Reklama

Kościół

Kraków: Jezus Miłosierny na łagiewnickiej wieży

milosierdzie.pl

Gospodarze Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie umieścili na wieży widokowej obraz Jezusa Miłosiernego. Ma to być znak łączności w wszystkimi pielgrzymami, którzy nie będą mogli przybyć do Łagiewnik w Święto Miłosierdzia obchodzone w drugą niedzielę po Wielkanocy. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Tegoroczna Niedziela Bożego Miłosierdzia przeżywana będzie w nadal obowiązujących ograniczeniach związanych z uczestnictwem w zgromadzeniach religijnych. - Dlatego chcemy was zachęcić do bardziej intensywnego włączenia się w Nowennę i duchowe przeżywanie Święta Miłosierdzia Bożego w łączności z nami. Każdego dnia o godz. 15.00 dzięki transmisji internetowej na stronach www.milosierdzie.pl i www.faustyna.pl można włączyć się w Nowennę - zachęcają gospodarze łagiewnickiego sanktuarium.

- Pielgrzymi nie będą mogli wziąć bezpośredniego udziału w Święcie Miłosierdzia, które uroczyście obchodzimy co roku na łagiewnickim wzgórzu. Dlatego postanowiliśmy, aby Jezus Miłosierny wyszedł im naprzeciw i dał się zobaczyć... – mówi Małgorzata Pabis. Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach poinformowała, że na wieży przy sanktuarium umieszczono obraz Jezusa Miłosiernego, który znajdował się zawsze na ołtarzu polowym podczas Święta Miłosierdzia.

Jak podkreśla Małgorzata Pabis, ma to być znak łączności z Łagiewnikami w tym trudnym czasie, „aby każdy mógł spojrzeć na ten obraz miłosiernego Chrystusa, na Jego Serce promieniujące łaskami, i w głębi duszy usłyszeć to, co słyszała Siostra Faustyna: Nie lękaj się niczego, Ja jestem zawsze z Tobą" (Dz. 613). A jeśli szczerym sercem odpowie 'Jezu, ufam Tobie!', znajdzie ukojenie wszelkich niepokojów i lęków” (por. Jan Paweł II, 7 czerwca 1997 r.).

Reklama

- Zazwyczaj o tej porze tłumy pielgrzymów przybywały do naszego sanktuarium. Teraz jest tu wielka cisza - mówi kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach ks. Zbigniew Bielas. - Pragniemy, aby Jezus Miłosierny z wieży naszego sanktuarium ogarniał swoim miłosiernym spojrzeniem Kraków i wszystkich pielgrzymów, którzy tutaj przybywają – fizycznie i duchowo - dodaje.

W Wielki Piątek tradycyjnie rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Ze względu na stan epidemii Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zachęca do łączności duchowej w tym czasie. Każdego dnia o godz. 15.00 dzięki transmisji internetowej na stronach www.milosierdzie.pl i www.faustyna.pl można włączyć się w Nowennę.

Po Wielkanocy podane zostaną szczegółowe informacje dotyczące przeżywania tegorocznego Święta Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

2020-04-10 12:38

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Jan Paweł II: Orędownik Bożego Miłosierdzia

2020-05-14 18:35

Biały Kruk/Adam Bujak, Arturo Mari

„Nauczanie o Bożym miłosierdziu naznaczyło cały pontyfikat Jana Pawła II, a jego zwieńczeniem było ofiarowanie świata Bożemu Miłosierdziu w 2002 r. Jan Paweł II umarł w wigilię święta Bożego miłosierdzia”.

Więcej ...

Rzym - pierwsza niedziela z otwartymi kościołami

2020-05-25 13:12

Włodzimierz Rędzioch

Dla katolików we Włoszech dzień 24 maja był dniem szczególnym – to pierwsza niedziela z otwartymi kościołami po kilkumiesięcznej kwarantannie.

Więcej ...

Naśladuj Pana Jezusa, a On sam zaopiekuje się twoim powołaniem

2020-05-26 12:54

Kamil Krasowski

dk. Konrad Jasiewicz dzieli się świadectwem swojego powołania

Z jego wstąpieniem do seminarium, jak mówi, było trochę niestandardowo. Zanim wstąpił do Paradyża spędził 5 lat w Poznaniu. Jednak to właśnie tam przeżył przełom. Dzisiaj za nim już pięcioletnia formacja i święcenia diakonatu, które przed kilkoma dniami w otoczeniu najbliższych przyjął w Paradyżu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

Szumowski: dzisiaj lub jutro decyzja ws. zniesienia...

Wiadomości

Szumowski: dzisiaj lub jutro decyzja ws. zniesienia...

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy  św.  odebrał telefon od...

Kościół

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy św. odebrał telefon od...

Zmarł o. prof. Wacław Hryniewicz OMI

Polska

Zmarł o. prof. Wacław Hryniewicz OMI

USA: szczepionka na koronawirusa ma być dobrowolna

Zdrowie

USA: szczepionka na koronawirusa ma być dobrowolna

Uleczony z głuchoty – cud Jana Pawła II w dniu urodzin

Niedziela Wrocławska

Uleczony z głuchoty – cud Jana Pawła II w dniu urodzin

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...

Wiadomości

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...

22 maja: wspomnienie św. Rity – patronki trudnych spraw

Święci i błogosławieni

22 maja: wspomnienie św. Rity – patronki trudnych spraw

Życzenia dla Papieża

Życzenia dla Papieża