Reklama

Jasna Góra

Żywy Różaniec na Jasnej Górze

W dniach 31 maja – 1 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium jak co roku przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Będzie to już VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czym jest wspólnota Żywego Różańca?

Żywy Różaniec to niezwykła wspólnota modlitwy i apostolstwa. Mogą do niej dołączyć wszyscy, którzy u boku Maryi chcą przemieniać świat modlitwą. W jaki sposób to się dzieje? Bardzo prosto. Żywy Różaniec tworzą róże/koła różańcowe. W róży znajduje się 20 osób, z których każda zobowiązuje się do codziennego odmawiania jednego dziesiątka różańca, rozważając w nim jedną tajemnicę różańcową (zmienianą co miesiąc). Dzięki temu róża codziennie odmawia cały różaniec.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Codzienny dziesiątek odmawiamy w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, czyli w intencjach, które wyznacza papież na dany miesiąc jako odpowiedź na różne wyzwania i trudności, przed którymi stoją wierni Kościoła i ludzie całego świata. Założycielką tego dzieła modlitwy jest sługa Boża Paulina Maria Jaricot. Dziś prawie w każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota Żywego Różańca, który ma też swoje stowarzyszenie zatwierdzone przez KEP.

Co będzie w programie pielgrzymki?

Pielgrzymkę będziemy przeżywać pod hasłem W mocy Ducha Świętego z Pauliną Jaricot. Czuwanie rozpocznie się w piątek 31 maja Apelem jasnogórskim w kaplicy cudownego obrazu, po którym nastąpi modlitewne czuwanie. Zakończymy je Eucharystią o godz. 23:00. W sobotę spotkanie rozpocznie się przed szczytem jasnogórskim o godz. 9:30. Oprócz wspólnej modlitwy będziemy mogli wysłuchać także konferencji ks. Bogdana Michalskiego. Medytację różańcową poprowadzi ks. Stanisław Szczepaniec. Nie zabraknie również świadectw o mocy Różańca. Pielgrzymkę zakończy uroczysta Msza święta o godz. 12:00, której przewodniczył będzie i wygłosi homilię abp Henryk Hoser SAC, wizytator apostolski w Medjugorje.

Wielka Nowenna Różańcowa

Podczas pielgrzymki uroczyście rozpoczniemy drugi rok Wielkiej Nowenny Różańcowej. Tematem przewodnim tego roku będzie duchowość sługi Bożej Pauliny M. Jaricot – założycielki Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

Reklama

Nowenna jest duchowym przygotowaniem przed jubileuszem 200-lecia powstania Żywego Różańca. Przez kolejnych dziewięć lat jako wspólnota Żywego Różańca chcemy nie tylko poznać duchowość naszej założycielki Pauliny Jaricot, ale przede wszystkim zobaczyć aktualność różańca w różnych dziedzinach naszego życia.

Ci, którzy wypraszają Boże łaski dla świata, są nieocenionym skarbem. Ich wytrwała modlitwa – często niewidoczna, ukryta, zanoszona w cichości serca – jest nie tylko miła Bogu, ale przede wszystkim jest umocnieniem całego Kościoła. Warto do nich dołączyć i modlić się wspólnie, a wspaniałą okazją do tego będzie VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę 31 maja – 1 czerwca 2019 r.

Podziel się:

Oceń:

0 -1
2019-05-09 09:17

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: modlitwa wdzięczności za Benedykta XVI

BPJG

W łączności z całym Kościołem w dniu pogrzebu papieża - seniora Jasna Góra trwa na modlitwie dziękczynnej za wielki dar kard. Josepha Ratzingera - papieża Benedykta XVI. Wspólnotowej Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej przewodniczył przełożony generalny Zakonu Paulinów. O. Arnold Chrapkowski podkreślił, że dziękujemy przede wszystkim za przykład jego wiary i miłości do Kościoła.

Więcej ...

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i orędowniczka Bożego Miłosierdzia

2024-04-18 06:42
Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia –
sanktuarium w
Krakowie-Łagiewnikach

Graziako

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach

Jan Paweł II beatyfikował siostrę Faustynę Kowalską 18 kwietnia 1993 roku w Rzymie.

Więcej ...

Radio TOK FM odpowie finansowo za język nienawiści

2024-04-19 13:50

Tomasz Zajda/fotolia.com

Urząd skarbowy ściągnie z kont należącego do Agory radia Tok FM 88 tys. złotych. To kara, jaką na stację nałożył przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za używanie języka nienawiści.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Wiara

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Św. Ekspedyt - dla żołnierzy i bezrobotnych

Św. Ekspedyt - dla żołnierzy i bezrobotnych

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

W „nowej”, antyklerykalnej Polsce aresztowano księdza

Kościół

W „nowej”, antyklerykalnej Polsce aresztowano księdza