Reklama

Archiwum parafii

„Modlitwa zgiętych kolan” i 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę w parafii Gorzków – Trzebniów

Prowokacja świętych o świętość

2018-11-02 11:16

Beata Pieczykura

Zadali sobie pytania, po której stronie jesteśmy? Czy po stronie nieba, czy ziemi? Czy żyjemy dla Pana, czy dla samych siebie? Dla szczęścia wiecznego, czy dla satysfakcji w tej chwili? Czy naprawdę chcemy świętości? Jakie jest nasze przeznaczenie? Czym jest i gdzie znajduje się niebo? I dlatego dali się sprowokować świętym i razem z nimi powiedzieli: Świętość albo nic! Zachęceni słowami papieża Franciszka: „Warto, abyśmy dali się sprowokować świętym, którzy tutaj nie mieli półśrodków, a stamtąd nam «kibicują», abyśmy wybrali Boga, pokorę, łagodność, miłosierdzie, czystość, abyśmy bardziej pasjonowali się niebem niż ziemią”, i abp. Wacława Depo, spędzili wieczór 1 listopada ze świętymi. Od godz. 20 do 21.30 bowiem wspólnota parafii pw. św. Jana Berchmansa w Gorzkowie – Trzebniowie wraz ze swoim proboszczem ks. kan. Bogumiłem Kowalskim trwała na modlitwie przed Najświętszym Sakramencie w obecności w znaku relikwii św. Jana Berchmansa, św. Dominika Savio, św. Stanisława Kostki, św. Alojzego Gonzagi i św. Jana Pawła II. Tego dnia Nowenna Pompejańska w intencji odrodzenia wiary w Polsce, w intencji ojczyzny w 100-lecie odzyskania niepodległości, która jest odmawiana w parafii od 19 września, zakończy się 11 listopada, była połączona z prośbą o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne zanoszoną do Pana żniwa w każdy pierwszy czwartek miesiąca jako odpowiedź na inicjatywę abp. Wacława Depo, który zaprasza do „Modlitwy zgiętych kolan”.

W uroczystość Wszystkich Świętych zebrani na modlitwie otwarli swe serca na miłość Boga i Jego moc, zapragnęli zobaczyć świat od Jego strony, tak jak mówił Arcybiskup Wacław: – Trzeba, aby człowiek uwierzył Bogu, aby uwierzył w wystarczającą miarę łaski Bożej dla nas. Świętość bowiem jest upodobnieniem się do Chrystusa poprzez codzienną wierność. Świętość to wierność w codzienności. Nie lękajmy się być świętymi, którzy mają odwagę zmieniać ten świat na bardziej ludzki, czyli zgodny z zamysłem Boga.

Tagi:
Wszystkich Świętych

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

„NIEDZIELA

„NIEDZIELA" JUTRA

Marszałek senatu w Częstochowie

Marszałek senatu w Częstochowie

Bitwa pod Małogoszczem

Bitwa pod Małogoszczem

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

Święty Krzyż

Święty Krzyż

Zawód z misją

Zawód z misją

Zebranie Walne Federacji Organizacji Polskich Pancerniaków ( FOPP) w żagańskiej Sali Tradycji Czarnej Dywizji.

Zebranie Walne Federacji Organizacji Polskich Pancerniaków ( FOPP) w...

Wrocławskie uroczystości 80. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę i Międzynarodowego Dnia Sybiraka

Wrocławskie uroczystości 80. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na...

Inauguracja projektu remontu poaugustiańskiego klasztoru w Żaganiu

Inauguracja projektu remontu poaugustiańskiego klasztoru w Żaganiu

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem