Pod tym hasłem 18 maja, z racji 85. rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II, przy parafii Wniebowzięcia Matki Bożej w Ćmielowie została zorganizowana przez s. Mironę Żuk i jej uczniów dziecięca wystawa prac plastycznych i literackich. Uczestnikami tej wystawy byli uczniowie klas I-V ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ćmielowie. Głównym jej celem było rozbudzanie w młodym pokoleniu poczucia braterstwa i odpowiedzialności za przesłanie, jakie pozostawił nam nasz Wielki Rodak - Jan Paweł II. Każda praca została opatrzona myślą Papieża zaczerpniętą z przemówień wygłoszonych podczas pielgrzymek do Ojczyzny.
Wystawę mogli obejrzeć parafianie, gdyż została ona wystawiona w portyku kościoła.
W swoich pracach uczniowie ukazali naszego Wielkiego Rodaka jako orędownika pokoju, człowieka kochającego dzieci, dorosłych i przyrodę. Postać, która potrafiła gromadzić wokół siebie miliony ludzi z różnych krajów i kontynentów.
W listach uczniów często przewijała się myśl, by w swoich sercach mogli zatrzymać uczucia, jakie wyzwoliła w nich postać Jana Pawła II.
Wystawa ta wzbudziła zainteresowanie nie tylko wśród dzieci, młodzieży szkolnej, spodobała się również i dorosłym mieszkańcom. Wiele osób jeszcze raz przeżyło śmierć Papieża i przypomniało sobie Jego nauczanie i wizyty w Polsce.
Pomóż w rozwoju naszego portalu