Reklama

Wojciech Mścichowski
Konkurs na najładniesze nakrycie do śniadania wielkanocnego

Hotelarstwo, to wdzięczny zawód

2018-03-26 18:28

Wojciech Mścichowski

Szkoły Specjalne – placówki oświatowe, w których dzieci i młodzież o pewnej niesprawności fizycznej, bądź umysłowej adaptują uczniów do samodzielnej egzystencji, integrują ze społeczeństwem, przygotowują do zawodu. Jednym z punktów bogatego programu dydaktycznego, są turnieje i konkursy organizowane przez dyrekcje szkół.

Do takich zaliczyć trzeba, tym razem w branży hotelarskiej woj. śląskiego Międzyszkolny Konkurs „Najsprawniejszy w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej”, w tym roku organizowany przez Katolicką Branżową Szkołę I Stopnia Specjalną Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Antoniego z Padwy w Częstochowie, wraz z częstochowskim hotelem „Ibis”.

Tegoroczny finał, z udziałem 6 szkół z woj. śląskiego odbył się 26 marca w pomieszczeniach hotelowych, dzięki uprzejmości i otwartości na kontakty z młodzieżą dyrektora hotelu Anny Jach-Koterba oraz wielkiego zaangażowania dyr. Jolanty Wróblewskiej ze Szkół Specjalnych SPSK i poparciu dyr. Wioletty Błasiak.

Reklama

Młodzi adepci sztuki hotelarskiej rywalizowali w przygotowaniu i posprzątaniu pokoju hotelowego oraz nakryciu stołu do śniadania wielkanocnego.

Profesjonalne jury, z udziałem m.in. prezesa SPSK Marii Chodkiewicz i przedstawiciela Kuratorium wojewódzkiego oceniało estetykę przygotowanego pokoju, dbałość o należyte wyposażenie, a także ustawienie zastawy stołowej i dekoracje stołu.

Trzeba dodać, że współpraca hotelu „Ibis” ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkół Katolickich trwa od ponad 10 lat, przynosząc obopólne korzyści w postaci praktyk zawodowych uczniów, a w przyszłości pozyskiwania przez hotel dobrze przygotowanej kadry pomocniczej.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji, tegorocznym laureatem został Zespół Szkół Specjalnych w Gliwicach, w składzie Natalia Kolus i Magdalena Styrna wraz z opiekunami: Małgorzata Wolska i Bożena Tomaszewska. II m. Katolicka Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna SPSK w Częstochowie w skladzie Adrian Gawroński i Patryk Borecki, opiekun Agnieszka Krawczyk, III m. Zespół Szkół i Placówek Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Zawierciu, w składzie Karolina Paciej i Adam Dawidowski, opiekun Anna Musialik. Wyróżniono ponadto Szkoły Specjalne w Żorach, Zabrzu, Dąbrowie Górniczej.

Zobacz zdjęcia: Konkurs na nasprawniejszego pracownika branży hotelarskiej

Wszyscy otrzymali wyróżnienia i nagrody, w tym laureaci zaproszenia do udziału w uroczystej kolacji oraz noclegu w reprezentacyjnych pomieszczeniach Hotelu.

Obserwując zmagania konkursowe, wielkie zaangażowanie i osobisty wdzięk uczestników, można stwierdzić, że Pan Bóg właśnie tę grupę ludzi obdarzył szczególnymi talentami, formując z nich materiał na wartościowych pracowników w wymagającej wielkiego wyczucia i poświęcenia służbie hotelarskiej.

Tagi:
szkoła konkurs

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Sztandar dla strażaków z Będzina

Sztandar dla strażaków z Będzina

Wstańcie, chodźmy

Wstańcie, chodźmy

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry”

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry”

"Wstańcie, chodźmy..."

Potrzebujemy siebie nawzajem

Potrzebujemy siebie nawzajem

Młodzi kochający Teatr

Młodzi kochający Teatr

Proboszcz Roku Dolnego Śląska

Proboszcz Roku Dolnego Śląska

Bp Ignacy Dec uhonorowany  tytułem doktora honoris causa Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu

Bp Ignacy Dec uhonorowany tytułem doktora honoris causa Papieskiego Wydziału...

Klaretyńskie Dni Młodych 2019

Klaretyńskie Dni Młodych 2019

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem