Reklama

Wojciech Mścichowski
Konkurs na najładniesze nakrycie do śniadania wielkanocnego

Hotelarstwo, to wdzięczny zawód

2018-03-26 18:28

Wojciech Mścichowski

Szkoły Specjalne – placówki oświatowe, w których dzieci i młodzież o pewnej niesprawności fizycznej, bądź umysłowej adaptują uczniów do samodzielnej egzystencji, integrują ze społeczeństwem, przygotowują do zawodu. Jednym z punktów bogatego programu dydaktycznego, są turnieje i konkursy organizowane przez dyrekcje szkół.

Do takich zaliczyć trzeba, tym razem w branży hotelarskiej woj. śląskiego Międzyszkolny Konkurs „Najsprawniejszy w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej”, w tym roku organizowany przez Katolicką Branżową Szkołę I Stopnia Specjalną Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Antoniego z Padwy w Częstochowie, wraz z częstochowskim hotelem „Ibis”.

Tegoroczny finał, z udziałem 6 szkół z woj. śląskiego odbył się 26 marca w pomieszczeniach hotelowych, dzięki uprzejmości i otwartości na kontakty z młodzieżą dyrektora hotelu Anny Jach-Koterba oraz wielkiego zaangażowania dyr. Jolanty Wróblewskiej ze Szkół Specjalnych SPSK i poparciu dyr. Wioletty Błasiak.

Reklama

Młodzi adepci sztuki hotelarskiej rywalizowali w przygotowaniu i posprzątaniu pokoju hotelowego oraz nakryciu stołu do śniadania wielkanocnego.

Profesjonalne jury, z udziałem m.in. prezesa SPSK Marii Chodkiewicz i przedstawiciela Kuratorium wojewódzkiego oceniało estetykę przygotowanego pokoju, dbałość o należyte wyposażenie, a także ustawienie zastawy stołowej i dekoracje stołu.

Trzeba dodać, że współpraca hotelu „Ibis” ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkół Katolickich trwa od ponad 10 lat, przynosząc obopólne korzyści w postaci praktyk zawodowych uczniów, a w przyszłości pozyskiwania przez hotel dobrze przygotowanej kadry pomocniczej.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji, tegorocznym laureatem został Zespół Szkół Specjalnych w Gliwicach, w składzie Natalia Kolus i Magdalena Styrna wraz z opiekunami: Małgorzata Wolska i Bożena Tomaszewska. II m. Katolicka Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna SPSK w Częstochowie w skladzie Adrian Gawroński i Patryk Borecki, opiekun Agnieszka Krawczyk, III m. Zespół Szkół i Placówek Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Zawierciu, w składzie Karolina Paciej i Adam Dawidowski, opiekun Anna Musialik. Wyróżniono ponadto Szkoły Specjalne w Żorach, Zabrzu, Dąbrowie Górniczej.

Zobacz zdjęcia: Konkurs na nasprawniejszego pracownika branży hotelarskiej

Wszyscy otrzymali wyróżnienia i nagrody, w tym laureaci zaproszenia do udziału w uroczystej kolacji oraz noclegu w reprezentacyjnych pomieszczeniach Hotelu.

Obserwując zmagania konkursowe, wielkie zaangażowanie i osobisty wdzięk uczestników, można stwierdzić, że Pan Bóg właśnie tę grupę ludzi obdarzył szczególnymi talentami, formując z nich materiał na wartościowych pracowników w wymagającej wielkiego wyczucia i poświęcenia służbie hotelarskiej.

Tagi:
szkoła konkurs

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Temat numeru 43/2019

w perspektywie nieba • koniec czy nowy początek?

Jan Paweł II zawsze był z nami

Jan Paweł II zawsze był z nami

Misja specjalna Kościoła

Misja specjalna Kościoła

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Z innej perspektywy

Z innej perspektywy

Wzajemne wsparcie

Wzajemne wsparcie

Noc czuwania

Noc czuwania

Dziekan Roty Rzymskiej w Częstochowie

Dziekan Roty Rzymskiej w Częstochowie

Prelekcja nt. Cudu Eucharystycznego w Legnicy.

Prelekcja nt. Cudu Eucharystycznego w Legnicy.

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem