Reklama

Pielgrzymka „Niedzieli” na Jasną Górę

U Matki Słowa

16 września br. pod hasłem „Sursum corda” odbyła się jubileuszowa X Pielgrzymka Pracowników, Czytelników i Przyjaciół Tygodnika Katolickiego „Niedziela” na Jasną Górę. Wśród pielgrzymów obecni byli redaktorzy, współpracownicy i czytelnicy z archidiecezji lubelskiej. Tegoroczne pielgrzymowanie wpisało się w obchody 80-lecia istnienia „Niedzieli” i 25-lecia działalności Tygodnika pod redakcją ks. inf. Ireneusza Skubisia.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pielgrzymka rozpoczęła się w piątkowy wieczór spotkaniem redaktorów 20 edycji w siedzibie Tygodnika. Głównym celem spotkania było omówienie spraw związanych ze zmianą formatu - już 15 października br. Czytelnicy otrzymają „Niedzielę” w nowej szacie graficznej. Zmienią się także strony diecezjalne, które zyskają nowe rubryki i ciekawą oprawę graficzną. Wszelkie troski, związane z oczekiwanymi zmianami, redaktorzy zawierzyli Matce Słowa podczas modlitwy Apelu Jasnogórskiego. W sobotę doroczne święto „Niedzieli” rozpoczęła uroczysta Msza św., sprawowana w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem abp. Stanisława Nowaka przez bp. Adama Lepę, ks. inf. I. Skubisia oraz kilkudziesięciu kapłanów. W homilii bp A. Lepa przypomniał, że „Maryja jest pierwszą Redaktorką Niedzieli”, która wskazuje właściwą drogę działania. Mówił także o znaczeniu „Niedzieli” dla Kościoła w Polsce, podkreślając jej wierność w „budowaniu na Skale”. Na zakończenie Mszy św. redaktor naczelny ks. inf. I. Skubiś zawierzył Maryi dzieło ewangelizacji, realizowane przez pracowników i współpracowników „Niedzieli”. Po Mszy św. odbyło się spotkanie w Auli Jana Pawła II, podczas którego z wykładami wystąpili bp A. Lepa oraz marszałek Sejmu RP Marek Jurek. Ważnym punktem spotkania było wręczenie medali „Mater Verbi” osobom szczególnie zaangażowanym w dzieło „Niedzieli”. Wśród ok. 80 nagrodzonych byli m.in. ks. dr Antoni Nadbrzeżny, redaktor odpowiedzialny „Niedzieli Lubelskiej”, oraz s. Urszula Piwko, betanka, która przez osiem lat (do końca sierpnia br.) prowadziła sprawy finansowe „Niedzieli Lubelskiej”. Gratulujemy!

„Niedziela Lubelska” dokumentuje życie archidiecezji już od 1993 r. Dzięki życzliwości ówzesnego ordynariusza abp. Bolesława Pylaka powstała jako jedna z pierwszych edycji diecezjalnych. W kolportowanie tygodnika zaangażowany był ks. prof. Tadeusz Zasępa; w redakcji lokalnej pracowali kolejno kapłani: ks. dr Mirosław Sitarz, ks. Piotr Kawałko i ks. Andrzej Bubicz. Od września 2004 r. funkcję redaktora odpowiedzialnego pełni ks. dr Antoni Nadbrzeżny. W skład redakcji wchodzą red. Urszula Buglewicz (od 1997 r.) i red. Agnieszka Strzępka (od 2003 r.). Pracę redakcji lokalnej wspomaga kilkudziesięcioosobowa grupa korespondentów. Kolportażem 6.000 egzemplarzy „Niedzieli” w naszej diecezji zajmują się kierowcy Kurii Metropolitalnej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2006-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: Budynek liceum w centrum miasta ostrzelany

2026-03-11 11:17

Adobe Stock

Nieznany sprawca lub sprawcy ostrzelali - prawdopodobnie z wiatrówki - budynek Liceum Ogólnokształcącego Społecznego Nr 17 przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Nikomu nic się nie stało, na miejscu pracuje policja.

Więcej ...

Jak ks. Alojzy Orione pojmował świętość?

Autorstwa Bbruno z włoskiej Wikipedii/pl.wikipedia.org

Ks. Orione w czasie ataku na Polskę w 1939 r. rozłożył polską flagę na ołtarzu w sanktuarium Matki Bożej Czuwającej w Tortonie, ucałował ją i zachęcał swoich współbraci do podobnego gestu. Następnie umieścił flagę w swoim pokoju.

Więcej ...

Święto Ignatianum

2026-03-12 21:33

Biuro Prasowe AK

– Wyjście naprzeciw i podjęcie dialogu z rozmaitymi uwarunkowaniami społecznymi i kulturowymi oraz z różnymi sposobami myślenia dzisiejszego świata należą do najtrudniejszych i wymagających zadań. To poszukiwanie jakości i solidności ludzkiej, duchowej, kulturalnej powinno charakteryzować całą wieloraką działalność formacyjną i edukacyjną jezuitów – mówił kard. Stanisław Dziwisz.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Józefa

Wiara

Nowenna do św. Józefa

Kard. Krajewski: Leon XIV zapytał mnie, czy nie pragnę...

Kościół

Kard. Krajewski: Leon XIV zapytał mnie, czy nie pragnę...

40 pytań Jezusa: „Widzicie to wszystko?”

Wiara

40 pytań Jezusa: „Widzicie to wszystko?”

Wybory 404. Zebrania Plenarnego KEP

Kościół

Wybory 404. Zebrania Plenarnego KEP

Nowy Zarząd Zakonu Paulinów

Jasna Góra

Nowy Zarząd Zakonu Paulinów

Papieskie gratulacje dla najstarszego księdza na świecie

Kościół

Papieskie gratulacje dla najstarszego księdza na świecie

Suspendowany kapłan chce organizować

Kościół

Suspendowany kapłan chce organizować "spotkanie...

Warszawa: Budynek liceum w centrum miasta ostrzelany

Wiadomości

Warszawa: Budynek liceum w centrum miasta ostrzelany

40 pytań Jezusa: „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na...

Wiara

40 pytań Jezusa: „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na...