Reklama

Anna Buchar

Konferencja "Duch Pana Boga nade mną"

2018-02-26 17:02

Anna Buchar

Eucharystie, uwielbienia, sesje, panele dyskusyjne - za nami dwudniowa konferencja ,,Duch Pana Boga nade mną" zorganizowana przez inicjatywę ,,Aby byli jedno" we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Ulf Ekman, Andrzej Sionek, bp Andrzej Siemieniewski, o. bp. Jacek Kiciński, to najważniejsi goście konferencji. W weekendowym spotkaniu udział wzięło ok. 700 osób. Pierwszy dzień konferencji rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego, który w homilii mówił o inicjatywie zrodzonej w środowisku niemieckich chrześcijan: ,,Europe shall be saved” („Europa może być zbawiona”). Po Mszy św. i uwielbieniu rozpoczęły się sesje prowadzone przez Ulfa Ekmana (szwedzkiego teologa, miusjonarza i etnografa, założyciela Kościoła Słowo Boże) i Andrzeja Sionka (dyrektora Katolickiego Stowarzyszenia "En Christo").

Zobacz zdjęcia: Konferencja Duch Pana Boga nade mną
Drugi dzień spotkania to przede wszystkim panel dyskusyjny poprowadzony przez Marcina Jakimowicza. Wspólnie z Ulfem Ekmanem, Andrzejem Sionkiem, o. Norbertem Oczkowskim OP oraz Ewą i Marcinem Widera z Fundacji 24/7 rozmawiano m.in. o prześladowaniu chrześcijan, o krytyce, którą doświadczają ludzie ze środowisk charyzmatycznych, oraz o cierpieniu, które nie pochdozi od Boga. Weekendowe spotkanie zakończyła Eucharystia, której przewodniczył o. bp. Jacek Kiciński, z udziałem bp. Andrzeja Siemieniewskiego oraz ks. Mariusza Rosika. Więcej o konferencji ,,Duch Pana Boga nade mną" w papierowym wydaniu ,,Niedzieli Wrocławskiej".

Anna Buchar
Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem
Tagi:
konferencja

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Bł. Edmund  Bojanowski w Częstochowie

Bł. Edmund Bojanowski w Częstochowie

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Patriotyzm z Polakami

Patriotyzm z Polakami

Pięknie jest być starszym

Pięknie jest być starszym

"Spotkanie z Niedzielą"

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Plakaty

Plakaty

"Spiżarnia Caritas" w Głogowie.

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem