowań, to jest nasza typowa cecha, natomiast znacznie gorzej idzie nam budowanie instytucji, czyli czegoś trwałego stałego, co trwa przez lata – powiedział Paweł Lisicki, redaktor naczelny „Do Rzeczy”. - Jeśli nam tak bardzo zależy na dobrej polityce historycznej, to równie mocno zależy nam na tym, aby pokazywać Polskę od strony nowoczesnej i innowacyjnej. Polacy nie tylko pamiętają, ale też potrafią wygrywać w światowej konkurencji. Temu służy ta nagroda – pokazaniu nie tylko tych produktów które są polskie, ale jeszcze wygrywają w konkurencji z innymi – podkreślił Lisicki.

Podczas gali wystąpienie na temat pokonywania własnych słabości wygłosił Łukasz Krasoń, poruszający się na wózku inwalidzkim, który w 2013 r. zaprojektował i zrealizował wraz z grupą przyjaciół ogólnopolski konwój rowerowy „Wstań i jedź”, podczas którego w ciągu 44 dni przemierzył blisko 2,5 tys. kilometrów na specjalnym rowerze, motywując ludzi do działania.

Do tegorocznej, drugiej już edycji konkursu wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń. Łączny przychód wszystkich kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu w tym roku wyniósł 7 mld zl.

Zobacz zdjęcia: Gala nagród "100% polski produkt"
Tagi:
Polska Polska

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Trwają kursy dla lektorów

Trwają kursy dla lektorów

Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich z kar. Sarahem

Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich z kar. Sarahem

Kana Młodych - Zaproszenie

Kana Młodych - Zaproszenie

Pięknie jest być starszym

Pięknie jest być starszym

"Spotkanie z Niedzielą"

Patriotyczne krajobrazy

Patriotyczne krajobrazy

III Światowy Dzień Ubogich w Zielonej Górze.

III Światowy Dzień Ubogich w Zielonej Górze.

Światowy Dzień Ubogich krzykiem o obecność Boga

Światowy Dzień Ubogich krzykiem o obecność Boga

10. rocznica koronacji obrazu Matki Życia w Rozprzy

10. rocznica koronacji obrazu Matki Życia w Rozprzy

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem