W nabożeństwie Drogi Krzyżowej oraz Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem Ordynariusza diecezji drohiczyńskiej wzięli udział proboszczowie sokołowskich parafii z ks. inf. Janem Sobechowiczem na czele i wikariusze z parafii Miłosierdzia Bożego.
„To było niezwykle wydarzenie, jedyne, niepowtarzalne w historii parafii Miłosierdzia Bożego. Tylko raz można poświęcić drogę krzyżową” - komentował proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego ks. kan. Stanisław Bogusz. Niezwykłość nowych stacji polega na ich oryginalnej technice wykonania. Ich pomysłodawca i wykonawca Czesław Kazanowski nie chciał, aby męka Chrystusa ukazana była w sposób symboliczny. Wykonał płaskorzeźby - odlewy gipsowe pokryte brązem. Ukazują one mękę Pana Jezusa w sposób bardzo realistyczny. Emanuje z nich nastrój modlitwy i refleksji nad cierpieniem. Zdaniem artysty stacje drogi krzyżowej powinny wprowadzać w nastrój stosowny do cierpienia Jezusa, a symboliczne stacje nie zawsze otwierają szeroko serca na prawdę o niesieniu krzyża przez Syna Bożego.
Fundatorem nowych stacji drogi krzyżowej jest małżeństwo Małgorzata i Adam Denisowie. Prowadzą oni prywatną działalność gospodarczą w Ząbkach. Często odwiedzają parafię Miłosierdzia Bożego, mają tu rodzinę, czują się, jakby sami byli członkami parafii.
Słowa rozważań Drogi Krzyżowej przygotowane przez Księdza Biskupa skierowane były głównie do młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Młodzież podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej trzymała przyniesione na tę okazję małe krzyże.
W hołdzie Janowi Pawłowi II wszyscy uczestnicy uroczystości przed wejściem do świątyni ułożyli wielkie serce z czerwonych lampek.
Pomóż w rozwoju naszego portalu