Reklama

Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie

Nie możemy nie głosić

Głoszenie Dobrej Nowiny daje każdemu człowiekowi wielką radość. Tej radości doświadcza także Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie. Diakonia ewangelizacji po długiej nieobecności w naszej diecezji odrodziła się w 2000 r., a jej pierwszym moderatorem został ks. Jacek Golombek, którego w 2004 r. zastąpił ks. Adrian Put.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wszyscy chrześcijanie są powołani do głoszenia orędzia zbawienia, szczególnie zaś każdy ewangelizator powinien przyjąć do swego serca i zacząć żyć słowami Jezusa: „Idźcie i czyńcie uczniów”. To właśnie stara się czynić diakonia ewangelizacji. Pierwszym dziełem, jakiego się podjęliśmy, były rekolekcje oparte na tajemnicach światła prowadzone przez ks. Dariusza Gronowskiego w lutym 2004 r. w Paradyżu. W tym roku, w dniach 6-11 lutego, przeprowadziliśmy Oazę Rekolekcyjną Animatorów Ewangelizacji (ORAE) również w Paradyżu. Była to pierwsza próba zorganizowania tego typu rekolekcji w naszej diecezji. Rekolekcje trwały 4 dni, a prowadził je nasz moderator - ks. Adrian Put wraz z dwójką profesjonalnie do tego przygotowanych animatorów ewangelizacji: Piotrem Sową i Mariuszem Marcinkowskim.
W rekolekcjach uczestniczyło kilkanaście osób z różnym doświadczeniem ewangelizacyjnym. Celem ORAE było przygotowanie nas do ewangelizacji indywidualnej i do tworzenia własnych grup formacyjnych. Czas rekolekcji był trudny i bardzo wymagający, ale jednocześnie piękny.
Z wielkim zaangażowaniem i pragnieniem w sercach przeżywaliśmy katechezy, seminaria ewangelizacji i szkołę apostolską, by jak najlepiej przygotować się do głoszenia Dobrej Nowiny. Trzy dni trwały intensywne przygotowania do ewangelizacji, byśmy ostatniego dnia mogli wyruszyć do mieszkańców Międzyrzecza z orędziem Chrystusa. To były niesamowite doświadczenia, kiedy z zapałem szliśmy na ulice miasta, by dzielić się swoją radością ze spotkania z Jezusem i doświadczeniem Bożej miłości. Bóg błogosławił nam w tym czasie. Na koniec rekolekcji pytałam niektórych uczestników, jak przeżywali ten czas? Oto kilka wypowiedzi: „Rekolekcje dały mi wiedzę teoretyczną, upewniły mnie w przekonaniu, że należy głosić innym Chrystusa i pozwoliły nabyć pierwszego doświadczenia” (Leszek); „Rekolekcje dały mi wiarę w to, że wszystko jest możliwe, wiem, że teraz będę z większą odwagą głosił” (Piotr); „Przez czas rekolekcji pogłębiłem poczucie wspólnoty, poczułem, jak Jezus przytulił swoje serce do mojego” (Darek). Dla mnie osobiście była to niesamowita lekcja pokory i próba wiary. Nasi animatorzy podkreślali fakt, że najważniejsze jest odkrycie Boga w drugim człowieku oraz to, że w ewangelizacji potrzebny jest dynamizm i praktyczne metody idące w parze z Magisterium Kościoła. Jesteśmy pełni radości, zapału i nadziei, ale przede wszystkim Bożej miłości, którą pragniemy się dzielić. Czas zweryfikuje wszystko, ale wiemy jedno: Bóg nas kocha i tego nie możemy zostawić dla siebie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2005-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Potrzebujemy światła i odwagi Ducha Świętego

2024-05-19 16:47
Podpisanie dekretu otwierającego II Synod Archidiecezji Wrocławskiej.

Tomasz Lewandowski

Podpisanie dekretu otwierającego II Synod Archidiecezji Wrocławskiej.

Po podpisaniu przez abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego, dokumentów rozpoczynających II Synod Archidiecezji Wrocławskiej rozpoczęła się Eucharystia.

Więcej ...

Odnaleźć człowieka

Niedziela toruńska 33/2016, str. 7-8

Anna Głos

Za pierwsze zarobione pieniądze nabyć butelkę kosztownego alkoholu. Po pracy wypić piwo, oglądając jednocześnie jego reklamy ze sympatycznymi zwierzakami. Na weselu podać wódkę, bo tak zarządziły mama z teściową. Opić narodziny pierwszego syna i wnuka. Niektórzy nazywają to tradycją.

Więcej ...

Prof. Tomkiewicz: Jako naród nosimy rany stanowiące część tożsamości

2024-05-20 10:19

Adobe Stock

Skutki doznanych zbrodni wojennych to rany, które w sobie jako naród nosimy, ale które są też częścią naszej tożsamości. One nas tworzą, to doświadczenia naszych przodków - powiedziała portalowi Polskifr.fr prof. Monika Tomkiewicz, badacz z warszawskiego Instytutu Pamięci Narodowej. 20 maja przypada 82. rocznica mało znanej zbrodni w Święcianach.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Proszę Cię, Panie, o łaskę bycia zawsze świadomym ceny...

Wiara

Proszę Cię, Panie, o łaskę bycia zawsze świadomym ceny...

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Kościół

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

#PodcastUmajony (odcinek 20.): Odkurzyłeś już?

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 20.): Odkurzyłeś już?

Moc Ducha w Kościele

Wiara

Moc Ducha w Kościele

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Hiobowe wieści dla katechetów

Wiadomości

Hiobowe wieści dla katechetów

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj