Były występy zespołów muzycznych i tanecznych, zawody sportowe, spektakl teatralny. Sprzedawano chleb ze smalcem, ciasta, a także bułeczki z soli, skarbonki z gliny, ręcznie malowane kubki. Była loteria i aukcja prac szkolnych. Dochód został przeznaczony na działalność Ośrodka Hospicjum Domowe. Zajmuje się on opieką nad osobami dotkniętymi chorobą nowotworową w jej terminalnej fazie. Otacza też troską rodziny chorych oraz dzieci osierocone.
- Już drugi raz organizujemy akcję „Pola Nadziei” - powiedział ks. Andrzej Dziedziul, dyrektor Ośrodka Hospicjum Domowe. Wcześniej nie była to impreza o tak dużym zasięgu. Zaangażowało się w nią ok. 30 wykonawców, a także szkoły. W celu uwrażliwienia uczniów na potrzeby ludzi chorych prowadzone są prelekcje, organizowane konkursy i szkolenia dla kandydatów na wolontariuszy. W ub. r. Ośrodek Hospicjum Domowe miał kontakt ze 150 szkołami.
Akcja „Pola Nadziei” została zainaugurowana przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, która pomaga nieuleczalnie chorym na raka. W Polsce po raz pierwszy odbyła się w Krakowie w 1997 r. W tym roku do akcji przystąpiło 28 hospicjów z 25 miast. Akcja zaczyna się już jesienią roku poprzedniego. Na początku października sadzone są żonkile (od czasów starożytnych symbol nadziei na nowe życie) w znaczących miejscach miast. Wiosną, gdy kwiaty kwitną, rozdaje się je darczyńcom w podziękowaniu za okazane serce - modlitwę i ofiarę.
Pomóż w rozwoju naszego portalu