Wraz z zespołem wystąpił chór, solistki i soliści oraz uczennica szkoły podstawowej, która ubogaciła koncert swoją grą na skrzypcach. Koncert przerwał ciszę betlejemskiej groty, która zapanowała po odejściu pasterzy, pokłonie i odjeździe trzech Mędrców. Młodzi muzycy, uczniowie i nauczyciele, chór, soliści i solistki pod kierunkiem Tomasza Grajnerta i Roberta Grabowskiego oraz wierni, śpiewem i słowem adorowali Dzieciątko. Piękne głosy, energetyczna muzyka wykonana na gitarach, syntezatorach i perkusji, za którą zasiadały także dziewczyny, wspaniałe nagłośnienie, piękna opowieść o świętach Bożego Narodzenia i polskich kolędach dostarczyły słuchaczom niesamowitych emocji.
Stare polskie kolędy i pastorałki ożyły i pogłębiły radość tych, którzy zrozumieli sens rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.
Koncert rozpoczęła kolęda Wśród nocnej ciszy, potem były kolędy rodzinne, sentymentalne, (Gdy śliczna Panna, Kolęda maryjna), kolędy z muzyką do tańca (Przybieżeli do Betlejem pasterze, Tryumfy Króla Niebieskiego), pastorałki (Gwiazda, Północ już była, Skrzypi wóz, Gore gwiazda) i na zakończenie Pójdźmy wszyscy do stajenki, w śpiew, której włączył się obecny na koncercie ks. Konrad Żyzny, przyjaciel uczniów Zespołu szkół nr 1. Za przepiękny koncert i świadectwo wiary wykonawcom podziękowali: ks. Jarosław Boral, proboszcz parafii św. Barbary oraz d Elżbieta Urbańska – Golec, dyrektor Zespołu Szkół nr 1.
Pomóż w rozwoju naszego portalu