Reklama

Piotr Drzewiecki

Ostatnia prosta do Lednicy

2018-05-14 17:36

Anna Przewoźnik

2 czerwca br. odbędzie się już XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000, gromadzące każdego roku kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi.

Młodzi przedstawiciele Wspólnoty Lednickiej Agnieszka, Adam, Łukasz, Mateusz na czele z o. Wojciechem Prusem, duszpasterzem Wspólnoty tradycyjnie (niespełna miesiąc przed wydarzeniem) przyjechali do Częstochowy, by zawierzyć się Matce Bożej, całą swoją wspólnotę, przede wszystkim Spotkanie Młodych.

- Od wielu już dni modlimy się za młodych ludzi, którzy przybędą na Lednicę. Bardzo pragniemy, żeby doświadczyli, iż Jest Ktoś, kto cieszy się nimi i troszczy o ich Jestem- podkreśla duszpasterz ruchu Lednickiego.

Reklama

Podczas czerwcowego spotkania uczestników prowadzić będzie słowo „Jestem”, synteza zapisanego przez ojca Jana Górę OP i powtarzanego za św. Janem Pawłem II zdania.

Tegoroczne Spotkanie będzie więc podróżą w głąb siebie, poszukiwaniem swojego „Jestem”. Chcemy doświadczyć tego jak patrzy na nas Jezus - zaznaczają młodzi.

Pomocą w odkrywaniu jak cenny Jestem w oczach Boga, będzie symbol tegorocznej Lednicy: Zwierciadło Prawdziwego Spojrzenia. To niewielka, polerowana blaszka, w której można się przejrzeć, jak w lustrze. A najistotniejszy jest w niej wygrawerowany obrys twarzy Jezusa.

Ostatnie kroki przed spotkaniem na polach Lednickich to zaproszenie przez organizatorów do podjęcia wyzwania. Pierwszy krok to stworzenie własnego plakatu! Każdy może stworzyć swój plakat opowiadający o swoim Jestem.

Zobacz także: Z Panem Bogiem na Lednicę

Drugi krok to jestem dobrym słowem. W drugim kroku organizatorzy zachęcają każdego do małych gestów życzliwości.

Hymnem tegorocznego spotkania Lednickiego jest utwór - „Ty jesteś drogą”.

Jako redakcja patronujemy wydarzeniu. Więcej o Spotkaniu Lednickim w Tygodniku Katolickim „Niedziela” nr 18. W dwumiesięczniku Moje Pismo „Tęcza” nr 5/6 o czerwcowym spotkaniu „Lednica Dzieciom”.

Tagi:
Lednica

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Proobronni

Proobronni

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Moc słowa

Moc słowa

Prezentacja nr 42/2019

Prezentacja nr 42/2019

Premiera Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Premiera Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Pogrzeb prof. Jana Szyszko

Pogrzeb prof. Jana Szyszko

Dzień Papieski na Jasnej Górze

Dzień Papieski na Jasnej Górze

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem