Reklama

Katarzyna Grygiel

W mocy Bożego Ducha

2019-05-28 09:26

Katarzyna Grygiel, koordynator festiwalu

W piątek 24 maja 2019 r. miało miejsce pierwsze w historii Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strojcu wydarzenie o charakterze muzyczno-religijnym. Był to Dekanalny Festiwal Piosenki Religijnej pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”.

Pomysł ten zrodził się podczas pieszej pielgrzymki z Praszki do Madonny Częstochowskiej, aby na nowo ożywić pragnienie śpiewania i grania Bogu. Zaproszono do strojeckiej placówki, wszystkie szkoły dekanatu praszkowskiego, by wspólnie chwalić Jezusa Zmartwychwstałego. Uczestników przywitała pani Dyrektor placówki Halina Kowalczyk, których łącznie przybyło 45 osób, reprezentujących szkoły: SP w Rudnikach, SP w Kowalach, SP w Cieciułowie, SP nr 2 z Praszki, SP nr 4 z Praszki i gospodarze z ZSP Strojec. Zmagania wykonawców oceniał Jury w składzie: p. Dalia Plewa – Sneka przewodnicząca, ks. Jan Kałdon – strojecki proboszcz i p. Gabriel Wyględacz. Festiwal przebiegał w następujący sposób. W I części wystąpili wykonawcy w kategoriach soliści klas I-IV, następnie soliści klas V-VIII i zespoły wokalne. Bezpośrednio po nich zaśpiewał dla nas trzy utwory ks. Jan Kałdon, po czym JURY udało się na obrady, a występujący na przerwę . Po niej nastąpiło podsumowanie Festiwalu i rozdanie dyplomów i statuetek, ufundowanych przez Radę Rodziców i kubków przez sponsora pana Leszka Grygiel.

Zobacz zdjęcia: W mocy Bożego Ducha

Patronat medialny nad Festiwalem objął Tygodnik Niedziela i Radio Ziemi Wieluńskiej.

Podczas podsumowań słowo dziękczynienia skierowano najpierw ku Panu Bogu, że dał nam Swoje natchnienie, a uczestnikom, opiekunom, drogiemu Jury za przybycie i wspólny czas, śpiewająco spędzony w szkole w Strojcu.

Reklama

Ostatnim akcentem Festiwalu było wspólne zdjęcie.

Wyniki:

Kategoria soliści klas I - IV:

1 miejsce Zuzanna Dyrda SP nr 2 w Praszce

2 miejsce Anna Włóka SP w Rudnikach

3 miejsce Zofia Makówka SP nr 4 w Praszce

Wyróżnienie Barbara Sala ZSP w Strojcu

Kategoria soliści klas V – VIII

1 miejsce Nikola Czerchlańska ZSP w Strojcu

2 miejsce Alicja Cieśla SP w Cieciułowie

Kategoria Zespoły:

1 miejsce Zespół z SP nr 2 w Praszce

2 miejsce Zespół z SP w Rudnikach

3 miejsce „Kowalianki” SP w Kowalach

3 miejsce Duet z SP w Rudnikach

Wyróżnienie dla Zespołu z SP nr 4 w Praszce

Tagi:
wydarzenie

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Światowy  Dzień  Pomocy Humanitarnej

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

AA to nie grzech

AA to nie grzech

Jasnogorska tajemnica Wniebowziecia

Jasnogorska tajemnica Wniebowziecia

„Z Janem Pawłem II ku przyszłości”

„Z Janem Pawłem II ku przyszłości”

Apel Jasnogórski z udziałem Premiera

Apel Jasnogórski z udziałem Premiera

Powraca siła nadziei

Powraca siła nadziei

Rodziny prosiły o odwagę

Rodziny prosiły o odwagę

Dożynki Gminy Wieluń

Dożynki Gminy Wieluń

Spotkanie w Muzeum Monet i Medali

Spotkanie w Muzeum Monet i Medali

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem