Reklama

Niedziela Częstochowska

Hotelarstwo, to wdzięczny zawód

2018-03-26 18:28

Wojciech Mścichowski

Konkurs na najładniesze nakrycie do śniadania wielkanocnego

Szkoły Specjalne – placówki oświatowe, w których dzieci i młodzież o pewnej niesprawności fizycznej, bądź umysłowej adaptują uczniów do samodzielnej egzystencji, integrują ze społeczeństwem, przygotowują do zawodu. Jednym z punktów bogatego programu dydaktycznego, są turnieje i konkursy organizowane przez dyrekcje szkół.

Do takich zaliczyć trzeba, tym razem w branży hotelarskiej woj. śląskiego Międzyszkolny Konkurs „Najsprawniejszy w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej”, w tym roku organizowany przez Katolicką Branżową Szkołę I Stopnia Specjalną Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Antoniego z Padwy w Częstochowie, wraz z częstochowskim hotelem „Ibis”.

Tegoroczny finał, z udziałem 6 szkół z woj. śląskiego odbył się 26 marca w pomieszczeniach hotelowych, dzięki uprzejmości i otwartości na kontakty z młodzieżą dyrektora hotelu Anny Jach-Koterba oraz wielkiego zaangażowania dyr. Jolanty Wróblewskiej ze Szkół Specjalnych SPSK i poparciu dyr. Wioletty Błasiak.

Reklama

Młodzi adepci sztuki hotelarskiej rywalizowali w przygotowaniu i posprzątaniu pokoju hotelowego oraz nakryciu stołu do śniadania wielkanocnego.

Profesjonalne jury, z udziałem m.in. prezesa SPSK Marii Chodkiewicz i przedstawiciela Kuratorium wojewódzkiego oceniało estetykę przygotowanego pokoju, dbałość o należyte wyposażenie, a także ustawienie zastawy stołowej i dekoracje stołu.

Trzeba dodać, że współpraca hotelu „Ibis” ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkół Katolickich trwa od ponad 10 lat, przynosząc obopólne korzyści w postaci praktyk zawodowych uczniów, a w przyszłości pozyskiwania przez hotel dobrze przygotowanej kadry pomocniczej.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji, tegorocznym laureatem został Zespół Szkół Specjalnych w Gliwicach, w składzie Natalia Kolus i Magdalena Styrna wraz z opiekunami: Małgorzata Wolska i Bożena Tomaszewska. II m. Katolicka Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna SPSK w Częstochowie w skladzie Adrian Gawroński i Patryk Borecki, opiekun Agnieszka Krawczyk, III m. Zespół Szkół i Placówek Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Zawierciu, w składzie Karolina Paciej i Adam Dawidowski, opiekun Anna Musialik. Wyróżniono ponadto Szkoły Specjalne w Żorach, Zabrzu, Dąbrowie Górniczej.

Zobacz zdjęcia: Konkurs na nasprawniejszego pracownika branży hotelarskiej

Wszyscy otrzymali wyróżnienia i nagrody, w tym laureaci zaproszenia do udziału w uroczystej kolacji oraz noclegu w reprezentacyjnych pomieszczeniach Hotelu.

Obserwując zmagania konkursowe, wielkie zaangażowanie i osobisty wdzięk uczestników, można stwierdzić, że Pan Bóg właśnie tę grupę ludzi obdarzył szczególnymi talentami, formując z nich materiał na wartościowych pracowników w wymagającej wielkiego wyczucia i poświęcenia służbie hotelarskiej.

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Katowice: nowy dokument Rady Społecznej przy metropolicie katowickim

2020-01-17 07:20

Episkopat.pl

abp Wiktor Skworc

W dokumencie będącym podsumowaniem zebrania z 10 stycznia 2020 roku członkowie Rady wsparli apel metropolity katowickiego odnośnie do obowiązkowych zajęć szkolnych z religii lub etyki. Wyrazili też solidarność z prof. Ewą Budzyńską.

Więcej ...

Trump na Marszu dla Życia: każde dziecko jest bezcennym i świętym darem Boga

2020-01-24 19:38

Wikipedia

Każde dziecko jest bezcennym i świętym darem Boga - mówił prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przemawiając podczas 47. Marszu dla Życia w Waszyngtonie.

Więcej ...

Jedność imieniem Boga

2020-01-24 22:43

ks. Wojciech Kania

Bp Nitkiewicz: Mamy tutaj przed oczyma wzór jedności, jakim jest Najświętsza Trójca oraz Niebieskie Jeruzalem, jedności, której fundament stanowi miłość. Nie musimy odkrywać niczego nowego. Miłość połączona z modlitwą wystarczy.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zawód podwyższonego ryzyka

Wiadomości

Zawód podwyższonego ryzyka

Jej misja trwa

Wiara

Jej misja trwa

W Niepokalanowie trwa wielka ekspiacja za grzechy przeciwko...

Polska

W Niepokalanowie trwa wielka ekspiacja za grzechy przeciwko...

Dlaczego chrzcimy dzieci, a nie dorosłych?

Kościół

Dlaczego chrzcimy dzieci, a nie dorosłych?

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...

Kościół

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...

Medjugorie. Miejsce objawienia... Kościoła

Kościół

Medjugorie. Miejsce objawienia... Kościoła

Rzecznik Episkopatu: abp Lenga nie reprezentuje Kościoła...

Kościół

Rzecznik Episkopatu: abp Lenga nie reprezentuje Kościoła...

"Szczęść Boże" czy... "Niech będzie pochwalony Jezus...

Dosyć obrażania papieża Franciszka przez katolików

Kościół

Dosyć obrażania papieża Franciszka przez katolików