Reklama

Niedziela Małopolska

Rekolekcje: Zaloguj się do wspólnoty!

„Log in love – zaloguj się do wspólnoty” to hasło drugiej edycji wielkopostnych rekolekcji internetowych, których celem jest stworzenie wzajemnej przestrzeni inspiracji dla młodzieży. Autorami codziennych rozważań będą młodzi i duszpasterze z dekanatów Archidiecezji Krakowskiej, którzy dzieląc się swoim doświadczeniem pracy w parafiach, poruszą tematy dotyczące pracy, przyjaźni, rodziny, wiary czy przyszłości.

Ubiegłoroczne rekolekcje „Log in love – zaloguj się do miłości” okazały się projektem, który w wielu uczestnikach rozważań wzbudził chęć obdarowywania i przyjmowania prawdziwej miłości w każdej sferze codziennego życia – Rozważania komentowało wiele osób, mieliśmy głosy, że po ich zakończeniu „czegoś brakowało”. Niezwykle cenne było to, że choć z większością osób się nie znaliśmy, to wspólnie motywowaliśmy się do tego, by stać się choć odrobinę lepszymi – mówi Zofia Świerczyńska, jedna z współprowadzących rekolekcje.

Chcąc kontynuować to doświadczenie, pomysłodawcy rekolekcji zaprosili do tworzenia rozważań młodzież i duszpasterzy z dekanatów Archidiecezji Krakowskiej – Podczas pierwszych rekolekcji zauważyliśmy, że zbudowały one niezwykłą wspólnotę, dlatego w tym roku postanowiliśmy poszerzyć tę przestrzeń o naszą diecezjalną wspólnotę ludzi młodych, pełnych świeżych pomysłów, spojrzeń, wyznających te same wartości – wyjaśnia ks. Łukasz Michalczewski, Duszpasterz Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i pomysłodawca rekolekcji.

Każdego dnia na portalu misericors.org publikowane będą rozważania przygotowane przez młodych z poszczególnych dekanatów archidiecezji, wraz z zachętą do dzielenia się własnymi doświadczeniami. Na koniec dnia, przedstawione zostanie krótkie podsumowanie wraz z inspirującym cytatem. – W naszym zabieganiu często nie zauważamy jak bardzo potrzebujemy drugiego człowieka, by spojrzeć na swoje życie z nieco innej perspektywy. Rekolekcje tworzone przez tak różne środowiska, przedstawione w formie dostępnej dla każdego, są do tego niezwykłą okazją – wyjaśnia Paulina Lenart, współprowadząca rekolekcje.

Reklama

Dodatkowym elementem towarzyszącym rekolekcjom będzie prezentacja działalności młodzieży dekanatów, która ma za zadanie zainspirować innych do budowania i tworzenia wspólnot młodzieżowych w swoich parafiach, podać pomysły na nowe inicjatywy i zintegrować młodzież archidiecezji – W młodych tkwi ogromny potencjał i czasem potrzeba tylko stworzyć okazję do tego, by go pokazać. Bardzo cenne jest dla nas doświadczenie młodzieży z dekanatów, szczególnie w świecie, który jest świadkiem oziębiania miłości jak pisze papież Franciszek w liście na Wielki Post. Potrzebny nam jest czas zatrzymania, refleksji oraz zapytania się samego siebie: jaka jest moja miłość? Te kolejne internetowe rekolekcje nam to gwarantują! – dodaje ks. Łukasz Michalczewski.

Rekolekcje będą publikowane codziennie przez okres Wielkiego Postu na portalu misericors.org oraz Facebookowych kanałach Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Fundacji Misericors.

2018-02-15 09:01

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Odnaleźć oazę przy parafii

2020-08-05 07:21

Niedziela sosnowiecka 32/2020, str. I

Archiwum uczestników oazy

Uczestnicy rekolekcji wakacyjnych

Wakacyjne wyjazdy Ruchu Światło-Życie, czyli popularne oazy, są jednym ze znaków rozpoznawczych i ważnym momentem formacji członków ruchu. Jak zorganizować je w dobie pandemii? A jeśli nie da się, to czy można całkowicie odpuścić wakacyjną pracę z dziećmi i młodzieżą?

Więcej ...

PRENUMERATA TYGODNIKA KATOLICKIEGO „NIEDZIELA”

Bożena Sztajner/Niedziela

Więcej ...

GIS: wypoczywający online sprawdzają czystość kąpielisk, w te wakacje ponad pół miliona odsłon

2020-08-09 08:00

Graziako

Ponad pół miliona razy wypoczywający sprawdzali w te wakacje czystość kąpielisk za pośrednictwem serwisu internetowego Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Rzecznik GIS Jan Bondar przypomina, by wypoczywając nad wodą, pamiętać o maseczkach i dystansie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Zmarł śp. ks. prof. dr hab. Henryk Szmulewicz

W diecezjach

Zmarł śp. ks. prof. dr hab. Henryk Szmulewicz

Abp Gądecki apeluje o stworzenie możliwości przyjmowania...

Kościół

Abp Gądecki apeluje o stworzenie możliwości przyjmowania...

Kiedy jesteś, Panie?

Kiedy jesteś, Panie?

Odpust Porcjunkuli

Święta i uroczystości

Odpust Porcjunkuli

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Orzech pozdrawia pielgrzymów 40. PPW

Niedziela Wrocławska

Orzech pozdrawia pielgrzymów 40. PPW

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

Kościół

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

Szumowski: wprowadzamy dodatkowe obostrzenia i rygory

Wiadomości

Szumowski: wprowadzamy dodatkowe obostrzenia i rygory