Reklama

Stróża

Dni Papieskie

Niedziela lubelska 47/2004

W Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróży zakończyły się obchody Dni Papieskich, zorganizowanych dla uczczenia 26. rocznicy pontyfikatu Patrona szkoły. Rozpoczęto je 10 października uroczystą Mszą św. w kościele parafialnym w Stróży.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Rowerem do Papieża” to spotkanie młodzieży z uczestnikami pielgrzymki rowerowej do Rzymu do Ojca Świętego, które odbyło się 11 października. Swoimi wrażeniami dzielili się pielgrzymi: Tadeusz Bartoś i Krzysztof Kozłowski. Po tym spotkaniu odbyły się mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym. Następnego dnia otwarto wystawę pt. Życie i dzieło Papieża Jana Pawła II. Kulminacyjnym punktem obchodów była konferencja na temat: Rodzina silna Bogiem - kraj silny rodziną, która odbyła się 15 października. Perfekcją w przygotowaniu konferencji popisała się cała szkoła, a szczególnie młodzież. Podczas tego spotkania młodzi gimnazjaliści wygłosili pięć referatów. Katarzyna Tymińska mówiła o rodzinie w nauczaniu Jana Pawła II, Emilia Skrzyńska przedstawiła referat Rodzina jako społeczność religijna. Temat o małżeństwie jako wspólnocie całego życia omówiła Renata Rzepka, zaś Ewelina Boczek dzieliła się refleksjami nt. Małżeństwo i rodzina we wspólnocie Kościoła. Eucharystia a rodzina chrześcijańska - opracowanie przedstawione przez Łukasza Graba zakończyło uczniowskie rozważania. Podczas gdy młodzi mówcy przedstawiali swoje kwestie, zgromadzeni na sali uczniowie zachowywali się z godną podziwu powagą. Przybyli goście przysłuchiwali się tym dojrzałym wystąpieniom. Tę część uroczystości można śmiało określić mianem lekcji przygotowania do życia w rodzinie. Umiejętna praca nauczycieli i zaangażowanie młodych dało nadspodziewanie zaskakujące wyniki. Konferencję podsumował nauczyciel historii, Piotr Goch, który, parafrazując wypowiedź Ojca Świętego, stwierdził: „jeżeli rodziny są silne Bogiem, to kraj jest silny takimi rodzinami”. Nawiązując do przedstawionych referatów głos zabrali goście: Senator RP prof. Adam Biela, prof. Jerzy Plis oraz proboszcz, ks. kan. Jan Kalinowski. Następnym punktem programu było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego na projekt sztandaru dla Gimnazjum w Stróży. Zwyciężczynią została Dominika Piątek.
Do „Dni Papieskich” włączono obchody Dnia Nauczyciela. Dwie nauczycielki, Beata Latos i Agnieszka Mucek otrzymały nominację na nauczyciela mianowanego. Wielu nauczycieli i pracowników otrzymało nagrody dyrektora szkoły, Jerzego Misiaka. Wójt Mirosław Chapski przyznał Paulinie Gawlik, najlepszej uczennicy w szkole, stypendium naukowe. Wyróżniono też młodych gimnazjalistów medalami i dyplomami za osiągnięcia sportowe.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2004-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Kanada: sprawca strzelaniny w szkole to zaburzony mężczyzna, któremu wydawało się, że jest kobietą

2026-02-12 07:30
ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Adobe Stock

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Sprawcą wtorkowej strzelaniny w szkole w Tumbler Ridge był 18-letni mężczyzna z zaburzeniami psychicznymi – poinformowała w środę kanadyjska policja, cytowana przez agencję Reutera.

Więcej ...

Michele Ferrero. Twórca globalnego giganta branży słodyczy sukces zawdzięcza Matce Bożej z Lourdes

2026-02-12 08:48

Adobe Stock

Myślisz, że złote opakowanie Ferrero Rocher to tylko marketingowy chwyt? Za sukcesem najpopularniejszej praliny świata stoi żarliwa wiara i obietnica złożona Niepokalanej. Poznaj historię Michele Ferrero, który udowodnił, że bez Maryi nie da się zbudować prawdziwego imperium.

Więcej ...

Kard. Edmund Dalbor – pierwszy Prymas Polski niepodległej

2026-02-12 19:04
Kard. Edmund Dalbor - pierwszy Prymas Polski po odzyskaniu niepodległości

Konkatedra w Ostrowie Wielkopolskim

Kard. Edmund Dalbor - pierwszy Prymas Polski po odzyskaniu niepodległości

„Zmartwychwstanie Polski w życiu Kardynała najgłębszą było radością, spełnieniem najserdeczniejszych pragnień, nagrodą za wszelkie trudy i cierpienia” - tak w mowie pogrzebowej mówił o Edmundzie Dalborze jego wieloletni przyjaciel bp Stanisław Adamski. 13 lutego 1926 roku zmarł pierwszy Prymas Polski odrodzonej po zaborach.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Opublikowano raport komisji ws. diecezji sosnowieckiej

Kościół

Opublikowano raport komisji ws. diecezji sosnowieckiej

Nowenna na dobre przeżycie Wielkiego Postu

Wiara

Nowenna na dobre przeżycie Wielkiego Postu

Michele Ferrero. Twórca globalnego giganta branży...

Wiara

Michele Ferrero. Twórca globalnego giganta branży...

Jezus nie pozwala uczniom rozgłaszać Jego obecności

Wiara

Jezus nie pozwala uczniom rozgłaszać Jego obecności

Oświadczenie ks. Teodora Sawielewicza: Przepraszam...

Kościół

Oświadczenie ks. Teodora Sawielewicza: Przepraszam...

Kwestia Komunii św. na rękę budzi w Polsce wiele...

Wiara

Kwestia Komunii św. na rękę budzi w Polsce wiele...

Wiadomości

"Spalić kościoły, połamać krzyże". Skandal na finale...

Tragiczna śmierć proboszcza w drodze na wizytę...

Kościół

Tragiczna śmierć proboszcza w drodze na wizytę...

Nowenna do Matki Bożej z Lourdes

Wiara

Nowenna do Matki Bożej z Lourdes