Reklama

Piotr Drzewiecki

Katechezy dla młodych

Dajcie się prowadzić miłości Chrystusa!

2019-01-25 10:27

Piotr Drzewiecki

Kolejny dzień pobytu młodzieży na Światowych Dniach Młodzieży rozpoczął się od śniadania, po czym młodzi udali się na miejsce katechez, by odbyć drugą część triduum katechetycznego przygotowanego przez biskupów polskich.

W gimnazjum Grenalo z polską młodzieżą spotkał się abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. W katechezie odniósł się do drugiej części hasła ŚDM w Panamie: „służebnica Pańska, zaś podczas Mszy św. dla grupy ponad tysiąca Polaków wyjaśniał tajemnice miłości Boga do człowieka.

Zobacz zdjęcia: ŚDM: Katechezy dla młodych

– Tu jest Polska! Jest was tak dużo, że czuję się tutaj jak w Polsce. Niektórzy przybyli z daleka, ale czujemy się tu razem, bo jesteśmy zgromadzeni wokół Chrystusa – przywitał młodych metropolita. – Nikt nie na większej miłości, jak ktoś oddaje życie za przyjaciół swoich. Wy macie być odblaskiem miłości Boga w życiu (...) To samo Jezus mówi uczniom: będziecie sądzeni, poniżani, wielu z was zginie. Ale kto wytrwa do końca, będzie zbawiony. To trudna, ale piękna droga! Nie ma nic bardziej pięknego i szlachetnego niż miłość. Ta miłość, której nauczył nas Jezus. Ona często rodzi się w cierpieniu. Ale to na niej buduje się Kościół – przekonywał abp Jędraszewski.

Reklama

Następnie odniósł się do postaci młodej polskiej męczennicy Helenki Kmieć, która dokładnie 2 lata temu poniosła śmierć w Boliwii podczas misji. – Helenka kochała Boga, kochała ludzi, chciała założyć rodzinę i budować domowy Kościół. Niestety, męczeńska śmierć w Boliwii przeszkodziła jej planom. Ona pokazała, co to znaczy dawać z siebie pełnię radości... aż do końca. Jej postać i postawa życiowa jest nam dzisiaj bardzo bliska w dwa lata po jej śmierci (...) Poznajmy Jezusa nie teoretycznie, ale w głębi Jego miłości, która czasem przyjmuje kształt miłosierdzia, gdy pochyla się nad naszymi wypadkami i podnoszeniem się. Umierając wraz z Chrystusem dla grzechu i słabości, powstajemy do zmartwychwstania razem z Nim. Dajcie się prowadzić miłości Chrystusa! – zachęcał młodych abp Jędraszewski.

Po południu wszyscy młodzi przebywający w Panamie udali się na Cinta Costera, aby uczestniczyć w oficjalnym powitaniu papieża Franciszka na XXIV Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

Tagi:
ŚDM ŚDM w Panamie

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Proobronni

Proobronni

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na PWT we Wrocławiu

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na PWT we Wrocławiu

„Wieczory Maryjne – Katechezy z Janem Pawłem II

„Wieczory Maryjne – Katechezy z Janem Pawłem II

Obchody 25-lecia istnienia Centralnej Szkoły Państwowej Szkoły Pożarnej

Obchody 25-lecia istnienia Centralnej Szkoły Państwowej Szkoły Pożarnej

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem