Reklama

Diecezjalne Dni Młodzieży 2008

„Wyzwolić moc świadectwa” - pod takim hasłem przy parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze odbyły się kolejne Diecezjalne Dni Młodzieży. Motywem przewodnim trwającego od 19 do 21 września spotkania młodych z całej diecezji była ikona

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tym roku chcemy położyć nacisk na trzy aspekty relacji - tłumaczy Aleksandra Tężycka, współorganizatorka Diecezjalnych Dni Młodzieży. - W piątek mówimy o relacji „Ja - Chrystus”, w sobotę „Ja - Kościół”, a w niedzielę „Ja - Świat” - wyjaśnia.
Pierwszy dzień spotkania młodych to przede wszystkim formacja animatorów i liderów grup parafialnych. W tym roku organizatorzy położyli tego dnia większy nacisk na modlitwę. Po uroczystej Mszy św. inaugurującej spotkanie uczestnicy wzięli udział we wzorowanej na spotkaniach z Taizé adoracji ikony. Tradycyjnie w pierwszym dniu święta młodych biorą udział przede wszystkim zespoły muzyczne, diakonie i osoby zaangażowane w dalszy przebieg Dni Młodzieży. Wśród nich można było jednak znaleźć również młodych zielonogórzan, którzy biorą bardzo czynny udział w życiu swoich parafii.
Radosną, koncertową modlitwą prowadzoną przez zielonogórski zespół „The Foo” rozpoczęła się właściwa część Diecezjalnych Dni Młodzieży. - Każdy młody człowiek jest inny - wyjaśnia Bartłomiej Dobrzyński, współorganizator Diecezjalnych Dni Młodzieży. - Jeden potrzebuje chwili ciszy i adoracji Najświętszego Sakramentu, inny znowu chce uczestniczyć w koncertach i widowiskowych nabożeństwach - tłumaczy. Dlatego w trakcie trwania koncertów na scenie, młodzi w kościele pw. Ducha Świętego mogli skorzystać z chwili ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Adoracją zakończyło się także sobotnie nabożeństwo uliczne.
Sobotnie Nabożeństwo Trzech Ikon, odbywające się na ulicach Zielonej Góry, było największym wydarzeniem tegorocznych Dni Młodzieży. To ponad cztery godziny marszu ulicami miasta i modlitwy przy bardziej charakterystycznych punktach miasta. Stacje nabożeństwa zlokalizowane były na scenie DDM, przy zielonogórskim areszcie oraz przy kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w centrum miasta.
Diecezjalne Dni Młodzieży w Zielonej Górze zakończyły niedzielne Nabożeństwo Chodzenia po Wodzie i uroczysta Msza św. celebrowana przez bp. Stefana Regmunta oraz występ kabaretu Hrabi. Do Zielonej Góry przyjechało niemal tysiąc młodych osób z całej diecezji. W sobotnim nabożeństwie ulicznym oraz w niedzielnej Mszy św. wzięło udział blisko 2 tys. uczestników święta młodych i zielonogórzan. Za rok młodzi spotkają się Gorzowie.

Reklama

* * *

Aleksy Medwiediuk z Tuplic:

Uczestniczę w pieszych pielgrzymkach do Częstochowy i Diecezjalne Dni Młodzieży to takie wydarzenie, podczas którego mogę spotkać swoich znajomych z różnych miast diecezji. Ale Dni Młodzieży dla mnie to także czas na refleksję nad sobą, chwila na wyciszenie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Bartłomiej Dobrzyński współorganizator DDM:

Dni Młodzieży ewoluują. Jako organizatorzy co roku poszukujemy nowych form wyrazu. W tym roku uczestniczyliśmy w nabożeństwie ulicznym, to była taka nowa forma manifestacji wiary. Myślę, że dzisiaj, kiedy liczba uczestników Dni Młodzieży trochę spada, jesteśmy jeszcze bardziej zobligowani do tego, by manifestować swoją wiarę i mówić, że jesteśmy, i zapraszać innych, by byli z nami.

Edwin Przeźwiecki z Zielonej Góry:

Podczas Dni Młodzieży odczułem trochę tej atmosfery z gór, kiedy byłem na oazie. Mogłem spotkać się ze znajomymi. Takie spotkania pozwalają mi odświeżyć sobie treści, które słyszałem w czasie wakacji. Szkoda, że Dni Młodzieży są tak rzadko w roku, bo wśród tych wszystkich ludzi łatwiej jest mi pamiętać o tym, czego doświadczyłem w czasie wakacji.

Piotr Syta z Gorzowa Wielkopolskiego:

Dni Młodzieży to dla mnie przede wszystkim osobiste spotkanie z Bogiem. W tym roku działałem z diakonią ewangelizacji podczas inicjatywy „Krańce”. Staraliśmy się podczas tej inicjatywy pokazać ludziom, że Dni Młodzieży to nie tylko dobra zabawa, ale że jest to miejsce, w którym można spotkać Boga. Z tych Dni Młodzieży najbardziej zapamiętam muzykę, szczególnie oprawę niedzielnej Mszy św. i Nabożeństwo Chodzenia po Wodzie.

Podziel się:

Oceń:

2008-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Papież na szczycie G7: żadna maszyna nie powinna decydować o odebraniu życia człowiekowi

2024-06-14 15:51

Vatican Media

Franciszek przemawia na szczycie w Borgo Egnazia w Apulii. Podczas wspólnej sesji ze światowymi przywódcami wskazuje na możliwości, zagrożenia i skutki sztucznej inteligencji: skazalibyśmy ludzkość na przyszłość bez nadziei, gdybyśmy pozbawili ludzi zdolności do decydowania o sobie i swoim życiu, skazując ich na zależność od wyborów dokonywanych przez maszyny.

Więcej ...

Główne uroczystości odpustowe w Rokitnie

2024-06-15 16:00
Uroczystościom odpustowym w Rokitnie przewodniczył kard. Gerhard Ludwig Müller

Karolina Krasowska

Uroczystościom odpustowym w Rokitnie przewodniczył kard. Gerhard Ludwig Müller

W sanktuarium w Rokitnie odbyły się centralne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej. Odpustowej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił kard. Gerhard Ludwig Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Więcej ...

Kraków: ks. Michał Rapacz ogłoszony błogosławionym

2024-06-15 11:57

PAP/Łukasz Gągulski

Kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, odczytał list apostolski papieża Franciszka, w którym Ojciec Święty swoją władzą zezwala, aby „Czcigodny Sługa Boży Michał Rapacz, prezbiter diecezjalny, męczennik, (…) był odtąd nazywany Błogosławionym”. Msza św. beatyfikacyjna proboszcza z Płok zamordowanego przez komunistów w 1946 r. trwa w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Wystarczy moje „tak”, aby Bóg sam zaczął działać

Wiara

Wystarczy moje „tak”, aby Bóg sam zaczął działać

Kraków-Łagiewniki: dziś beatyfikacja ks. Michała...

Kościół

Kraków-Łagiewniki: dziś beatyfikacja ks. Michała...

Testament ks. Rapacza dla Polaków w kraju i na emigracji

Kościół

Testament ks. Rapacza dla Polaków w kraju i na emigracji

Kard. Semeraro: beatyfikacja ks. Rapacza znakiem Bożego...

Kościół

Kard. Semeraro: beatyfikacja ks. Rapacza znakiem Bożego...

Anita Włodarczyk zdobyła srebrny medal w rzucie młotem w...

Sport

Anita Włodarczyk zdobyła srebrny medal w rzucie młotem w...

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka

Wiadomości

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka

Lekkoatletyczne ME: Wojciech Nowicki zdobył złoty medal w...

Sport

Lekkoatletyczne ME: Wojciech Nowicki zdobył złoty medal w...

Dzierżoniów. Pogrzeb Marii Chlipały - matki...

Niedziela Świdnicka

Dzierżoniów. Pogrzeb Marii Chlipały - matki...

Jednoosobowe biuro rzeczy znalezionych

Wiara

Jednoosobowe biuro rzeczy znalezionych