Z budynku oddziału zakaźnego szpitala wyskoczył pacjent z podejrzeniem koronawirusa
PAP
Z budynku oddziału zakaźnego wrocławskiego szpitala wyskoczył w środę pacjent, który trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego z podejrzeniem koronawirusa – poinformowała PAP rzeczniczka szpitala Urszula Małecka. Po upadku z 1. piętra mężczyzna trafił na OIOM.
Do zdarzenia doszło około godziny 15.30. Z budynku pierwszego piętra oddziału zakaźnego Wrocławskiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego wyskoczył pacjent, który trafił w środę do tego szpitala z podejrzeniem koronawirusa.
"Mężczyzna był krótka na oddziale. Była u niego pielęgniarka i podłączyła kroplówkę. Wydawało się, że pacjent śpi. Chwilę po wyjściu pielęgniarki wyskoczył przez okno" - powiedziała Małecka. Wcześniej od pacjenta pobrano próbkę do badań na obecność koronawirusa.
Mężczyzna po upadku z pierwszego piętra trafił na OIOM. Ma obrażenia głowy. (PAP)
Francja: przewodniczący episkopatu zachęca do przemyśleń o czasie po pandemii
kg (KAI) / Reims
Adobe.Stock
Epidemia ma wartość ostrzeżenia i zachęca do przemyślenia własnego życia – uważa arcybiskup Reims Éric Marie de Moulins d’Amieu de Beaufort, przewodniczący Konferencji Biskupów Francji (CEF). Swe poglądy zawarł on w książce, napisanej w formie długiego listu, zatytułowanej „Le matin, sème ton grain” (Poranku, zasiej swe ziarno), która 3 maja ukazała się nakładem wydawnictw Bayard Éditions-Mame-Éditions du Cerf. Jest to odpowiedź jego i całego episkopatu na zaproszenie, jakie prezydent Emmanuel Macron skierował do wspólnot wyznaniowych w tym kraju podczas spotkania on-line z nimi 21 kwietnia. Zachęcił wówczas do refleksji na temat obecnej pandemii i walki z nią oraz do religijnej wizji przyszłości po zarazie.
Papież: nic nie jest warte więcej od życia dziecka
2025-02-03 12:14
st/KAI
PAP/EPA
Papież Franciszek
Do słuchania najmłodszych, aby powiedzieć „nie” wojnie, przemocy, niesprawiedliwości i kulturze odrzucenia zachęcił papież otwierając Światowy Szczyt Praw Dziecka w Pałacu Apostolskim w Watykanie. Franciszek przypomniał o dzieciństwie, które stało się „peryferiami egzystencji”, o marginalizacji nawet w najbogatszych miastach, wezwał, by nie przyzwyczajać się do zła i potępił aborcję, która „unicestwia życie” i „odcina nadzieję społeczeństwa”.
Uwięziony w swoim ciele niósł Jezusa innym chorym. Rusza proces beatyfikacyjny Antonino Baglieriego
2025-02-04 08:00
o. jj/KAI
www.sdb.org
Antonino Baglieri
Dykasteria Spraw Kanonizacyjnych zatwierdziła diecezjalne dochodzenie w sprawie beatyfikacji Antonino (Nino) Baglieriego - świeckiego, dotkniętego porażeniem czterokończynowym, który w obliczu cierpienia postanowił nieść Jezusa innym chorym. Komunikat watykański, podpisany przez kardynała-prefekta Marcello Semeraro, przyjął postulator generalny Rodziny Salezjańskiej ds. Kanonizacyjnych ks. Pierluigi Cameroni i ogłosił go 30 stycznia serwis informacyjny salezjanów.