Reklama

Podziel się chlebem z potrzebującymi

Aby zdobyć środki finansowe na prowadzenie jadłodajni dla bezdomnych i ubogich przy ul. Zielonej w Lublinie, w niedzielę, 26 października, Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta rozpoczęło kwestę na lubelskich cmentarzach

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Osoby odwiedzające nekropolie przy ul. Lipowej i Drodze Męczenników Majdanka mogą spotkać wolontariuszy ze specjalnie oznakowanymi puszkami 27-31 października oraz 3-5 listopada w godz. 11-17. W kweście biorą udział także podopieczni bractwa, w tym mieszkańcy schroniska przy ul. Dolnej Panny Marii. Jak wyjaśnia Agata Świąder-Pitera, celem zbiórki jest pozyskanie środków na jadłodajnię św. Brata Alberta przy ul. Zielonej 3. „W kuchni codziennie wydajemy ok. 400 posiłków, a okres jesienno-zimowy to czas bardzo trudny dla naszych podopiecznych - mówi. - Coraz więcej osób prosi nas o pomoc; wśród nich wiele matek samotnie wychowujących dzieci i rodzin wielodzietnych”. Dziękując wszystkim ludziom dobrej woli za dotychczasowe darowizny rzeczowe i finansowe, przekazywane na pomoc ludziom ubogim i bezdomnym, prezes bractwa Wojciech Bylicki, zwrócił się z kolejnym gorącym apelem do mieszkańców Lublina oraz osób przyjezdnych, odwiedzających groby swoich bliskich. „Nasz patron, św. Brat Albert mówił: «Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny». Zadbajmy razem o to, aby tej jesieni i zimy nikomu nie zabrakło chleba i talerza ciepłej zupy” - apelował. Ponieważ coraz więcej osób poszukuje schronienia na zimę, albo przynajmniej ciepłego posiłku, pracownicy bractwa martwią się o to, czy zdołają zaspokoić potrzeby ludzi coraz liczniej zgłaszających się z prośbą o pomoc. „Bardzo potrzebna jest ciepła odzież i buty, a także trwała żywność. Przy ul. Zielonej chętnie przyjmiemy każdy dar, który możemy przekazać ubogim i bezdomnym” - mówią. Coraz częściej w gronie potrzebujących pojawiają się osoby z małymi dziećmi. Potrzebne są więc ubranka i zabawki, a także środki do higieny niemowląt. Nabywców z pewnością szybko znajdą także koce, kołdry i śpiwory. Pracownicy i wolontariusze bractwa czekają na darczyńców od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 oraz w soboty w godz. 8-13.
W Lublinie, podobnie jak na terenie całego kraju, osoby bezdomne stanowią coraz większą grupę. Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta stara się pomagać im na wiele sposobów. Swoją misję realizuje m.in. poprzez prowadzenie jadłodajni, schroniska oraz noclegowni. W planach jest przygotowanie mieszkania adaptacyjnego, gdzie kilku podopiecznych schroniska będzie mogło podjąć próbę samodzielnego funkcjonowania w środowisku oraz budowa Ośrodka Aktywizacji Społecznej i Zawodowej w Bystrzejowicach Trzecich. Codziennie z pomocy bractwa korzystają osoby ubogie, chore, bezdomne i uzależnione, które nie tylko otrzymują posiłki czy znajdują miejsce w schronisku, ale przede wszystkim doświadczają serdecznego zainteresowania ze strony drugiego człowieka. Wszelkie działania, podejmowane przez pracowników i wolontariuszy bractwa, są skierowane na przywracanie godności osoby ludzkiej oraz pomoc osobom skrajnie ubogim i bezdomnym w powrocie do normalnego życia w rodzinie i społeczeństwie.

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta
ul. Zielona 3, 20-082 Lublin
tel. (081) 532-64-37, bractwo@albert.lublin.pl
nr konta: 35 1020 3150 0000 3702 0003 3936

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2008-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Kim był św. Otton?

Wikipedia

Święty Otton (lub Otto) z Bambergu od chwili erygowania diecezji szczecińsko-kamieńskiej (28 czerwca 1972 r.) jest drugim obok Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła jej patronem.

Więcej ...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Karol Porwich/Niedziela

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Więcej ...

Może zmieniać serca, rodziny, kraj

2024-07-02 00:11

Br. Kacper Grabowski CSsR

- To sanktuarium to dobre miejsce, aby połatać, posklejać to, co nam się popsuło, co popękało - a raczej żeby Bóg to posklejał i naprawił – powiedział w Tuchowie bp Leszek Leszkiewicz.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

O 20:00 protest pod aresztem, gdzie osadzony jest ks....

Kościół

O 20:00 protest pod aresztem, gdzie osadzony jest ks....

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Miesiąc Najdroższej Krwi

Wiara

Miesiąc Najdroższej Krwi

Zmarł ks. Mirosław Rapcia. Znane są szczegóły...

Niedziela Częstochowska

Zmarł ks. Mirosław Rapcia. Znane są szczegóły...

Zmarł ks. Paweł Pilśniak, kapłan wyświęcony rok temu

Kościół

Zmarł ks. Paweł Pilśniak, kapłan wyświęcony rok temu

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wiara

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Kościół

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Wiara

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Trzecia tajemnica fatimska

Wiara

Trzecia tajemnica fatimska