Reklama

Rekolekcje: Zaloguj się do wspólnoty!

2018-02-15 09:01

„Log in love – zaloguj się do wspólnoty” to hasło drugiej edycji wielkopostnych rekolekcji internetowych, których celem jest stworzenie wzajemnej przestrzeni inspiracji dla młodzieży. Autorami codziennych rozważań będą młodzi i duszpasterze z dekanatów Archidiecezji Krakowskiej, którzy dzieląc się swoim doświadczeniem pracy w parafiach, poruszą tematy dotyczące pracy, przyjaźni, rodziny, wiary czy przyszłości.

Ubiegłoroczne rekolekcje „Log in love – zaloguj się do miłości” okazały się projektem, który w wielu uczestnikach rozważań wzbudził chęć obdarowywania i przyjmowania prawdziwej miłości w każdej sferze codziennego życia – Rozważania komentowało wiele osób, mieliśmy głosy, że po ich zakończeniu „czegoś brakowało”. Niezwykle cenne było to, że choć z większością osób się nie znaliśmy, to wspólnie motywowaliśmy się do tego, by stać się choć odrobinę lepszymi – mówi Zofia Świerczyńska, jedna z współprowadzących rekolekcje.

Chcąc kontynuować to doświadczenie, pomysłodawcy rekolekcji zaprosili do tworzenia rozważań młodzież i duszpasterzy z dekanatów Archidiecezji Krakowskiej – Podczas pierwszych rekolekcji zauważyliśmy, że zbudowały one niezwykłą wspólnotę, dlatego w tym roku postanowiliśmy poszerzyć tę przestrzeń o naszą diecezjalną wspólnotę ludzi młodych, pełnych świeżych pomysłów, spojrzeń, wyznających te same wartości – wyjaśnia ks. Łukasz Michalczewski, Duszpasterz Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i pomysłodawca rekolekcji.

Każdego dnia na portalu misericors.org publikowane będą rozważania przygotowane przez młodych z poszczególnych dekanatów archidiecezji, wraz z zachętą do dzielenia się własnymi doświadczeniami. Na koniec dnia, przedstawione zostanie krótkie podsumowanie wraz z inspirującym cytatem. – W naszym zabieganiu często nie zauważamy jak bardzo potrzebujemy drugiego człowieka, by spojrzeć na swoje życie z nieco innej perspektywy. Rekolekcje tworzone przez tak różne środowiska, przedstawione w formie dostępnej dla każdego, są do tego niezwykłą okazją – wyjaśnia Paulina Lenart, współprowadząca rekolekcje.

Reklama

Dodatkowym elementem towarzyszącym rekolekcjom będzie prezentacja działalności młodzieży dekanatów, która ma za zadanie zainspirować innych do budowania i tworzenia wspólnot młodzieżowych w swoich parafiach, podać pomysły na nowe inicjatywy i zintegrować młodzież archidiecezji – W młodych tkwi ogromny potencjał i czasem potrzeba tylko stworzyć okazję do tego, by go pokazać. Bardzo cenne jest dla nas doświadczenie młodzieży z dekanatów, szczególnie w świecie, który jest świadkiem oziębiania miłości jak pisze papież Franciszek w liście na Wielki Post. Potrzebny nam jest czas zatrzymania, refleksji oraz zapytania się samego siebie: jaka jest moja miłość? Te kolejne internetowe rekolekcje nam to gwarantują! – dodaje ks. Łukasz Michalczewski.

Rekolekcje będą publikowane codziennie przez okres Wielkiego Postu na portalu misericors.org oraz Facebookowych kanałach Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Fundacji Misericors.

Tagi:
rekolekcje

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Podsumowanie  385. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

Podsumowanie 385. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

101. rocznica urodzin

101. rocznica urodzin

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Prezentacja nr 47/ 2019

Prezentacja nr 47/ 2019

Wizyta studyjna u duchaczy

Wizyta studyjna u duchaczy

Międzynarodowy kongres

Międzynarodowy kongres "Katolicy a tożsamość wspólnoty narodowej"

INSIEME znaczy razem

INSIEME znaczy razem

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem